1 2 3 3.003 10 / 30023 НАПИСИ
ВКУПНО 20 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 487 НОВИ ПОЗИТИВНИ ОД 3.491 ТЕСТ

ВКУПНО 20 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, 487 НОВИ ПОЗИТИВНИ ОД 3.491 ТЕСТ

Вкупно 20 починати од ковид-19 се наведени во денешниот извештај на Министерството за здравство, од кои 5 во изминатиот месец. Направени се 3.491 тест ...
48 ВЕЛЕШАНИ ДЕНЕСКА ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА, А САМО 58 ЗА ТРИ НЕДЕЛИ

48 ВЕЛЕШАНИ ДЕНЕСКА ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА, А САМО 58 ЗА ТРИ НЕДЕЛИ

Можноста за примање трета доза од вакцината против ковид-19 претпладнево во Велес ја искористиле 48 лица. Досега за три недели, заклучно со петокот, с ...
ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ТРЕБА ДА ЗАПОЧНАТ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, ВЕЛАТ БЛИНКЕН И БОРЕЛ

ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ТРЕБА ДА ЗАПОЧНАТ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, ВЕЛАТ БЛИНКЕН И БОРЕЛ

Државниот секретар на САД Ентони Блинкен и Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика Жосеп Борел велат дека пристапните преговори на ЕУ со Алб ...
ВО КЛАСТЕРОТ ФУНДАМЕНТИ СМЕ ПОПОДГОТВЕНИ ОД СРБИЈА И ЦРНА ГОРА КОИ ВЕЌЕ СО ГОДИНИ ПРЕГОВАРААТ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, ВЕЛИ ДИМИТРОВ ЗА ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

ВО КЛАСТЕРОТ ФУНДАМЕНТИ СМЕ ПОПОДГОТВЕНИ ОД СРБИЈА И ЦРНА ГОРА КОИ ВЕЌЕ СО ГОДИНИ ПРЕГОВАРААТ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ, ВЕЛИ ДИМИТРОВ ЗА ИЗВЕШТАЈОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров кажа дека сме подобро оценети од Србија и Црна во областите и поглавјата од Кластерот 1 - фундаменти ...
„ФЕЈСБУК“ ПЛАНИРА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО И ДА СЕ ФОКУСИРА НА ВИРТУЕЛНАТА РЕАЛНОСТ

„ФЕЈСБУК“ ПЛАНИРА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО И ДА СЕ ФОКУСИРА НА ВИРТУЕЛНАТА РЕАЛНОСТ

„Фејсбук“ планира да си го промени името, со цел компанијата веќе да не ја поистоветуваат само со социјалната мрежа. Веста ја објави американскиот сај ...
СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ДЕЦАТА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

СЕ НАМАЛУВА БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 КАЈ ДЕЦАТА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Се намалува бројот на новозаболени од ковид-19 кај децата, стои во последниот извештај на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Во извештајот за период о ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ГОЛМАН ДРАГАН ПАНТЕЛИЌ, КОЈ ПОСТИГНА И НАД 30 ГОЛА

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ЈУГОСЛОВЕНСКИ ГОЛМАН ДРАГАН ПАНТЕЛИЌ, КОЈ ПОСТИГНА И НАД 30 ГОЛА

Еден од најдобрите голмани во историјата на југословенскиот фудбал Драган Пантелиќ почина на 69 години од последиците на коронавирусот. Тој пред некол ...
ГОЛЕМ ОДРОН ОД КАРПА ГО ОШТЕТИ ПАТОТ НАД ВИКЕНД-НАСЕЛБАТА ЕЛЕН КАМЕН ВО СТРУГА, ИСПЛАШЕНИТЕ ЖИТЕЛИ БАРААТ ИТНА ЗАШТИТА

ГОЛЕМ ОДРОН ОД КАРПА ГО ОШТЕТИ ПАТОТ НАД ВИКЕНД-НАСЕЛБАТА ЕЛЕН КАМЕН ВО СТРУГА, ИСПЛАШЕНИТЕ ЖИТЕЛИ БАРААТ ИТНА ЗАШТИТА

Огромна карпа се урна на патот над населбата со викендички Елен Камен во Струга. Патот кој води кон селото Радожда е фреквентен со возила, но за среќа ...
МЕЧ НА КРСТОНОСЕЦ СТАР 900 ГОДИНИ ПРОНАЈДЕН ВО МОРЕТО ВО ИЗРАЕЛ

МЕЧ НА КРСТОНОСЕЦ СТАР 900 ГОДИНИ ПРОНАЈДЕН ВО МОРЕТО ВО ИЗРАЕЛ

Аматерски нуркач пронајде 900 години стар меч додека ги истражувал плитките води покрај северниот брег на Израел. Се верува дека еден метар долгиот ме ...
ВАРХЕЈИ РЕЧЕ ДЕКА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК КОВАЧЕВ МУ Е ТАЕН ПОМОШНИК, А ТОЈ ПОБАРА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ САМО СО АЛБАНИЈА

ВАРХЕЈИ РЕЧЕ ДЕКА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК КОВАЧЕВ МУ Е ТАЕН ПОМОШНИК, А ТОЈ ПОБАРА ДА ПОЧНАТ ПРЕГОВОРИТЕ САМО СО АЛБАНИЈА

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји рече дека бугарскиот европратеник Андреј Ковaчев му е таен помошник и ќе продолжи да работи со него во оби ...
1 2 3 3.003 10 / 30023 НАПИСИ