1 2 3 3.149 10 / 31482 НАПИСИ
АРТАН ГРУБИ ДОГОВОРИ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР МЕЃУ ВЛАДИНИТЕ КАБИНЕТИ НА БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА

АРТАН ГРУБИ ДОГОВОРИ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР МЕЃУ ВЛАДИНИТЕ КАБИНЕТИ НА БУГАРИЈА И МАКЕДОНИЈА

Фудбалски натпревар меѓу кабинетите на македонската и бугарската влада е еден од приоритетите што ги утврди заедничката работна група за култура, обра ...
АКО ДОЈДЕ ДО ЕСКАЛАЦИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕМЕ СИТЕ ХРВАТСКИ ВОЈНИЦИ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИЛАНОВИЌ

АКО ДОЈДЕ ДО ЕСКАЛАЦИЈА ВО УКРАИНА, ЌЕ ГИ ПОВЛЕЧЕМЕ СИТЕ ХРВАТСКИ ВОЈНИЦИ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ МИЛАНОВИЌ

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ изјави дека Хрватска нема да учествува во зајакнувањето на силите на НАТО во источна Европа поради ситуацијата ...
БУГАРСКАТА ИСТРАГА УТВРДИ ДЕКА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ Е ВИНОВЕН ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

БУГАРСКАТА ИСТРАГА УТВРДИ ДЕКА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ НА „БЕСА ТРАНС“ Е ВИНОВЕН ЗА НЕСРЕЌАТА СО 45 ЗАГИНАТИ

Бугарските истражители ја завршија истрагата за несреќата со автобусот на „Беса Транс“ во која загинаа 45 македонски граѓани, соопшти заменик-главниот ...
ВКУПНО 26 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И УШТЕ 2.341 ЗАРАЗЕНИ ИЛИ 37,8% ОД ТЕСТИРАНИТЕ

ВКУПНО 26 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД И УШТЕ 2.341 ЗАРАЗЕНИ ИЛИ 37,8% ОД ТЕСТИРАНИТЕ

Вкупно 26 починати од ковид, од кои осум се целосно вакцинирани, а кај 23 се регистрирани коморбидитети, и уште 2.341 заразени од 6.193 тестови или 37 ...
И САМО ЕДНА ПРЕТСТАВКА ДА ИМА ОД БУГАРИН ОД МАКЕДОНИЈА, ТОЈ ИМА ПРАВО НА ЗАШТИТА ПРЕД ЗАКОНОТ, ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ ДАЛИ ДОЗНА КОИ ПРАВА МУ СЕ НАРУШЕНИ НА БУГАРСКОТО МАЛЦИНСТВО

И САМО ЕДНА ПРЕТСТАВКА ДА ИМА ОД БУГАРИН ОД МАКЕДОНИЈА, ТОЈ ИМА ПРАВО НА ЗАШТИТА ПРЕД ЗАКОНОТ, ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ ДАЛИ ДОЗНА КОИ ПРАВА МУ СЕ НАРУШЕНИ НА БУГАРСКОТО МАЛЦИНСТВО

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Премиерот Димитар Ковачевски, прашан на брифинг во Софија кои конкретно права на припадниците на бугарс ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА РУСИЈА НЕМА ДА НАПАДНЕ ВО СКОРО ВРЕМЕ, НО ЗАКАНАТА Е РЕАЛНА

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА РУСИЈА НЕМА ДА НАПАДНЕ ВО СКОРО ВРЕМЕ, НО ЗАКАНАТА Е РЕАЛНА

Украинските лидери се обидуваат да го смират народот, тврдејќи дека инвазија од соседната Русија не е на повидок, иако признаваат дека заканата е реал ...
ПОЛИЦИЈАТА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ЗАБАВИТЕ ВО БРИТАНСКАТА ВЛАДА ВО ВРЕМЕ НА КАРАНТИН

ПОЛИЦИЈАТА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ЗАБАВИТЕ ВО БРИТАНСКАТА ВЛАДА ВО ВРЕМЕ НА КАРАНТИН

Лондонската полиција отвори истрага за забавите што се одржуваа во седиштето на британската влада за време на пандемијата на коронавирусот. Шефицата н ...
ЌЕ СПРОВЕДЕМЕ АНКЕТА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО СТАР АЕРОДРОМ И НОВО ЛИСИЧЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МУЦУНСКИ

ЌЕ СПРОВЕДЕМЕ АНКЕТА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО СТАР АЕРОДРОМ И НОВО ЛИСИЧЕ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МУЦУНСКИ

Општина Аеродром ќе спроведе анкета за воведување на зонско паркирање во Стар Аеродром и Ново Лисиче. Градоначалникот Тимчо Муцунски вели дека еден од ...
ИСЧЕЗНА БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА ОД НАЈДОЛГИОТ ФУНКЦИОНЕРСКИ НАЗИВ ВО ВЛАДАТА

ИСЧЕЗНА БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА ОД НАЈДОЛГИОТ ФУНКЦИОНЕРСКИ НАЗИВ ВО ВЛАДАТА

Исчезна најдолгиот функционерски назив во владата „вицепремиер задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси", ш ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ ЗАЧЕСТАТ СО СРЕДБИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4 МЕСЕЦИ

ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ ЗАЧЕСТАТ СО СРЕДБИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4 МЕСЕЦИ

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Следните четири месеци членовите на комисијата за историја ќе имаат три средби и многу интензивна работ ...
1 2 3 3.149 10 / 31482 НАПИСИ