Таг: авионски лет

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ИРЕЦ МОЖЕ ДА ДОБИЕ 20 ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ СИ ГО ПОКАЖАЛ ЗАДНИКОТ НА ЛЕТОТ ЗА ЊУЈОРК

ИРЕЦ МОЖЕ ДА ДОБИЕ 20 ГОДИНИ ЗАТВОР ОТИ СИ ГО ПОКАЖАЛ ЗАДНИКОТ НА ЛЕТОТ ЗА ЊУЈОРК

Ирец кој одбил да носи маска за време на летот од Даблин за Њујорк и ѝ го покажал задникот на стјуардеса може да добие 20 години затвор ако биде прогл ...
ТИНЕЈЏЕРКАТА ЗАРА РАДЕРФОРД СТАНА НАЈМЛАДАТА ЖЕНА КОЈА САМА ГО ПРЕЛЕТАЛА СВЕТОТ

ТИНЕЈЏЕРКАТА ЗАРА РАДЕРФОРД СТАНА НАЈМЛАДАТА ЖЕНА КОЈА САМА ГО ПРЕЛЕТАЛА СВЕТОТ

Тинејџерката Зара Радерфорд стана најмладата жена која сама го прелетала светот. Деветнаесетгодишната Радерфорд, која има британско и белгиско државја ...
ВО САД И АВСТРАЛИЈА ОТКАЖАНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ПРЕД БОЖИЌ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ОМИКРОН

ВО САД И АВСТРАЛИЈА ОТКАЖАНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ПРЕД БОЖИЌ ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ОМИКРОН

Американските авиокомпании беа принудени да откажат стотици летови за Божиќ поради големиот број заразени членови на екипажот и други вработени. „Јун ...
ФОН ДЕР ЛАЈЕН ОБВИНЕТА ЗА ЕКОЛОШКИ ГРЕВ ОТКАКО ПАТУВАШЕ СО АВИОН НА РЕЛАЦИЈА ОД 50 КИЛОМЕТРИ

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ОБВИНЕТА ЗА ЕКОЛОШКИ ГРЕВ ОТКАКО ПАТУВАШЕ СО АВИОН НА РЕЛАЦИЈА ОД 50 КИЛОМЕТРИ

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја бранеше својата одлука да лета со авион на 19-минутна релација, велејќи дека немало дру ...
ЧЕТВОРИЦА ПАТНИЦИ НА ЛЕТ ОД ЦИРИХ ЗА БЕЛГРАД УАПСЕНИ ЗАШТО ОДБИЛЕ ДА НОСАТ МАСКА

ЧЕТВОРИЦА ПАТНИЦИ НА ЛЕТ ОД ЦИРИХ ЗА БЕЛГРАД УАПСЕНИ ЗАШТО ОДБИЛЕ ДА НОСАТ МАСКА

Летот на „Свис ерлајнс“ од Цирих за Белград во петокот доцнел четири и пол часа зашто четворица патници одбиле да стават заштитна маска. Авионот „ерба ...
ПО САМО ДВА МЕСЕЦА СЕ УКИНУВА АВИОНСКАТА ЛИНИЈА СКОПЈЕ-КИЕВ

ПО САМО ДВА МЕСЕЦА СЕ УКИНУВА АВИОНСКАТА ЛИНИЈА СКОПЈЕ-КИЕВ

Украинскиот авиопревозник „Виндроуз“ ќе ја укине линијата Скопје-Киев само два месеца откако беше лансирана. Последните летови ќе бидат в четврток и в ...
ПАТНИК ПОЧИНА ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТ ВО САД, СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ИМАЛ КОРОНАВИРУС

ПАТНИК ПОЧИНА ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТ ВО САД, СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ИМАЛ КОРОНАВИРУС

Американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ помага да се стапи во контакт со патниците кои биле на лет за време на кој еден маж почина од срцев уда ...
СКОПЈЕ И КИЕВ ВО ДЕКЕМВРИ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ПОВРЗАТ СО ДИРЕКТЕН АВИОНСКИ ЛЕТ

СКОПЈЕ И КИЕВ ВО ДЕКЕМВРИ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ПОВРЗАТ СО ДИРЕКТЕН АВИОНСКИ ЛЕТ

Украинската авиокомпанија „Виндроуз“ ќе воведе директни авионски линии од Киев до Скопје и Белград, откако претходно ги откажа плановите за поврзување ...
„ВИЗЕР“ ГИ УКИНУВА ЛЕТОВИТЕ ОД ОХРИД ДО МИЛАНО И МЕМИНГЕН ДО СЛЕДНИОТ МАРТ, ОСТАНУВА САМО ЛЕТОТ ЗА ВИЕНА

„ВИЗЕР“ ГИ УКИНУВА ЛЕТОВИТЕ ОД ОХРИД ДО МИЛАНО И МЕМИНГЕН ДО СЛЕДНИОТ МАРТ, ОСТАНУВА САМО ЛЕТОТ ЗА ВИЕНА

„Визер“ привремено ќе ги укине летовите од Охрид до Меминген и Милано, што ќе биде на сила до крајот на март, објави специјализираниот сајт „ЕксЈуавие ...
ПО 21 ГОДИНА ЌЕ СЕ ОБНОВАТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

ПО 21 ГОДИНА ЌЕ СЕ ОБНОВАТ АВИОНСКИТЕ ЛЕТОВИ МЕЃУ БЕЛГРАД И ПРИШТИНА

Американски дипломати го надгледуваа потпишувањето на договорот со кој по неколку децении беа обновени комерцијални летови меѓу Србија и Косово, што и ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ