Таг: автомобил

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА СУДИЈАТА И ЧЛЕН НА СУДСКИОТ СОВЕТ МИРСАД СУРОЈИ

ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА СУДИЈАТА И ЧЛЕН НА СУДСКИОТ СОВЕТ МИРСАД СУРОЈИ

Автомобилот на судијата Мирсад Суроји од Куманово, кој е актуелен член на Судскиот совет, ноќеска е запален. Судијата е недостапен, од МВР зборуваат ...
ПОЛЕАНА СО БЕНЗИН И ЗАПАЛЕНА КОЛАТА НА ОБВИНИТЕЛКАТА МАРЈАНА ИЛИЕСКА ВО ПРИЛЕП

ПОЛЕАНА СО БЕНЗИН И ЗАПАЛЕНА КОЛАТА НА ОБВИНИТЕЛКАТА МАРЈАНА ИЛИЕСКА ВО ПРИЛЕП

Вчера во Прилеп намерно е опожарен приватниот автомобил на основната јавна обвинителка Марјана Илиеска на Основното јавно обвинителство Прилеп кој бил ...
ОБИЕН АВТОМОБИЛ НА МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВАШИНГТОН

ОБИЕН АВТОМОБИЛ НА МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВАШИНГТОН

Американската Тајна служба отвори истрага откако во Вашингтон беше пронајден обиен дипломатски автомобил со оштетен систем за палење, објави локален н ...
ПОЦ НЕ Ѝ ДАВА ПОВЛАСТЕНА ПАРКИНГ-КАРТА НА ТЕШКО ПОДВИЖНА СКОПЈАНКА СО МОЗОЧЕН УДАР, ЌЕ ГО ИЗГУБИ ЛИЧНИОТ АСИСТЕНТ ОТИ ЗА НЕГОВАТА КОЛА МОРА ДА ПЛАЌА СКАПО ПАРКИРАЊЕ

ПОЦ НЕ Ѝ ДАВА ПОВЛАСТЕНА ПАРКИНГ-КАРТА НА ТЕШКО ПОДВИЖНА СКОПЈАНКА СО МОЗОЧЕН УДАР, ЌЕ ГО ИЗГУБИ ЛИЧНИОТ АСИСТЕНТ ОТИ ЗА НЕГОВАТА КОЛА МОРА ДА ПЛАЌА СКАПО ПАРКИРАЊЕ

Скопјанка со тешка физичка, сетилна и ментална попреченост како последица од мозочен удар, која живее сама и не може да се движи, а не пак да вози кол ...
АВТОМОБИЛ СО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД КОСОВО ОТТУРНАТ ВО НАДОЈДЕНИОТ ЛЕПЕНЕЦ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА, ИЗВАДЕН Е ЖИВ СИНОТ, ПО РОДИТЕЛИТЕ СЕ ТРАГА ВО ТЕШКИ УСЛОВИ

АВТОМОБИЛ СО ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД КОСОВО ОТТУРНАТ ВО НАДОЈДЕНИОТ ЛЕПЕНЕЦ ВО ТЕШКА СООБРАЌАЈКА, ИЗВАДЕН Е ЖИВ СИНОТ, ПО РОДИТЕЛИТЕ СЕ ТРАГА ВО ТЕШКИ УСЛОВИ

Цело семејство од Косово кое патувало во Македонија, е со автомобилот истуркано во Лепенец, во тешка сообраќајна несреќа предизвикана од автомобил „фо ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ТЕСЛА“ СПОДЕЛУВАЛЕ СНИМКИ ОД КАМЕРИТЕ ВО АВТОМОБИЛИТЕ, НА НЕКОИ СОПСТВЕНИЦИТЕ БИЛЕ ФАТЕНИ ВО НЕПРИЈАТНИ СИТУАЦИИ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ТЕСЛА“ СПОДЕЛУВАЛЕ СНИМКИ ОД КАМЕРИТЕ ВО АВТОМОБИЛИТЕ, НА НЕКОИ СОПСТВЕНИЦИТЕ БИЛЕ ФАТЕНИ ВО НЕПРИЈАТНИ СИТУАЦИИ

Вработените во „Тесла“ неколку години преку интерните канали за комуникација споделувале видеа и фотографии снимени со камерите во автомобилите на муш ...
РУСИЈА ЌЕ ГО ОБНОВИ ПРОИЗВОДСТВОТО НА „МОСКВИЧ“ ВО ДЕКЕМВРИ

РУСИЈА ЌЕ ГО ОБНОВИ ПРОИЗВОДСТВОТО НА „МОСКВИЧ“ ВО ДЕКЕМВРИ

Русија ќе го обнови производството на автомобилите „москвич“ во декември, објави градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, повеќе од шест месеци отк ...
ЗАГИНА ВОЗАЧ ЧИЈА КОЛА ЈА УДРИ ТОВАРЕН ВОЗ НА ПРЕМИН КАЈ СЕЛОТО ДАВИДОВО, ГЕВГЕЛИСКО

ЗАГИНА ВОЗАЧ ЧИЈА КОЛА ЈА УДРИ ТОВАРЕН ВОЗ НА ПРЕМИН КАЈ СЕЛОТО ДАВИДОВО, ГЕВГЕЛИСКО

Претпладнево околу 11 часот, товарен воз кој сообраќал на релацијата Белград - Солун удрил во патничко возило кај селото Давидово, Гевгелиско. Возачот ...
ГЕРМАНСКА ФИРМА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

ГЕРМАНСКА ФИРМА ЌЕ ПРОИЗВЕДУВА ЕЛЕКТРИЧНИ КОЛИ ВО ТЕТОВО

Во технолошката индустриска развојна зона (ТИРЗ) во Тетово, германска компанија ќе произведува електрична кола, откако Владата денеска одобри давање д ...
МВР ГО ФАТИ ПОТПАЛУВАЧОТ НА ЏИПОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД ПРИЛЕП

МВР ГО ФАТИ ПОТПАЛУВАЧОТ НА ЏИПОТ НА ПРАТЕНИКОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ОД ПРИЛЕП

Прилепската полиција приведе осомничен за ноќешното палење на џипот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Петар Ристески, од кој пожар била фатена и колата на т ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ