Таг: автомобил

1 2 10 / 14 НАПИСИ
КАДРИ НА БЕСА И ДУИ СЕ СТЕПАА ЗА СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

КАДРИ НА БЕСА И ДУИ СЕ СТЕПАА ЗА СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ТЕТОВО

Во средата, во зградата каде се наоѓа дел од администрацијата на Клиничка болница во Тетово, дошло до инцидент односно до тепачка меѓу две лица вработ ...
МАСКА НЕ СЕ НОСИ АКО СИ САМ ВО АВТОМОБИЛ, ВО СЕМЕЕН ДВОР И ВО КАФУЛЕ И РЕСТОРАН – ВОДИЧ ЗА НОВИТЕ КОВИД МЕРКИ

МАСКА НЕ СЕ НОСИ АКО СИ САМ ВО АВТОМОБИЛ, ВО СЕМЕЕН ДВОР И ВО КАФУЛЕ И РЕСТОРАН – ВОДИЧ ЗА НОВИТЕ КОВИД МЕРКИ

Носењето на респираторна маска, хируршка маска за еднократна употреба, текстилна маска за повеќекратна употреба, свилена марама или шал, памучна марам ...
ВЕЛЕШАНЕЦ УАПСЕН КРАДЕЈЌИ ОД КОЛА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ВЕЛЕШАНЕЦ УАПСЕН КРАДЕЈЌИ ОД КОЛА ВО ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Вчеравечер на приодот на Велес од правец на Градско, откриено е лице кое во време на полициски час поради коронавирусот насилно влегува и краде од авт ...
ЈА ПАРКИРАЛ КОЛАТА ВО КУЈНА ЗА ДА НЕ МУ ЈА ОДНЕСЕ УРАГАНОТ ДОРИЈАН

ЈА ПАРКИРАЛ КОЛАТА ВО КУЈНА ЗА ДА НЕ МУ ЈА ОДНЕСЕ УРАГАНОТ ДОРИЈАН

Американецот Патрик Елдриџ од Џексонвил го паркираше својот автомобил во кујната за да го заштити од ураганот Доријан, бидејќи не сакал да му биде одд ...
ТРИ ВОЗИЛА ИЗГОРЕА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД

ТРИ ВОЗИЛА ИЗГОРЕА ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД

Утрово околу еден часот, кај полигонот за мали спортови, во центарот на Охрид изгореа три возила, од кои едно делумно. Информацијата ја потврди и порт ...
ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

Автомобил Пежо утринава пропадна во дупка од градежни активности кај „Прокредит“ банка близу „Сити Мол“ во скопската населба Карпош. „Околу 7-8 час ...
ДВАЈЦА МРТВИ, ЕДЕН СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПО ПУКАЊЕТО НА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ,  ПОТВРДИЈА ОД УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР

ДВАЈЦА МРТВИ, ЕДЕН СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ПО ПУКАЊЕТО НА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ, ПОТВРДИЈА ОД УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР

Во криминалната пресметка што ноќеска почна пред објектот на Специјалното јавно обвинителство на „Рузвелтова“ во Скопје починаа двајца, а третиот е во ...
СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРВПАТ ГО ВИДОА АВТОМОБИЛОТ КОЈ Е ЕДЕН ОД КЛУЧНИТЕ ДОКАЗИ ВО „МОНСТРУМ“

СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПРВПАТ ГО ВИДОА АВТОМОБИЛОТ КОЈ Е ЕДЕН ОД КЛУЧНИТЕ ДОКАЗИ ВО „МОНСТРУМ“

Основниот суд Скопје 1 денеска за првпат изврши увид и го виде автомобилот „опел омега“, со кој во првата судска постапка се тврдеше дека осудениот Ал ...
ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН УТРЕ НА ГРОБИШТАТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН УТРЕ НА ГРОБИШТАТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Пејачот и глумец Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров. Триесет и тригодишниот Илиевски синоќа беше пронајде ...
ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

ДВАЈЦА МРТВИ И 14 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДАР НА ВОЗОВИ ВО БАВАРИЈА

Најмалку двајца мртви и 14 лица се повредени во судирот меѓу товарен и патнички воз во Баварија, кажаа доцна синоќа германските железнички власти. Жрт ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ