Таг: Бела куќа

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
БАЈДЕН ГИ ВРАТИ САД ВО СЗО И ПАРИСКИ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР И ЈА ПРЕКИНА ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО

БАЈДЕН ГИ ВРАТИ САД ВО СЗО И ПАРИСКИ КЛИМАТСКИ ДОГОВОР И ЈА ПРЕКИНА ИЗГРАДБАТА НА ЅИДОТ НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО

Џо Бајден почна да поништува политики на Доналд Трамп неколку часа откако положи заклетва за нов претседател на САД. Со својот прв чин откако влезе во ...
ТРАМП ЗАСЕКОГАШ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

ТРАМП ЗАСЕКОГАШ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

Во придружба на сопругата Меланија, Доналд Трамп за последен пат излезе од Белата куќа, три и пол часа пред Џо Бајден да биде инаугуриран во нов претс ...
НАЈМНОГУ СУМ ГОРД ШТО СУМ ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДЕЦЕНИИ КОЈ НЕ ПОЧНАЛ НОВА ВОЈНА, КАЖА ТРАМП ВО ПРОШТАЛНИОТ ГОВОР

НАЈМНОГУ СУМ ГОРД ШТО СУМ ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ПОСЛЕДНИТЕ ДЕЦЕНИИ КОЈ НЕ ПОЧНАЛ НОВА ВОЈНА, КАЖА ТРАМП ВО ПРОШТАЛНИОТ ГОВОР

Доналд Трамп кажа дека го направил она за што дошол на функцијата и многу повеќе во својот проштален говор што го објави Белата куќа. Неговиот турбуле ...
МЕСТО ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП, ЏО И ЏИЛ БАЈДЕН ЌЕ БИДАТ ПРЕЧЕКАНИ ВО БЕЛАТА КУЌА ОД ПОРАНЕШЕН ХОТЕЛСКИ СЛУЖБЕНИК

МЕСТО ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА ТРАМП, ЏО И ЏИЛ БАЈДЕН ЌЕ БИДАТ ПРЕЧЕКАНИ ВО БЕЛАТА КУЌА ОД ПОРАНЕШЕН ХОТЕЛСКИ СЛУЖБЕНИК

Доналд и Меланија Трамп ќе ја избегнат традицијата да им посакаат добредојде на новите жители на Белата куќа Џо и Џил Бајден и место нив, тоа ќе го на ...
ТРАМП НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА, НО НЕМА ДА ПРИЗНАЕ ИЗБОРЕН ПОРАЗ

ТРАМП НАЈАВИ ДЕКА ЌЕ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА, НО НЕМА ДА ПРИЗНАЕ ИЗБОРЕН ПОРАЗ

Доналд Трамп кажа дека ќе ја напушти Белата куќа доколку победата на Џо Бајден и формално биде потврдена од Изборниот колегиум. Тој досега одбиваше да ...
ТРАМП СЕ ВРАТИ ВО БЕЛАТА КУЌА И ВЕДНАШ ЈА ТРГНА МАСКАТА

ТРАМП СЕ ВРАТИ ВО БЕЛАТА КУЌА И ВЕДНАШ ЈА ТРГНА МАСКАТА

Доналд Трамп имаше театарско враќање во Белата куќа по тридневниот престој во болница поради ковид-19 и ја тргна маската кога на балконот позираше за ...
СЕ ЧУВСТВУВАМ ПОДОБРО ОТКОЛКУ ПРЕД 20 ГОДИНИ, КАЖА ТРАМП И ПОТВРДИ ДЕКА ИЗЛЕГУВА ОД БОЛНИЦА

СЕ ЧУВСТВУВАМ ПОДОБРО ОТКОЛКУ ПРЕД 20 ГОДИНИ, КАЖА ТРАМП И ПОТВРДИ ДЕКА ИЗЛЕГУВА ОД БОЛНИЦА

Доналд Трамп потврди дека вечерва ќе биде отпуштен од воената болница во која што беше примен пред четири дена откако развил симптоми на ковид-19. Тој ...
ТРАМП РЕШЕН ДА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ДЕНЕСКА, И НЕГОВАТА ПОРТПАРОЛКА ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС

ТРАМП РЕШЕН ДА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ДЕНЕСКА, И НЕГОВАТА ПОРТПАРОЛКА ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС

Доналд Трамп побарал да биде отпуштен од воената болница каде што три дена се лекува од ковид-19, додека неговата портпаролка Кејли Мекенени е последн ...
ДОБРО СУМ, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ВИДЕОПОРАКА ОД БОЛНИЦА

ДОБРО СУМ, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ВИДЕОПОРАКА ОД БОЛНИЦА

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека му е добро, но дека следните неколку дена ќе бидат „вистински тест“. Видеото објавено на Твитер вчера ...
ВО БЕЛАТА КУЌА ДО ВЧЕРА ГО ИСМЕВАА НОСЕЊЕТО МАСКИ, ОТКАКО ТРАМП СЕ РАЗБОЛЕ ОД КОВИД-19 СИТЕ СЕ МАСКИРАНИ

ВО БЕЛАТА КУЌА ДО ВЧЕРА ГО ИСМЕВАА НОСЕЊЕТО МАСКИ, ОТКАКО ТРАМП СЕ РАЗБОЛЕ ОД КОВИД-19 СИТЕ СЕ МАСКИРАНИ

Откако вчера се објави дека американскиот претседател и Доналд Трамп е позитивен на ковид-19 и со симптоми е пренесен в болница, сè повеќе вработени в ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ