Таг: Бразил

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ОБВИНИ ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ДЕКА ПЛАЌАЛ ДА СЕ ПАЛАТ АМАЗОНСКИТЕ ШУМИ

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГО ОБВИНИ ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ДЕКА ПЛАЌАЛ ДА СЕ ПАЛАТ АМАЗОНСКИТЕ ШУМИ

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро неосновано го обвини актерот и екологист Леонардо ДиКаприо дека го финансирал намерното палење на амазонските д ...
МАКРОН НЕ МОЖЕ ДА ЗАШТИТИ ЕДНА ЦРКВА, ПА НАМ ЌЕ НИ ДРЖИ ЛЕКЦИИ – БРАЗИЛ ГИ ОДБИ ПАРИТЕ ОД Г7 ЗА ПОМОШ НА АМАЗОНИЈА

МАКРОН НЕ МОЖЕ ДА ЗАШТИТИ ЕДНА ЦРКВА, ПА НАМ ЌЕ НИ ДРЖИ ЛЕКЦИИ – БРАЗИЛ ГИ ОДБИ ПАРИТЕ ОД Г7 ЗА ПОМОШ НА АМАЗОНИЈА

Бразилската влада објави дека ќе ја одбие помошта од државите од Г7 за борба против пожарите во Амазонија. Францускиот претседател Емануел Макрон, ...
ЛИДЕРИТЕ НА Г7 МУ ВЕТИЈА ПОМОШ НА БРАЗИЛ ВО ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА

ЛИДЕРИТЕ НА Г7 МУ ВЕТИЈА ПОМОШ НА БРАЗИЛ ВО ГАСНЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА

Лидерите на Г7 изјавија дека се подготвени да му помогнат на Бразил во борбата со пожарите што горат низ Амазонија и да ја поправат штетата, додека де ...
БОЛСОНАРО ЈА ИСПРАЌА ВОЈСКАТА ДА СЕ БОРИ СО ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ПО ПРИТИСОКОТ ОД ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ

БОЛСОНАРО ЈА ИСПРАЌА ВОЈСКАТА ДА СЕ БОРИ СО ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ПО ПРИТИСОКОТ ОД ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ѝ нареди на војската да помогне во борбата со пожарите во Амазонија, кои во рекорден број избувнаа ова лето. ...
МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

МАКРОН ПОВИКА ПОЖАРИТЕ ВО АМАЗОНИЈА ДА БИДАТ ГЛАВНА ТЕМА НА САМИТОТ НА Г7, БОЛСОНАРО ВЕЛИ НЕМА СРЕДСТВА ДА СЕ БОРИ СО НИВ

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека рекордниот број пожари во Амазонија се меѓународна криза и дека ова треба да биде главна тема на са ...
БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГИ ОБВИНИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ДЕКА ПОДМЕТНУВААТ ПОЖАРИ ВО АМАЗОН

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ГИ ОБВИНИ НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ДЕКА ПОДМЕТНУВААТ ПОЖАРИ ВО АМАЗОН

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ги обвини еколошките групи и невладините организации дека подметнуваат пожари во Амазон, обидувајќи се да им ко ...
ПОЧИНА БРАЗИЛСКИОТ МУЗИЧАР ЖОАО ЖИЛБЕРТО, ТАТКОТО НА БОСА НОВА

ПОЧИНА БРАЗИЛСКИОТ МУЗИЧАР ЖОАО ЖИЛБЕРТО, ТАТКОТО НА БОСА НОВА

Влијателниот бразилски музичар Жоао Жилберто, кој важи за пионер на жанрот боса нова, почина на 88 години. Пејачот и композитор му донесе меѓународна ...
ОФИЦЕР КОЈ ЛЕТАЛ СО БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ФАТЕН СО 39 КИЛОГРАМИ КОКАИН

ОФИЦЕР КОЈ ЛЕТАЛ СО БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ БОЛСОНАРО ФАТЕН СО 39 КИЛОГРАМИ КОКАИН

Офицер на бразилската воена авијација кој патувал со претседателот Жаир Болсонаро на самитот на Г20 во Осака е уапсен во Шпанија, откако бил фатен со ...
БРАЗИЛСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ПРИВЕЛЕ ПАПАГАЛ ТРЕНИРАН ОД ДИЛЕРИ НА ДРОГА ДА ВИКА „МАМА, ПОЛИЦИЈА!“

БРАЗИЛСКИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ ПРИВЕЛЕ ПАПАГАЛ ТРЕНИРАН ОД ДИЛЕРИ НА ДРОГА ДА ВИКА „МАМА, ПОЛИЦИЈА!“

Бразилска полиција привела папагал при една акција на фаќање на дилери на дрога. Според тамошните медиуми, се верува дека птицата била обучена да ги п ...
НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАШЕ КАКО МИРИСАМЕ НА САПУН – БРАЗИЛСКИ ТИМ СТАПИ ВО КОНТАКТ СО ИЗОЛИРАНО ПЛЕМЕ ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАШЕ КАКО МИРИСАМЕ НА САПУН – БРАЗИЛСКИ ТИМ СТАПИ ВО КОНТАКТ СО ИЗОЛИРАНО ПЛЕМЕ ВО АМАЗОНСКАТА ЏУНГЛА

Најголемата и најамбициозна бразилска експедиција во последните децении да се стапи во контакт со доброволно изолирано домородно племе беше прогласена ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ