Таг: ексдиректор

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК АТАНАСОВСКИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Владимир Атанасовски доби 30 дена притвор, одлучи Судот по распитот ноќва, откако на ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА АТАНАСОВСКИ ЗА ДА НЕ ИЗБЕГА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА АТАНАСОВСКИ ЗА ДА НЕ ИЗБЕГА

Заврши распитот пред судија на претходна постапка на ексдиректорот на УБК Владимир Атанасовски кој беше притворен вечерва, откако на 3 декември обвине ...
2 / 2 НАПИСИ