Таг: Европско првенство 2024

1 2 10 / 16 НАПИСИ
СПОРЕН ПЕНАЛ Ѝ ПОМОГНА НА АНГЛИЈА ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОРОТО ФИНАЛЕ НА ЕП

СПОРЕН ПЕНАЛ Ѝ ПОМОГНА НА АНГЛИЈА ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОРОТО ФИНАЛЕ НА ЕП

Три години по поразот од Италија во финалето, Англија доби нова шанса за освојување на својата прва европска титула откако ја победи Холандија со 2:1 ...
ВУЧИЌ ЛУТ ШТО СРПСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ПАТУВАЛЕ НА ЕП СО ХРВАТСКИ АВИОН

ВУЧИЌ ЛУТ ШТО СРПСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ПАТУВАЛЕ НА ЕП СО ХРВАТСКИ АВИОН

Српскиот претседател Александар Вучиќ бил многу лут што српската фудбалска репрезентација патувала на Европското првенство во Германија со хрватски ав ...
НАВИВАЧ СЕ ФРЛИ ОД ТРИБИНИТЕ ВО ОБИД ДА ДОЈДЕ ДО РОНАЛДО

НАВИВАЧ СЕ ФРЛИ ОД ТРИБИНИТЕ ВО ОБИД ДА ДОЈДЕ ДО РОНАЛДО

Кристијано Роналдо избегна потешка повреда по завршувањето на мечот Португалија-Грузија на Европското првенство во Германија откако еден навивач се об ...
УНГАРСКИОТ ФУДБАЛЕР ВАРГА ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА ПО ТЕШКАТА ПОВРЕДА НА МЕЧОТ СО ШКОТСКА НА ЕП

УНГАРСКИОТ ФУДБАЛЕР ВАРГА ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА ПО ТЕШКАТА ПОВРЕДА НА МЕЧОТ СО ШКОТСКА НА ЕП

Напаѓачот на унгарската репрезентација Барнабаш Варга е во стабилна состојба во болница откако по тешката повреда беше изнесен на носилки од теренот з ...
УЕФА ГО СУСПЕНДИРАШЕ АЛБАНСКИОТ ФУДБАЛЕР ДАКУ КОЈ ГИ ПЦУЕШЕ МАКЕДОНЦИТЕ НА ЕП, НЕМА ДА ИГРА ДВА НАТПРЕВАРА

УЕФА ГО СУСПЕНДИРАШЕ АЛБАНСКИОТ ФУДБАЛЕР ДАКУ КОЈ ГИ ПЦУЕШЕ МАКЕДОНЦИТЕ НА ЕП, НЕМА ДА ИГРА ДВА НАТПРЕВАРА

Суспендиран е албанскиот фудбалер Мирлинд Даку поради навреда на Србите и Македонците, одлучи УЕФА. По мечот со Хрватска (2:2) во Хамбург на Европскот ...
ФФМ БАРА УЕФА ДА ПРЕЗЕМЕ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ПРОТИВ АЛБАНСКИОТ ФУДБАЛЕР ДАКУ КОЈ ЈА ПЦУЕШЕ МАКЕДОНИЈА ПО МЕЧОТ СО ХРВАТСКА НА ЕП

ФФМ БАРА УЕФА ДА ПРЕЗЕМЕ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ПРОТИВ АЛБАНСКИОТ ФУДБАЛЕР ДАКУ КОЈ ЈА ПЦУЕШЕ МАКЕДОНИЈА ПО МЕЧОТ СО ХРВАТСКА НА ЕП

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) реагираше на скандалот што го предизвика албанскиот репрезентативец Мирлинд Даку, кој по завршувањето на ду ...
КОСОВСКИ НОВИНАР ИЗБРКАН ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗАШТО ГИ ПРОВОЦИРАШЕ СРПСКИТЕ НАВИВАЧИ

КОСОВСКИ НОВИНАР ИЗБРКАН ОД ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗАШТО ГИ ПРОВОЦИРАШЕ СРПСКИТЕ НАВИВАЧИ

УЕФА го избрка косовскиот новинар Арлинд Садику од Европското првенство во Германија зашто ги провоцирал српските навивачи за време на мечот Србија-Ан ...
МБАПЕ ГО СКРШИ НОСОТ, ЗАСЕГА НЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА

МБАПЕ ГО СКРШИ НОСОТ, ЗАСЕГА НЕ ОДИ НА ОПЕРАЦИЈА

Килијан Мбапе го скрши носот на првиот натпревар на Франција на Европското првенство во Германија, но засега нема да оди на операција. Француската фуд ...
ГЕРМАНИЈА НЕ ОЧЕКУВА НАПАДИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО, ИАКО УАПСИ СИМПАТИЗЕР НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА КОЈ САКАЛ ДА РАБОТИ КАКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

ГЕРМАНИЈА НЕ ОЧЕКУВА НАПАДИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО, ИАКО УАПСИ СИМПАТИЗЕР НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА КОЈ САКАЛ ДА РАБОТИ КАКО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ

Министерката за внатрешни работи Ненси Фезер изјави дека Германија е многу добро подготвена за соочување со какви било безбедносни ризици за време на ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ОЧЕКУВА 500 СРПСКИ ХУЛИГАНИ ДА ПРАВАТ НЕРЕДИ НА МЕЧОТ СО АНГЛИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ОЧЕКУВА 500 СРПСКИ ХУЛИГАНИ ДА ПРАВАТ НЕРЕДИ НА МЕЧОТ СО АНГЛИЈА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Германската полиција верува дека околу 500 српски хулигани ќе се обидат да предизвикаат насилства на мечот против Англија на Европското фудбалско прве ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ