Таг: Христијан Мицкоски

1 27 28 29 30 290 / 292 НАПИСИ
МИЦКОСКИ Ѝ СЕ ПОЖАЛИЛ НА МОГЕРИНИ ДЕКА НЕМА РЕФОРМИ ВО СУДСТВОТО, ОБРАЗОВАНИЕТО И ЕКОНОМИЈАТА

МИЦКОСКИ Ѝ СЕ ПОЖАЛИЛ НА МОГЕРИНИ ДЕКА НЕМА РЕФОРМИ ВО СУДСТВОТО, ОБРАЗОВАНИЕТО И ЕКОНОМИЈАТА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба во Брисел со Федерика Могерини изразил загриженост поради неисполнувањето на реформите би ...
ЗАЕВ ОПТИМИСТ, МИЦКОСКИ ГИ ПОДДРЖУВА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО СО ГРЦИЈА

ЗАЕВ ОПТИМИСТ, МИЦКОСКИ ГИ ПОДДРЖУВА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО СО ГРЦИЈА

Заедничката оценка на сите учесници на шест часовната лидерска средба  за текот на преговорите со Грција што се одржа синоќа во Клубот на пратеници во ...
ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА ИМЕТО

ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА ИМЕТО

Претседателот на државата Ѓорге Иванов, премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, Христи ...
12 ОТСТО ОД ПРАТЕНИЦИТЕ НИ СЕ ВО ПРИТВОР, НЕМА ДЕМОКРАТСКИ АМБИЕНТ ЗА РАБОТА ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

12 ОТСТО ОД ПРАТЕНИЦИТЕ НИ СЕ ВО ПРИТВОР, НЕМА ДЕМОКРАТСКИ АМБИЕНТ ЗА РАБОТА ВО СОБРАНИЕТО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ останува надвор од работата на Собранието сè додека не се создадат услови за нормално демократско функционирање на за ...
ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ НЕ СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ утринава имаше координативен состанок на партискиот врв и донесе одлука пратеничката група да не се врати во Собранието, објави државната а ...
ЗАЕВ И МИЦКОСКИ СЕ СОГЛАСИЛЕ ДЕКА ОПОЗИЦИЈАТА ТРЕБА ДА УЧЕСТВУВА ВО РЕФОРМИТЕ

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ СЕ СОГЛАСИЛЕ ДЕКА ОПОЗИЦИЈАТА ТРЕБА ДА УЧЕСТВУВА ВО РЕФОРМИТЕ

Премиерот Зоран Заев и новиот лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се согласиле дека е потребно учество на опозицијата во реформите, а ...
МИЦКОСКИ ДОГОВОРИЛ СРЕДБА СО ЗАЕВ ПОПЛАДНЕВО

МИЦКОСКИ ДОГОВОРИЛ СРЕДБА СО ЗАЕВ ПОПЛАДНЕВО

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, зад кого застанаа сите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, освен Илија Димовски и Антонијо Милошоски ...
ДЕЛЕГАТИТЕ НА ВМРОВСКИОТ КОНГРЕС СОБРАЛЕ 1.300 ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА УАПСЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

ДЕЛЕГАТИТЕ НА ВМРОВСКИОТ КОНГРЕС СОБРАЛЕ 1.300 ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА УАПСЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ

Делегатите на вонредниот конгрес на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово собрале 1.300 денари во кутијата за помош на, како што ги нарекуваат, „неправедно притворе ...
НОВ ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ Е ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ, ГРУЕВСКИ ЗАМИНА ВО ИСТОРИЈА

НОВ ЛИДЕР НА ВМРО-ДПМНЕ Е ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ, ГРУЕВСКИ ЗАМИНА ВО ИСТОРИЈА

Христијан Мицковски е новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Од вкупно 438 делегати на 16-от вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, 376 делегати гласале „за“, ...
ЌЕ ГИ ПРЕГРНАМ ТИЕ ШТО МЕ БОЈКОТИРААТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ НА КОНГРЕСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

ЌЕ ГИ ПРЕГРНАМ ТИЕ ШТО МЕ БОЈКОТИРААТ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ НА КОНГРЕСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Од 544, на вонредниот конгрес за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово присуствуваат 411 делегати, со што е исполнет условот за регуларе ...
1 27 28 29 30 290 / 292 НАПИСИ