Таг: избори

1 2 3 4 57 20 / 569 НАПИСИ
АДВОКАТОТ АЛЕКСАНДАР ТОРТЕВСКИ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ НА ТВОЈА ПАРТИЈА

АДВОКАТОТ АЛЕКСАНДАР ТОРТЕВСКИ КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ НА ТВОЈА ПАРТИЈА

Адвокатот Александар Тортевски најави кандидатура за градоначалник на Град Скопје како кандидат на Твоја партија. На денешната прес-конференција Торте ...
ПАЉОТО СОБРА ПОТПИСИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, РОМИТЕ ПРВПАТ СО СОВЕТНИЧКА ЛИСТА, ДЕЛ ОД НЕЗАВИСНАТА ИНИЦИЈАТИВА ВО БИТОЛА ЗА ИЗБОРИТЕ

ПАЉОТО СОБРА ПОТПИСИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, РОМИТЕ ПРВПАТ СО СОВЕТНИЧКА ЛИСТА, ДЕЛ ОД НЕЗАВИСНАТА ИНИЦИЈАТИВА ВО БИТОЛА ЗА ИЗБОРИТЕ

По вторпат спортскиот работник и бодибилдинг легенда Зоран Лазаровски-Паљо собра доволен број потписи за независен кандидат за градоначалник на Битола ...
ПЕТАР ГЕОРГИЕВСКИ-КАМИКАЗА НАЈАВИ КАНДИДАТУРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ СО ПОДДРШКА НА ЛЕВИЦА

ПЕТАР ГЕОРГИЕВСКИ-КАМИКАЗА НАЈАВИ КАНДИДАТУРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ СО ПОДДРШКА НА ЛЕВИЦА

Музичарот и член на групата „Меморија“ Петар Георгиевски-Камиказа најави кандидатура за градоначалник на Град Скопје со поддршка на Левица. Георгиевск ...
ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК И ГРАДОНАЧАЛНИК НА СВЕТИ НИКОЛЕ СЛОБОДАН ДАНЕВСКИ СОБРА ПОТПИСИ КАКО НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ

ПОРАНЕШНИОТ ПРАТЕНИК И ГРАДОНАЧАЛНИК НА СВЕТИ НИКОЛЕ СЛОБОДАН ДАНЕВСКИ СОБРА ПОТПИСИ КАКО НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ

Ексградоначалникот на Свети Николе во два мандата и поранешен македонски пратеник од редовите на Либералната партија Слободан Даневски, на претстојнит ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ ДАНЕЛА АРСОВСКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА СКОПЈЕ, ОБЈАВИ МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА ПОДДРЖИ ДАНЕЛА АРСОВСКА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА СКОПЈЕ, ОБЈАВИ МИЦКОСКИ

ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални избори ќе ја поддржи претседателката на Сојузот на стопански комори Данела Арсовска во трката за градоначалник на С ...
ИЛИ ЌЕ МЕ УБИЈАТ ИЛИ ЌЕ ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2022, ВЕЛИ ЖАИР БОЛСОНАРО

ИЛИ ЌЕ МЕ УБИЈАТ ИЛИ ЌЕ ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2022, ВЕЛИ ЖАИР БОЛСОНАРО

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро вели дека има три алтернативи за следната година, кои вклучуваат и негово убиство. „Има три алтернативи за мој ...
НЕ СМЕ НАДЛЕЖНИ

НЕ СМЕ НАДЛЕЖНИ

Да не го грешиме ние патот за Охрид? ...
СМЕ РАЗГОВАРАЛЕ ВО ПАРТИЈАТА ДА БИДАМ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА, НО ОДЛУКАТА ТРЕБА ДА ЈА ДОНЕСЕ ВЛАДАТА, ВЕЛИ БОГОЕВ

СМЕ РАЗГОВАРАЛЕ ВО ПАРТИЈАТА ДА БИДАМ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА, НО ОДЛУКАТА ТРЕБА ДА ЈА ДОНЕСЕ ВЛАДАТА, ВЕЛИ БОГОЕВ

Актуелниот градоначалник на Општина Карпош Стефан Богоев, кој нема да биде кандидат за втор мандат на СДСМ на претстојните локални избори, потврдува д ...
ДВЕ НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД ГРАЃАНСКИ ИНИЦИЈАТИВИ СОБИРААТ ПОТПИСИ ВО КУМАНОВО ЗА ИЗБОРИТЕ

ДВЕ НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД ГРАЃАНСКИ ИНИЦИЈАТИВИ СОБИРААТ ПОТПИСИ ВО КУМАНОВО ЗА ИЗБОРИТЕ

Граѓанската иницијатива „Фронт за урбано Куманово“ и Граѓанската независна листа „За чисто и хумано Куманово“, собираат потписи за советнички листа во ...
ВЕСКОВСКИ НАМЕСТО БОГОЕВ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАРПОШ, СУГАРЕСКИ ЗА ПРИЛЕП

ВЕСКОВСКИ НАМЕСТО БОГОЕВ КАНДИДАТ НА СДСМ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КАРПОШ, СУГАРЕСКИ ЗА ПРИЛЕП

Актуелните градоначалници на скопските Општини Карпош и Аеродром Стефан Богоев и Златко Марин, нема да бидат кандидати на СДСМ на претстојните локални ...
1 2 3 4 57 20 / 569 НАПИСИ