Таг: ЈСП

1 2 3 8 10 / 74 НАПИСИ
НИ ДАВААТ ДА ВОЗИМЕ РАСИПАНИ АВТОБУСИ И ЗАТОА СЕ СЛУЧУВААТ НЕСРЕЌИ, РЕЧЕ ВОЗАЧОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ КОЈ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАР И СЕ КАЧИ ВО ЖАРДИНЕРА ОТИ СЕ ЗАКОЧИЛ ВОЛАНОТ

НИ ДАВААТ ДА ВОЗИМЕ РАСИПАНИ АВТОБУСИ И ЗАТОА СЕ СЛУЧУВААТ НЕСРЕЌИ, РЕЧЕ ВОЗАЧОТ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ КОЈ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАР И СЕ КАЧИ ВО ЖАРДИНЕРА ОТИ СЕ ЗАКОЧИЛ ВОЛАНОТ

Ни даваат да возиме неисправни возила затоа вчера автобусот излета од коловозот и се качи на жардинерата кај ТЦ „Мавровка“, рече денеска возачот Ферзи ...
АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

АВТОБУС НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ИЗЛЕТА ОД БУЛЕВАРОТ И СЕ КАЧИ НА ЖАРДИНИЕРА КАЈ „МАВРОВКА“, ПОВРЕДЕНИ СЕ ВОЗАЧОТ И ЖЕНА

Денеска околу 14.50 часот автобус на ЈСП „Скопје“ се качи на жардинерата вртејќи на крстосницата кај трговскиот центар „Мавровка“ во центарот на градо ...
ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИТЕ ОД ПЕТОК НЕМА ДА ВОЗАТ ОТИ ДАНЕЛА НЕ ИМ ПЛАЌА ОД ЈАНУАРИ

ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИТЕ ОД ПЕТОК НЕМА ДА ВОЗАТ ОТИ ДАНЕЛА НЕ ИМ ПЛАЌА ОД ЈАНУАРИ

Приватните превозници од петок нема да возат, бидејќи Град Скопје и ЈСП „Скопје“ пак не им плаќаат за услугата. Денеска возачите излегоа на прес-конфе ...
ДАНЕЛА РАЗРЕШИ ТРИ ДИРЕКТОРИ, ВО ЈСП ГО НАЗНАЧИ ДРАГИ КУШОВСКИ, ВО „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ МАРТИН АНГЕЛОВСКИ, А ВАНЧО УМЛЕНСКИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“

ДАНЕЛА РАЗРЕШИ ТРИ ДИРЕКТОРИ, ВО ЈСП ГО НАЗНАЧИ ДРАГИ КУШОВСКИ, ВО „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ МАРТИН АНГЕЛОВСКИ, А ВАНЧО УМЛЕНСКИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“

Градоначалничката Данела Арсовска продолжува да менува директори во јавните претпријатија кои се под нејзина недлежност. Денеска се поставени нови дир ...
НЕ РАБОТАТ ВАЛИДАТОРИТЕ ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО АВТОБУСИТЕ, ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ВЕЛАТ СЕ НАДГРАДУВА СИСТЕМОТ

НЕ РАБОТАТ ВАЛИДАТОРИТЕ ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО АВТОБУСИТЕ, ОД ЈСП „СКОПЈЕ“ ВЕЛАТ СЕ НАДГРАДУВА СИСТЕМОТ

Во дел од автобусите од јавниот превоз во Скопје не работат валидаторите и граѓаните не можат да платат билет. Не може да се плати со картичката „Скоп ...
СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

СОВЕТНИЦИТЕ НА ВТОРАТА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА УСВОИЈА СУБВЕНЦИИ ЗА ЈСП „СКОПЈЕ“, АВТОБУСИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА

Советот на Град Скопје попладнево одржа втора вонредна седница, на која се  усвои одлуката за доделување на субвенции на ЈСП „Скопје“ во висина од 11 ...
СКОПЈЕ ПАК ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДОЈДОА ПРЕД ГРАДСКАТА ВЛАСТ И БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА

СКОПЈЕ ПАК ОСТАНА БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЈСП ДОЈДОА ПРЕД ГРАДСКАТА ВЛАСТ И БАРААТ СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА

Утрово од 9 часот Скопје повторно остана без јавен превоз. На улиците немаше автобуси на ЈСП „Скопје“, ниту на приватните превозници. Шоферите и врабо ...
НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

НА 22 ЈАНУАРИ ПОСЛЕ 9 ЧАСОТ ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ЌЕ ПОЧНАТ ДА ВОЗАТ КОГА ЌЕ ДОБИЈАТ СУБВЕНЦИИ

Утре, 22 јануари, уште од 9 часот ќе нема автобуси на ЈСП на улиците на Скопје и во приградските населби. Автобуси ќе има само од 4:45 до 9 часот за д ...
ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ НЕМА АВТОБУСИ ВО СКОПЈЕ, ВРАБОТЕНИТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА ЗА ДЕКЕМВРИ

Во понеделнк нема да возат автобусите на ЈСП „Скопје“ затоа што вработените во градското претпријатие немаат земено плата за декември. Нема да работи ...
ЈСП НЕ ДОБИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ИМА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ ОТИ НЕ ГЛАСАА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ЈСП НЕ ДОБИ 11 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ЗА ДА ИМА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПЕНЗИОНЕРИ ОТИ НЕ ГЛАСАА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ЈСП „Скопје“ не доби субвенции за да спроведе бесплатен автобуски превоз за пензионери и студенти, како и да има пари за плати за вработените. На посл ...
1 2 3 8 10 / 74 НАПИСИ