Таг: камери

МОЈОТ СИСТЕМ ЌЕ СПАСУВАШЕ ЖИВОТИ НА УЛИЦИТЕ, ТВРДИ РАШКОВСКИ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО УТРЕ

МОЈОТ СИСТЕМ ЌЕ СПАСУВАШЕ ЖИВОТИ НА УЛИЦИТЕ, ТВРДИ РАШКОВСКИ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО УТРЕ

Поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски тврди дека со системот за сообраќајни прекршоци што го набави тој за 70.000 евра ќе се намал ...
„ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ БАРА ОД ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ И ОД ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА ДА СЕ АКТИВИРААТ КАМЕРИТЕ НА УЛИЦИТЕ ЗА КАЗНИ ВО СООБРАЌАЈОТ

„ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ БАРА ОД ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ И ОД ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА ДА СЕ АКТИВИРААТ КАМЕРИТЕ НА УЛИЦИТЕ ЗА КАЗНИ ВО СООБРАЌАЈОТ

Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ бара од премиерот Димитар Ковачевски, Владата и градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најитно да ...
КОНТРОЛАТА НА СООБРАЌАЈОТ НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ СО КАМЕРИ ЗАГЛАВЕНА 10 ГОДИНИ ВО ИСТРАГИ ЗА КОРУПЦИЈА И РАБОТНИ ГРУПИ

КОНТРОЛАТА НА СООБРАЌАЈОТ НА СКОПСКИТЕ УЛИЦИ СО КАМЕРИ ЗАГЛАВЕНА 10 ГОДИНИ ВО ИСТРАГИ ЗА КОРУПЦИЈА И РАБОТНИ ГРУПИ

Ни систем сообраќајни камери на улиците и патиштата, ни автоматски казни, ни ЕУ-стандарди, ни планиран тендер нема и понатаму, додека стапнувањето со ...
НА УЛИЦАТА ОРЦЕ НИКОЛОВ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОСТАВУВА КАМЕРИ КОИ ЌЕ СНИМААТ ПОГРЕШНО ПАРКИРАЊЕ

НА УЛИЦАТА ОРЦЕ НИКОЛОВ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОСТАВУВА КАМЕРИ КОИ ЌЕ СНИМААТ ПОГРЕШНО ПАРКИРАЊЕ

На улицата Орце Николов, која во моментов се реконструира за да се ослободат тротоарите од паркирани возила, се поставуваат и камери. На новите кандел ...
НОВО СЕЛО ГИ ИСЧИСТИ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ И СО МИКРОКАМЕРИ ГИ ЛОВИ ТИЕ ШТО ФРЛААТ ОТПАД

НОВО СЕЛО ГИ ИСЧИСТИ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ И СО МИКРОКАМЕРИ ГИ ЛОВИ ТИЕ ШТО ФРЛААТ ОТПАД

Општина Ново Село со микрокамери ги лови оние кои го депонираат комуналниот отпад и градежниот шут по дивите селски депонии, кои во периодов за време ...
УКРАДЕНИ ДВЕ КАМЕРИ СО КОИ СЕ СЛЕДЕШЕ РИСОТ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

УКРАДЕНИ ДВЕ КАМЕРИ СО КОИ СЕ СЛЕДЕШЕ РИСОТ ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК МАВРОВО

Две камери кои беа поставени во националниот парк Марвово за да се следи движењето на балканскиот рис и на други животни се украдени од непознати стор ...
АЛБАНИЈА ГИ КОМПЛЕТИРА СНИМКИТЕ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ПО ТРИ УРГЕНЦИИ НА РУСКОСКА, НО УШТЕ НЕ ГИ ДАВА

АЛБАНИЈА ГИ КОМПЛЕТИРА СНИМКИТЕ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ ПО ТРИ УРГЕНЦИИ НА РУСКОСКА, НО УШТЕ НЕ ГИ ДАВА

Снимките од граничните служби на Албанија за тоа како избегал осудениот експремиер Никола Груевски од Македонија, Обвинителството за организиран крими ...
МВР НИТУ ЕДНАШ НЕ ПОБАРАЛА СНИМКИ ОД АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ДА ГИ ОТКРИЕ ЏЕПЧИИТЕ

МВР НИТУ ЕДНАШ НЕ ПОБАРАЛА СНИМКИ ОД АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ДА ГИ ОТКРИЕ ЏЕПЧИИТЕ

Министерството за внатрешни работи ниту еднаш не побарало од ЈСП„Скопје“ снимки од камерите во автобусите, по пријава на граѓаните за кражба. Од ја ...
СНИМКИ ОД ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ПРВПАТ ПУШТЕНИ ВО ЈАВНОСТ

СНИМКИ ОД ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ПРВПАТ ПУШТЕНИ ВО ЈАВНОСТ

Судијката Славица Андреева на денешното рочиште за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани во Собранието, ги пушти снимките од собраниската ...
ИСЧЕЗНАА КАМЕРИТЕ ЗА СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАУЗАТА, СУДИЈАТА ЈОСИФОВ ТРГНА ДА ГИ БАРА ОД КОЛЕШКАТА ЛАЛИЧИЌ

ИСЧЕЗНАА КАМЕРИТЕ ЗА СУДЕЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ВРЕМЕ НА ПАУЗАТА, СУДИЈАТА ЈОСИФОВ ТРГНА ДА ГИ БАРА ОД КОЛЕШКАТА ЛАЛИЧИЌ

Камерите за аудиовизуелно и тонско снимање исчезнаа од главната судница во Основниот суд Скопје 1 за време на паузата на судењето на експремиерот Нико ...
10 / 10 НАПИСИ