Таг: Кина

1 2 3 15 10 / 147 НАПИСИ
УНЕСКО ЈА ОДЛОЖИ БЕЗ РОК ОДЛУКАТА ДАЛИ ОХРИД ДА СЕ СТАВИ НА ЛИСТАТА ЗАГРОЗЕНО СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО

УНЕСКО ЈА ОДЛОЖИ БЕЗ РОК ОДЛУКАТА ДАЛИ ОХРИД ДА СЕ СТАВИ НА ЛИСТАТА ЗАГРОЗЕНО СВЕТСКО НАСЛЕДСТВО

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО денеска го одложи гласањето за тоа дали Охридскиот Регион треба да се стави на Листата на светско наследство ...
ЦРНА ГОРА ПРЕД БАНКРОТ ОТКАКО СЕ ЗАДОЛЖИ КАЈ КИНА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ ШТО НЕ ВОДИ НИКАДЕ

ЦРНА ГОРА ПРЕД БАНКРОТ ОТКАКО СЕ ЗАДОЛЖИ КАЈ КИНА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ ШТО НЕ ВОДИ НИКАДЕ

Автопатот што се заканува да ја банкротира црногорската економија почнува на ридовите во околината на Подгорица, а засега завршува во зафрлен планинск ...
ЌЕ ИМ ГИ СМАЧКАМЕ ГЛАВИТЕ НА СИТЕ КОИ ЈА УГНЕТУВААТ КИНА, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ШЈИ ЗА 100. РОДЕНДЕН НА КОМУНИСТИЧКАТА ПАРТИЈА

ЌЕ ИМ ГИ СМАЧКАМЕ ГЛАВИТЕ НА СИТЕ КОИ ЈА УГНЕТУВААТ КИНА, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ШЈИ ЗА 100. РОДЕНДЕН НА КОМУНИСТИЧКАТА ПАРТИЈА

Кинескиот претседател Шји Џјинпинг ги предупреди странските сили дека нивните глави ќе бидат смачкани ако се обидат да ја малтретираат земјата или вли ...
СТИГНА ПРВАТА ПРАТКА СО 250 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „СИНОВАК“, БЕЗБЕДНИ СЕ ЗА БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ

СТИГНА ПРВАТА ПРАТКА СО 250 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ НА „СИНОВАК“, БЕЗБЕДНИ СЕ ЗА БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ДОИЛКИ

Утрово на Меѓународниот аеродром Скопје стаса првата пратка со 250 илјади вакцини против ковид-19 на кинеската „Синовак“. Како што објави министерот В ...
НАТО И ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ЈА ОЗНАЧИ КИНА КАКО БЕЗБЕДНОСЕН РИЗИК, БАЈДЕН ДОЈДЕ ВО БРИСЕЛ ДА Ѝ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ЕВРОПА

НАТО И ОФИЦИЈАЛНО ЌЕ ЈА ОЗНАЧИ КИНА КАКО БЕЗБЕДНОСЕН РИЗИК, БАЈДЕН ДОЈДЕ ВО БРИСЕЛ ДА Ѝ ДАДЕ ПОДДРШКА НА ЕВРОПА

Џо Бајден им порача на сојузниците од НАТО дека одбраната на Европа, Турција и Канада е света обврска за САД, откако пристигна од Велика Британија во ...
КИНА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „СИНОВАК“ ЗА ДЕЦАТА ОД ТРИ ДО 17 ГОДИНИ

КИНА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „СИНОВАК“ ЗА ДЕЦАТА ОД ТРИ ДО 17 ГОДИНИ

Кина ја одобри употребата на ковид вакцината на „Синовак“ за децата од три до 17 години, објави претседателот на компанијата Јин Веидонг. Масовната им ...
КИНА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗА СО РЕДОК СОЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

КИНА ГО ПОТВРДИ ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ЗАРАЗА СО РЕДОК СОЈ НА ПТИЧЈИ ГРИП

Кина го потврди првиот случај на зараза со редок сој на птичји грип. Официјални лица не кажаа како 41-годишниот маж се заразил, но се верува дека сојо ...
КИНА ИМ ДОЗВОЛИ НА СЕМЕЈСТВАТА ДА ИМААТ ТРИ ДЕЦА

КИНА ИМ ДОЗВОЛИ НА СЕМЕЈСТВАТА ДА ИМААТ ТРИ ДЕЦА

Кина објави дека ќе им дозволи на двојките да имаат три деца, завршувајќи ја строгата политика на две деца. Промената била одобрена од претседателот Ш ...
ЗАГИНАА 21 УЛТРАМАРАТОНЕЦ НА ТРКА ВО КИНА ПОРАДИ СТРАШНО НЕВРЕМЕ

ЗАГИНАА 21 УЛТРАМАРАТОНЕЦ НА ТРКА ВО КИНА ПОРАДИ СТРАШНО НЕВРЕМЕ

Дваесет и еден ултрамаратонец загинаа поради невреме на ултрамаратонска трка во северозападна Кина. Учесниците на трката долга 100 километри ги погоди ...
НЕНСИ ПЕЛОСИ ГИ ПОВИКА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ЈА БОЈКОТИРААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

НЕНСИ ПЕЛОСИ ГИ ПОВИКА СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ЈА БОЈКОТИРААТ ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси повика на дипломатски бојкот на Зимските олимписки игри во Пекинг следната година поради грижите околу ...
1 2 3 15 10 / 147 НАПИСИ