Таг: конститутивна седница

1 2 10 / 18 НАПИСИ
СЕ КОНСТИТУИРАШЕ НОВИОТ СОБРАНИСКИ СОСТАВ, ПЕНДАРОВСКИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА ЌЕ СЕ КОНСУЛТИРА СО ПАРТИИТЕ ДА ВИДИ КОЈА ИМА ОБЕЗБЕДЕНО МНОЗИНСТВО

СЕ КОНСТИТУИРАШЕ НОВИОТ СОБРАНИСКИ СОСТАВ, ПЕНДАРОВСКИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА ЌЕ СЕ КОНСУЛТИРА СО ПАРТИИТЕ ДА ВИДИ КОЈА ИМА ОБЕЗБЕДЕНО МНОЗИНСТВО

Со 116 гласа „за" и ниеден „против“ од присутните пратеници, се конституираше новиот собраниски состав. Претседавачот Талат Џафери им честиташе на ...
СЕДЕТЕ ТУКА, ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ МЕЃУ СЕБЕ, МОРА ТАКА ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ, ИМ КАЖА ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАУЗА ОД КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

СЕДЕТЕ ТУКА, ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ МЕЃУ СЕБЕ, МОРА ТАКА ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ, ИМ КАЖА ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПАУЗА ОД КОНСТИТУТИВНАТА СЕДНИЦА

Претседавачот Талат Џафери ја отвори конститутивната седница на новиот парламентарен состав, избран на 15 јули. Во големата сала, најгоре под куполата ...
КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НА НОВИОТ СОБРАНИСКИ СОСТАВ, ПЕНДАРОВСКИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА ТРЕБА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА НОВА ВЛАДА

КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА НА НОВИОТ СОБРАНИСКИ СОСТАВ, ПЕНДАРОВСКИ ВО РОК ОД 10 ДЕНА ТРЕБА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА НОВА ВЛАДА

По девет парламентарни состави во самостојна Македонија, денеска во Собранието треба да се конституира десеттиот. Конститутивната седница како пртесед ...
ЏАФЕРИ ЈА СВИКА КОНСТИТУТИВНАТА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ВТОРНИК, НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ ЌЕ ЈА ВОДИ ТОЈ

ЏАФЕРИ ЈА СВИКА КОНСТИТУТИВНАТА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ВТОРНИК, НЕИЗВЕСНО Е ДАЛИ ЌЕ ЈА ВОДИ ТОЈ

Претседателот на Собранието Tалат Џафери го потпиша Решението за свикување на првата, конститутивната седница на Собранието на Република Северна Макед ...
ТАЛАТ ЏАФЕРИ ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА, ПОТВРДИЈА ОД ДУИ

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ХОСПИТАЛИЗИРАН НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА, ПОТВРДИЈА ОД ДУИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери е хоспитализиран на Инфективната клиника во Скопје, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од ДУИ.  Од таму велат дека ...
НАЌЕ ЧУЛЕВ И СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА СЕ ПАКУВААТ, ОД ПОНЕДЕЛНИК АГИМ НУХИУ ПАК МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ, КАКО ВО 2017 ГОДИНА

НАЌЕ ЧУЛЕВ И СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА СЕ ПАКУВААТ, ОД ПОНЕДЕЛНИК АГИМ НУХИУ ПАК МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ, КАКО ВО 2017 ГОДИНА

Министерот за внатрешни работи во пржинската техничка влада Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ уште оваа недела е на функцијата, кога ДИК ќе ги соопшти конечнит ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ГО ПОНИШТИ ИЗБОРОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ

ОПШТИНА ТЕТОВО ГО ПОНИШТИ ИЗБОРОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ

По речиси еден месец од неговото конституирање Советот на општина Тетово закажа седница за избор на претседателот на советот. Откако беше формирана ве ...
ЗАВРШИ КОНСТИТУТИВНАТА КРВАВА СЕДНИЦА ПОЧНАТА НА 30 ДЕКЕМВРИ, ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА

ЗАВРШИ КОНСТИТУТИВНАТА КРВАВА СЕДНИЦА ПОЧНАТА НА 30 ДЕКЕМВРИ, ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИЗБОРИ И ИМЕНУВАЊА

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја затвори расправата на конститутивната седница започната уште на 30 декември минатата година. Со 62 гласа „ ...
ПРАТЕНИЧКА ОД ВМРО-ДПМНЕ РЕЧЕ ДЕКА ДЕБАТАТА ЗА ПЛАТФОРМАТА Е ДЕГУТАНТНА И МОНОТОНА

ПРАТЕНИЧКА ОД ВМРО-ДПМНЕ РЕЧЕ ДЕКА ДЕБАТАТА ЗА ПЛАТФОРМАТА Е ДЕГУТАНТНА И МОНОТОНА

Пратеничката Дафина Јовановска - Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ кажа дека дискусијата за т.н. Тиранска платформа станала монотона и дегутантна на денешното ...
ВЕЉАНОСКИ ИМ ДАДЕ ПЕТ ДЕНА ОДМОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ

ВЕЉАНОСКИ ИМ ДАДЕ ПЕТ ДЕНА ОДМОР НА ПРАТЕНИЦИТЕ

Пратениците ќе одмораат пет дена, откако претседавачот на Собранието Трајко Вељаноски го закажа следното продолжение на конститутивната седница за вто ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ