Таг: корупција

1 2 3 18 10 / 175 НАПИСИ
НА СЕКОЈА ВТОРА ПРИВАТНА КОМПАНИЈА ЛАНИ Ѝ БИЛО БАРАНО МИТО И НАД 100.000 ЕВРА ГЛАВНО ОД ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ, НО РЕТКО КОЈА ПРИЈАВИЛА КОРУПЦИЈА, ПОКАЖА АНКЕТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

НА СЕКОЈА ВТОРА ПРИВАТНА КОМПАНИЈА ЛАНИ Ѝ БИЛО БАРАНО МИТО И НАД 100.000 ЕВРА ГЛАВНО ОД ЦЕНТРАЛНАТА ВЛАСТ, НО РЕТКО КОЈА ПРИЈАВИЛА КОРУПЦИЈА, ПОКАЖА АНКЕТА НА СТОПАНСКАТА КОМОРА

Анкетата на Стопанската комора на Северна Македонија покажува дека од 130 анкетирани приватни компании, од најголеми до најмали, на секоја втора ѝ бил ...
КОРУПЦИЈАТА ДАВА ПЛОДНА ПОЧВА ДА ЦВЕТААТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ, ВЕЛИ ЕЛИЗАБЕТ АЛЕН, ПОТСЕКРЕТАРКА НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

КОРУПЦИЈАТА ДАВА ПЛОДНА ПОЧВА ДА ЦВЕТААТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ, ВЕЛИ ЕЛИЗАБЕТ АЛЕН, ПОТСЕКРЕТАРКА НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ

Елизабет Ален, потсекретарка за јавна дипломатија и односи со јавноста на Стејт департментот на САД, во разговор за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за борбата ...
ИМА ПОДОБРУВАЊЕ НА СИТУАЦИЈАТА ВО ЗАТВОРИТЕ ВО ШТИП, ПРИЛЕП И ШУТКА, НО ВО ИДРИЗОВО ВЛАДЕЕ КОРУПЦИЈА, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈ НА СОВЕТОТ НА ЕВРОПА

ИМА ПОДОБРУВАЊЕ НА СИТУАЦИЈАТА ВО ЗАТВОРИТЕ ВО ШТИП, ПРИЛЕП И ШУТКА, НО ВО ИДРИЗОВО ВЛАДЕЕ КОРУПЦИЈА, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈ НА СОВЕТОТ НА ЕВРОПА

Има подобрување на ситуацијата во затворите во Шутка, Штип и Прилеп, но ситуацијата во затворот Идризово останува алармантна, се вели во извештајот од ...
ВРВНИ ПРИОРИТЕТИ НА ВЛАДАТА ТРЕБА ДА БИДАТ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ И КОРУПЦИЈАТА, ЕУ ИНТЕГРАЦИИТЕ НА ПОСЛЕДНО МЕСТО, ПОКАЖА АНКЕТА НА ИРИ

ВРВНИ ПРИОРИТЕТИ НА ВЛАДАТА ТРЕБА ДА БИДАТ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ И КОРУПЦИЈАТА, ЕУ ИНТЕГРАЦИИТЕ НА ПОСЛЕДНО МЕСТО, ПОКАЖА АНКЕТА НА ИРИ

Најголем проблем за македонските граѓани се високите цени и трошоците за живот (31%), а веднаш зад нив е корупцијата (22%), според најновото истражува ...
ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕС НЕМА ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА КОРУПЦИЈА ПРОТИВ НЕГОВАТА СОПРУГА

ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕС НЕМА ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО ОБВИНУВАЊАТА ЗА КОРУПЦИЈА ПРОТИВ НЕГОВАТА СОПРУГА

Шпанскиот премиер Педро Санчес објави дека нема да поднесе оставка по пет дена шпекулации за неговата иднина. Санчес минатата недела кажа дека се повл ...
О, ДУШО МОЈА

О, ДУШО МОЈА

Истрошија и европска идеја и вредности со глупостите што ги повторуваат божем во име на ЕУ. ...
УАПСЕН УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОСОМНИЧЕН ЗА КОРУПЦИЈА

УАПСЕН УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛСТВО ОСОМНИЧЕН ЗА КОРУПЦИЈА

Суд во Киев му одреди притвор на украинскиот министер за земјоделство Микола Солски поради обвинувања дека незаконски присвоил државно земјиште вредно ...
ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕС СЕ ПОВЛЕКУВА ОТКАКО НЕГОВАТА СОПРУГА СЕ НАЈДЕ ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА

ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕС СЕ ПОВЛЕКУВА ОТКАКО НЕГОВАТА СОПРУГА СЕ НАЈДЕ ПОД ИСТРАГА ЗА КОРУПЦИЈА

Шпанскиот премиер Педро Санчес објави дека се повлекува од јавните должности и ќе размисли дали ќе остане на функцијата откако неговата сопруга се нај ...
СЕРИОЗНА ВЛАДИНА КОРУПЦИЈА И ПОЛИТИЧКИ УНАПРЕДУВАЊА ВО СУДСТВОТО И ОБВИНИТЕЛСТВОТО, ЗАБЕЛЕЖА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

СЕРИОЗНА ВЛАДИНА КОРУПЦИЈА И ПОЛИТИЧКИ УНАПРЕДУВАЊА ВО СУДСТВОТО И ОБВИНИТЕЛСТВОТО, ЗАБЕЛЕЖА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ЗА МАКЕДОНИЈА

Сериозна владина корупција е еден од значајните проблеми со кои се соочува Северна Македонија, се вели во извештајот на американскиот Стејт Департмент ...
ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ УНИШТУВА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА СТРУГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО 3 ГОДИНИ НЕ ПОСТАПУВА ПО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ УНИШТУВА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА СТРУГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО 3 ГОДИНИ НЕ ПОСТАПУВА ПО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

Крајбрежјето на Струга и понатака се уништува и узурпира. Во близина на изградениот угостителски објект „Аполонија“ на само 20 метри од Охридското езе ...
1 2 3 18 10 / 175 НАПИСИ