Таг: кривични пријави

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
НА 90-МИНАТА ПРОТЕРАНИ ЅИДАРИ НА „ЛИМАК“ КАЈ РАМСТОР, РАБОТНИ ДОЗВОЛИ БЕЗ РЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ИМ ДАЛЕ ДВАЈЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

НА 90-МИНАТА ПРОТЕРАНИ ЅИДАРИ НА „ЛИМАК“ КАЈ РАМСТОР, РАБОТНИ ДОЗВОЛИ БЕЗ РЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ИМ ДАЛЕ ДВАЈЦА ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Две лица од Агенцијата за вработување во ноември лани им дале работни дозволи на 87 диви работници од странство, без да го имаат регулирано престојот ...
ЗА „ЏАБЕ НИ СЕ ЛИЖЕТЕ, СИТЕ ЌЕ ВЕ СТРЕЛАМЕ“ И ДРУГИ ЗАКАНУВАЧКИ СТАТУСИ НА ФЕЈСБУК, ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ ГО ВИКА АПАСИЕВ НА РАСПИТ

ЗА „ЏАБЕ НИ СЕ ЛИЖЕТЕ, СИТЕ ЌЕ ВЕ СТРЕЛАМЕ“ И ДРУГИ ЗАКАНУВАЧКИ СТАТУСИ НА ФЕЈСБУК, ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ ГО ВИКА АПАСИЕВ НА РАСПИТ

Основното јавно обвинителство Скопје по известување од Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР за статусот на лидерот на Левиц ...
СРЕДЕ ЗАБРАНА, ТУРИСТИЧКАТА СЕЗОНА СИ ЈА ОТВОРИЛЕ 22 ОБЈЕКТИ, ЌЕ ОДГОВАРААТ КРИВИЧНО

СРЕДЕ ЗАБРАНА, ТУРИСТИЧКАТА СЕЗОНА СИ ЈА ОТВОРИЛЕ 22 ОБЈЕКТИ, ЌЕ ОДГОВАРААТ КРИВИЧНО

Раководителката на Инспекцискиот надзор Мери Проја-Продановска, утринава во Охрид кажа дека и покрај забраната за работа поради пандемијата со коронав ...
ОСУМ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ, ПРИВЕДЕНИ И ОПОМЕНАТИ БИТОЛЧАНИ ЗАШТО СЕ ШЕТАЛЕ ВО ВИКЕНД КАРАНТИНОТ

ОСУМ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ, ПРИВЕДЕНИ И ОПОМЕНАТИ БИТОЛЧАНИ ЗАШТО СЕ ШЕТАЛЕ ВО ВИКЕНД КАРАНТИНОТ

Дванаесет прекршувања на полицискиот час кој трае цел викенд досега се регистрирани на територијата на Општина Битола, соопштија од Битолската полициј ...
8 КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПОЖАР ОД ПОЧЕТОКОТ НА ГОДИНАВА ПОДНЕЛА ПОЛИЦИЈАТА

8 КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПОЖАР ОД ПОЧЕТОКОТ НА ГОДИНАВА ПОДНЕЛА ПОЛИЦИЈАТА

Осум кривични пријави поднело Министерството за внатрешни работи за палење пожар на отворено. Од МВР велат дека од почетокот на оваа година до денеска ...
ПОЛИЦИЈАТА НАШЛА ПИШТОЛ И ДРОГА ПРИ КОНТРОЛАТА НА ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ, ПОВРЕДЕНИ И ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

ПОЛИЦИЈАТА НАШЛА ПИШТОЛ И ДРОГА ПРИ КОНТРОЛАТА НА ДИСКОТЕКИ ВО СКОПЈЕ, ПОВРЕДЕНИ И ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ

Полноќната полициска акција која траела до три изутрина во седум објекти, дискотеки и останати локали во Градскиот парк во Скопје, резултирала со прив ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДВЕ ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ГО ПРЕДИЗВИКАЛЕ ПОЖАРОТ КАЈ МАКЕДОНСКИ БРОД СО ФРЛЕН ОПУШОК

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ДВЕ ЛИЦА ОСОМНИЧЕНИ ДЕКА ГО ПРЕДИЗВИКАЛЕ ПОЖАРОТ КАЈ МАКЕДОНСКИ БРОД СО ФРЛЕН ОПУШОК

Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави против С.И. (48) и Ј.И. (49) од Македонски Брод кои се осомничени дека го предизвикале пож ...
ЗДРУЖЕНИЕТО „ЗЕЛЕНА ЛУПА“ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 10-МИНА СУДИИ ШТО ДОЗВОЛИЛЕ ДА ИЗБЕГААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ

ЗДРУЖЕНИЕТО „ЗЕЛЕНА ЛУПА“ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА 10-МИНА СУДИИ ШТО ДОЗВОЛИЛЕ ДА ИЗБЕГААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОВСКИ

Здружението „Зелена лупа“ поднесе кривични пријави до Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и иницијатива за поведување одг ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ТЕПАЧИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА УШТЕ ПЕТМИНА ТЕПАЧИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ВО НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

МВР поднесе кривични пријави за уште петмина ученици во организираниот напад на Собранието на 27 април, од кои тројца ги нападнале пратениците на СДСМ ...
КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЧЕТВОРИЦА МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ ФРЛИЛЕ МОЛОТОВИ КОКТЕЛИ ВРЗ МУЗЕЈОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА ВО БИТОЛА

КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЧЕТВОРИЦА МАЛОЛЕТНИЦИ КОИ ФРЛИЛЕ МОЛОТОВИ КОКТЕЛИ ВРЗ МУЗЕЈОТ НА АЛБАНСКАТА АЗБУКА ВО БИТОЛА

Битолската полиција поднесе кривична пријава за предизвикување општа опасност против четворица малолетници на возраст од 16 и 17 години, осомничени де ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ