Таг: кучиња

1 2 3 6 10 / 54 НАПИСИ
НЕ ПОМИНА ПРЕДЛОГОТ НА ЗХГ ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП ДА СЕ ВОЗАТ КУЧИЊА, СОВЕТНИКОТ АНГЕЛОВСКИ ГИ ПРАША ИНИЦИЈАТОРИТЕ ДАЛИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВОЗИ И ПРЛЕНЦЕ

НЕ ПОМИНА ПРЕДЛОГОТ НА ЗХГ ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП ДА СЕ ВОЗАТ КУЧИЊА, СОВЕТНИКОТ АНГЕЛОВСКИ ГИ ПРАША ИНИЦИЈАТОРИТЕ ДАЛИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВОЗИ И ПРЛЕНЦЕ

Советниците во Советот на Град Скопје не ја прифатија иницијативата на „Зелен хуман град“ (ЗХГ), кучиња и мачки да се возат во автобусите на ЈСП „Скоп ...
ГРАЃАНИТЕ ДА МОЖАТ КУЧИЊАТА И МАЧКИТЕ ДА ГИ ВОЗАТ ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП СКОПЈЕ, БАРА „ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД“ 

ГРАЃАНИТЕ ДА МОЖАТ КУЧИЊАТА И МАЧКИТЕ ДА ГИ ВОЗАТ ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП СКОПЈЕ, БАРА „ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАД“ 

Домашни миленици да можат да се возат во автобусите на ЈСП „Скопје“, бара граѓанската иницијатива „Зелен хуман град“. Двајцата советници од „Зелен хум ...
НАД 47.000 ЕВРА ИСПЛАТИЛА ЛАНИ ОПШТИНА БИТОЛА КАКО ОШТЕТА НА КАСНАТИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

НАД 47.000 ЕВРА ИСПЛАТИЛА ЛАНИ ОПШТИНА БИТОЛА КАКО ОШТЕТА НА КАСНАТИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

Општина Битола бара финансиска помош од Владата за да се справи со проблемот на бездомните кучиња. Во 2022, за оштета на граѓани каснати од кучиња Опш ...
ВЕТЕРИНАРНА КЛИНИКА ОД КУМАНОВО ПОЧНА ДА ГИ ЗАЛОВУВА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ ВО ОПШТИНА СТРУГА

ВЕТЕРИНАРНА КЛИНИКА ОД КУМАНОВО ПОЧНА ДА ГИ ЗАЛОВУВА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ ВО ОПШТИНА СТРУГА

Општина Струга започна со хуман третман на бездомни кучиња. Досега заловени и третирани се десетина кучиња, а акцијата ја спроведува овластена ветерин ...
МЕКСИКО ГИ ИСПРАТИ СВОИТЕ СЛАВНИ КУЧИЊА ТРАГАЧИ ДА БАРААТ ПРЕЖИВЕАНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

МЕКСИКО ГИ ИСПРАТИ СВОИТЕ СЛАВНИ КУЧИЊА ТРАГАЧИ ДА БАРААТ ПРЕЖИВЕАНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

Мексико, земја подложна на земјотреси, се приклучува кон широката коалиција земји кои испраќаат помош во Турција и Сирија по вчерашниот катастрофален ...
ЕКСТРЕМНОТО ОДГЛЕДУВАЊЕ КУЧИЊА СТАНА НОВ БИЗНИС НА КРИМИНАЛНИТЕ ГРУПИ, КУЧЕНЦАТА СЕ ПРОДАВААТ И ЗА ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ФУНТИ

ЕКСТРЕМНОТО ОДГЛЕДУВАЊЕ КУЧИЊА СТАНА НОВ БИЗНИС НА КРИМИНАЛНИТЕ ГРУПИ, КУЧЕНЦАТА СЕ ПРОДАВААТ И ЗА ДЕСЕТИЦИ ИЛЈАДИ ФУНТИ

Организираниот криминал се пресели на профитабилниот пазар на екстремно одгледување кучиња, откри истрага на Би-Би-Си. Булдозите, вклучувајќи ја и нов ...
АКТИВИСТИТЕ ЗАЕДНО СО НИВНИТЕ МИЛЕНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ВЛАДАТА И ПОБАРАА ДРЖАВНИ ШЕЛТЕРИ ЗА УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

АКТИВИСТИТЕ ЗАЕДНО СО НИВНИТЕ МИЛЕНИЦИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД ВЛАДАТА И ПОБАРАА ДРЖАВНИ ШЕЛТЕРИ ЗА УЛИЧНИТЕ КУЧИЊА

Aктивистите за заштита на правата на животните денеска протестираа пред Владата, откако пред 3 дена стружанец со ловечка пушта уби 10 улични кучиња. Р ...
ЛУЃЕ И КУЧИЊА

ЛУЃЕ И КУЧИЊА

Европски пари за вдомување и благодат на македонските кучиња, македонски пари за вдомување и благодат на партиските миленичиња. ...
ОПШТИНА СТРУГА СО 10.000 ЕВРА ЌЕ ГИ СТЕРИЛИЗИРА КУЧКИТЕ И КАСТРИРА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ

ОПШТИНА СТРУГА СО 10.000 ЕВРА ЌЕ ГИ СТЕРИЛИЗИРА КУЧКИТЕ И КАСТРИРА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ

Општина Струга во буџетот за 2023 предвиде 600.000 денари (10.000 евра) за решавање на проблемот со уличните кучиња. Следи постапка за избор на фирма ...
МАЖОТ КОЈ ГИ УКРАДЕ КУЧИЊАТА НА ЛЕДИ ГАГА ДОБИ 21 ГОДИНА ЗАТВОР

МАЖОТ КОЈ ГИ УКРАДЕ КУЧИЊАТА НА ЛЕДИ ГАГА ДОБИ 21 ГОДИНА ЗАТВОР

Мажот кој го застрела шетачот на кучињата на Леди Гага и ги украде нејзините два француски булдога е осуден на 21 година затвор за грабеж од висок про ...
1 2 3 6 10 / 54 НАПИСИ