Таг: Куманово

1 2 3 50 10 / 495 НАПИСИ
ВРАБОТЕНИТЕ ВО КУМАНОВСКИТЕ ГРАДИНКИ УШТЕ НЕ ЈА ДОБИЛЕ ЈУНСКАТА ПЛАТА, ОД ПОНЕДЕЛНИК НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО КУМАНОВСКИТЕ ГРАДИНКИ УШТЕ НЕ ЈА ДОБИЛЕ ЈУНСКАТА ПЛАТА, ОД ПОНЕДЕЛНИК НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ

Поради неисплатена јунска плата, вработените во градинката „Ангел Шајче“ во Куманово од понеделник ќе започнат предупредувачки протест. Одлуката била ...
ЗАПУШТЕНА Е НАЈСТАРАТА ИНДУСТРИСКА ЗОНА ВО КУМАНОВО, СОПСТВЕНИЦИТЕ НА 40 ФИРМИ БАРААТ, А ОПШТИНАТА ОДБИВА ДА ЈА ПОПРАВИ УЛИЦАТА

ЗАПУШТЕНА Е НАЈСТАРАТА ИНДУСТРИСКА ЗОНА ВО КУМАНОВО, СОПСТВЕНИЦИТЕ НА 40 ФИРМИ БАРААТ, А ОПШТИНАТА ОДБИВА ДА ЈА ПОПРАВИ УЛИЦАТА

Сопствениците на фирмите кои работат во индустриската зона во близина на железничката станица во Куманово, бараат локалната самоуправа да инвестира во ...
БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ И ЌЕ ЧИНИ УШТЕ 360.000 ЕВРА

БЕСПЛАТНИОТ ПРЕВОЗ ВО КУМАНОВО ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДО КРАЈОТ НА ОКТОМВРИ И ЌЕ ЧИНИ УШТЕ 360.000 ЕВРА

До крајот на октомври ќе трае бесплатниот градски превоз во Куманово. Мнозинството во Совет на Општината на последната седница ја изгласа одлуката суб ...
ЗА 24 ОТСТО ПОСКАПЕ ВОДАТА ВО КУМАНОВО

ЗА 24 ОТСТО ПОСКАПЕ ВОДАТА ВО КУМАНОВО

За 12,5 денари ќе се зголеми цената на водата во Куманово. Наместо досегашните 52,98 денари, ЈП „Водовод“ со новите сметки за снабдување со вода, соби ...
ПОПЛАВЕНИ КУЌИ, ОШТЕТЕНИ ПОКРИВИ И КОЛИ СЕ ПРИЈАВЕНИ ОД НЕВРЕМЕТО ШТО СИНОЌА ГИ ЗАФАТИ СКОПЈЕ, ТЕТОВО И КУМАНОВО

ПОПЛАВЕНИ КУЌИ, ОШТЕТЕНИ ПОКРИВИ И КОЛИ СЕ ПРИЈАВЕНИ ОД НЕВРЕМЕТО ШТО СИНОЌА ГИ ЗАФАТИ СКОПЈЕ, ТЕТОВО И КУМАНОВО

Во вчерашното невреме кое прво го зафати Тетово, па потоа Скопје, Куманово и нивната околина, предизвикани се голем број матријални штети, соопшти Цен ...
ДЕПОНИЈАТА КРАСТА ДА СЕ ОГРАДИ И ДА СЕ ПОСТАВАТ КАМЕРИ ЗА ДА НЕ СЕ ПАЛИ, ДОГОВОРИЈА ЖИТЕЛИТЕ НА ПЧИЊА И ОПШТИНА КУМАНОВО

ДЕПОНИЈАТА КРАСТА ДА СЕ ОГРАДИ И ДА СЕ ПОСТАВАТ КАМЕРИ ЗА ДА НЕ СЕ ПАЛИ, ДОГОВОРИЈА ЖИТЕЛИТЕ НА ПЧИЊА И ОПШТИНА КУМАНОВО

Претставници од Општина Куманово, месната заедница на селото Пчиња и на ЈП „Чистота и зеленило“ се дел од работната група која ќе работи на решавање н ...
ПО ТРИ ДЕНА БЛОКАДИ, ПОВТОРНО СЕ ИЗНЕСУВА СМЕТОТ ОД КУМАНОВО НА ДЕПОНИЈАТА КРАСТА

ПО ТРИ ДЕНА БЛОКАДИ, ПОВТОРНО СЕ ИЗНЕСУВА СМЕТОТ ОД КУМАНОВО НА ДЕПОНИЈАТА КРАСТА

Екипи на ЈП „Чистота и зеленило“ ноќеска започнаа со празнење на контејнерите од кумановските улици, откако жителите на Пчиња и околните села го преки ...
КУМАНОВСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ПОБАРАА ДА СЕ ОДБЛОКИРА ДЕПОНИЈАТА КРАСТА, ЖИТЕЛИТЕ НА ПЧИЊА ЌЕ СЕ ДОГОВОРАТ ДАЛИ ЌЕ ПРИФАТАТ

КУМАНОВСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ПОБАРАА ДА СЕ ОДБЛОКИРА ДЕПОНИЈАТА КРАСТА, ЖИТЕЛИТЕ НА ПЧИЊА ЌЕ СЕ ДОГОВОРАТ ДАЛИ ЌЕ ПРИФАТАТ

Жителите на Пчиња да ја тргнат блокадата на депонијата Краста, ЈП „Чистота и зеленило“ во најкратоk рок да го изгасне пожарот, а Општина Куманово да ф ...
ВТОР ДЕН ГОРИ КУМАНОВСКАТА ДЕПОНИЈА КРАСТА, МЕШТАНИТЕ КОИ ПРОТЕСТИРААТ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА БИЛЕ ПРИЈАВЕНИ ВО ПОЛИЦИЈА

ВТОР ДЕН ГОРИ КУМАНОВСКАТА ДЕПОНИЈА КРАСТА, МЕШТАНИТЕ КОИ ПРОТЕСТИРААТ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА БИЛЕ ПРИЈАВЕНИ ВО ПОЛИЦИЈА

Втор ден гори депонијата Краста на која се изнесува сметот од Куманово. Непријатната миризба и загушливиот чад најмногу се чувствуваат во котлината на ...
ПОРАДИ НАРУШЕНИ ПРИВАТНИ ОДНОСИ ДИМИТРИЕВСКИ САКА ДА НИ НАШТЕТИ ВО РАБОТЕЊЕТО, КАЖА БИЗНИСМЕНОТ СПАСОВСКИ НА СУДЕЊЕТО НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА

ПОРАДИ НАРУШЕНИ ПРИВАТНИ ОДНОСИ ДИМИТРИЕВСКИ САКА ДА НИ НАШТЕТИ ВО РАБОТЕЊЕТО, КАЖА БИЗНИСМЕНОТ СПАСОВСКИ НА СУДЕЊЕТО НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ЗА ЗЛОУПОТРЕБА НА СЛУЖБЕНАТА ПОЛОЖБА

Со сослушување на тројца сведоци во Основниот суд во Куманово, денеска продолжи судењето против градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, обви ...
1 2 3 50 10 / 495 НАПИСИ