Таг: Микронезија

ПАТНИК ИСЧЕЗНА ОТКАКО БЕШЕ СПАСЕН ОД АВИОНОТ ШТО СЛЕТА ВО МОРЕТО ВО МИКРОНЕЗИЈА

ПАТНИК ИСЧЕЗНА ОТКАКО БЕШЕ СПАСЕН ОД АВИОНОТ ШТО СЛЕТА ВО МОРЕТО ВО МИКРОНЕЗИЈА

Властите во Микронезија трагаат по маж кој исчезна откако авион „боинг 737“ ја промаши пистата и слета во морето, соопшти „Ер Ниугини“, авиокомпанијат ...
1 / 1 НАПИСИ