Таг: Неготино

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
ПОД КОНТРОЛА СЕ ПОЖАРИТЕ ВО НЕГОТИНО И ДЕМИР КАПИЈА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

ПОД КОНТРОЛА СЕ ПОЖАРИТЕ ВО НЕГОТИНО И ДЕМИР КАПИЈА, ВЕЛИ АНГЕЛОВ

Под контрола е ставен силниот пожар во боровата т. н. Гоцева Шума во непосредна близина на Неготино, вели директорот на Центарот за управување со криз ...
15 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕГОТИНЕЦОТ КОЈ ПИЈАН ЈА УБИ ПАРТНЕРКАТА

15 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕГОТИНЕЦОТ КОЈ ПИЈАН ЈА УБИ ПАРТНЕРКАТА

Петнаесет години затвор доби неготинецот П. Н. (51) откако во Основниот суд Кавадарци го признал делото за кое се товареше откако пијан ја претепа вон ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА УБИСТВО И ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОР СО ЧУВАЊЕ ВО ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА ЗА НЕГОТИНЕЦОТ КОЈ ПИЈАН ЈА УБИ ПАРТНЕРКАТА

ОБВИНЕНИЕ ЗА УБИСТВО И ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОР СО ЧУВАЊЕ ВО ПСИХИЈАТРИСКА БОЛНИЦА ЗА НЕГОТИНЕЦОТ КОЈ ПИЈАН ЈА УБИ ПАРТНЕРКАТА

Основното јавно обвинителство Кавадарци до надлежниот суд поднесе Обвинителен акт за убиство против насилникот кој пијан ја претепа вонбрачната партне ...
ПОЧИНА ЖЕНАТА КОЈА ПАДНА ВО КОМА ОТКАКО ЈА ПРЕТЕПА ПАРТНЕРОТ ВО НЕГОТИНО

ПОЧИНА ЖЕНАТА КОЈА ПАДНА ВО КОМА ОТКАКО ЈА ПРЕТЕПА ПАРТНЕРОТ ВО НЕГОТИНО

На КАРИЛ во Скопје вчера почина 56-годишната жена од Неготино, која падна во кома откако на 2 август ја претепа нејзиниот партнер. Воопшто не се разбу ...
ПОСТОИ ОПАСНОСТ ДА СЕ СРУШИ НАСИПОТ НА БРАНАТА ЛИПА ВО НЕГОТИНСКО, НЕ СЕ ЗНАЕ ЧИЈА Е, ВЕЛИ ЦУК

ПОСТОИ ОПАСНОСТ ДА СЕ СРУШИ НАСИПОТ НА БРАНАТА ЛИПА ВО НЕГОТИНСКО, НЕ СЕ ЗНАЕ ЧИЈА Е, ВЕЛИ ЦУК

Оштетената брана Липа во Неготинско протекува од многу места и има опасност од рушење на дел од насипот, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК) ...
НЕГОТИНО ЗАБРАНИ КОРИСТЕЊЕ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ, КАКО И ПРОДАВАЧИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР КОИ НЕ СЕ ЖИТЕЛИ НА ОПШТИНАТА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

НЕГОТИНО ЗАБРАНИ КОРИСТЕЊЕ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ, КАКО И ПРОДАВАЧИ НА ГРАДСКИОТ ПАЗАР КОИ НЕ СЕ ЖИТЕЛИ НА ОПШТИНАТА ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД-19

Општина Неготино за заштита од ширење на ковид заразата, донесе сет мерки на вонредната седница на Советот на општината. Донесена е одлука за забрана ...
ПОЧИНА ДИОНИС ПАЛАШКОВ, КОЛЕКЦИОНЕР НА СТАРИ КОЛИ И ХЕРОЈОТ НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „СО ЉУБОВ“

ПОЧИНА ДИОНИС ПАЛАШКОВ, КОЛЕКЦИОНЕР НА СТАРИ КОЛИ И ХЕРОЈОТ НА ДОКУМЕНТАРЕЦОТ „СО ЉУБОВ“

Дионис Палашков, пензиониран професор по биологија од Неготино, пасиониран колекционер на стари коли и херој на наградуваниот документарец „Со љубов“, ...
ИМОТОТ ОД 6 МИЛИОНИ ЕВРА НА СТЕЧАЈНАТА „ПОВАРДАРИЕ“ ОД НЕГОТИНО ЌЕ СЕ ПРОДАВА НА ЕЛЕКТРОНСКА АУКЦИЈА, ОДЛУЧИ СОБРАНИЕТО НА ДОВЕРИТЕЛИ

ИМОТОТ ОД 6 МИЛИОНИ ЕВРА НА СТЕЧАЈНАТА „ПОВАРДАРИЕ“ ОД НЕГОТИНО ЌЕ СЕ ПРОДАВА НА ЕЛЕКТРОНСКА АУКЦИЈА, ОДЛУЧИ СОБРАНИЕТО НА ДОВЕРИТЕЛИ

Имотот на АД „Повардарие“ од Неготино која е  во стечај ќе се продава, одлучија доверителите на собранието кое се одржа во Основен суд Велес. Имотот н ...
ХРАНАТА ПОДГОТВЕНА НА СОНЦЕ Е ПОВКУСНА, А ГОТВЕЊЕТО БЕСПЛАТНО – ВО НЕГОТИНО СЕ ОДРЖА НАТПРЕВАР ЗА СОЛАРНО ГОТВЕЊЕ

ХРАНАТА ПОДГОТВЕНА НА СОНЦЕ Е ПОВКУСНА, А ГОТВЕЊЕТО БЕСПЛАТНО – ВО НЕГОТИНО СЕ ОДРЖА НАТПРЕВАР ЗА СОЛАРНО ГОТВЕЊЕ

Сончеви (пилешки) прсти, буковка на сонце, сончеви палачинки, грилован зеленчук  и чај денеска се готвеа на 200 степени од соларна енергија насреде Гр ...
СО ДОНАЦИЈА ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРААТ ДВЕ КУЌИ ШТО СЕ ДОМ НА 20 ЛИЦА СО МЕНТАЛЕН ХЕНДИКЕП ВО НЕГОТИНО

СО ДОНАЦИЈА ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРААТ ДВЕ КУЌИ ШТО СЕ ДОМ НА 20 ЛИЦА СО МЕНТАЛЕН ХЕНДИКЕП ВО НЕГОТИНО

Центарот за помош на лица со ментален хендикеп Порака од Неготино ќе се реконструира со помош на француската меѓународна корпоративна фондацијата „Сен ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ