Таг: Општина Центар

1 2 3 4 5 43 30 / 428 НАПИСИ
ЛОКАЦИЈАТА НА „ТРЕСКА“ СЕ СПРЕМА ЗА ЗГРАДИ И НОВА БЕТОНИЗАЦИЈА НА ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

ЛОКАЦИЈАТА НА „ТРЕСКА“ СЕ СПРЕМА ЗА ЗГРАДИ И НОВА БЕТОНИЗАЦИЈА НА ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Со градежна механизација веќе неколку недели се уриваат објекти во кругот на поранешна скопска фабрика „Треска“. Со тоа се расчистува просторот за гра ...
ПОВЕЌЕ ГРАДЕЖНИЦИ ГРАДАТ СПРОТИВНО НА ЗАКОН, ЌЕ ГИ ЗАЧЕСТИМЕ КОНТРОЛИТЕ, ВЕЛИ ГЕРАСИМОВСКИ

ПОВЕЌЕ ГРАДЕЖНИЦИ ГРАДАТ СПРОТИВНО НА ЗАКОН, ЌЕ ГИ ЗАЧЕСТИМЕ КОНТРОЛИТЕ, ВЕЛИ ГЕРАСИМОВСКИ

Повеќе градежници не ги почитуваат законските прописи на градилиштата, вели градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски. Затоа, вели тој, фор ...
ГЕРАСИМОВСКИ ПРЕКУ ЗЕЛС БАРА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ДА МОЖЕ ДРЖАВАТА ДА КОНФИСКУВА ДИВОГРАДБИ

ГЕРАСИМОВСКИ ПРЕКУ ЗЕЛС БАРА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ ЗА ДА МОЖЕ ДРЖАВАТА ДА КОНФИСКУВА ДИВОГРАДБИ

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски денеска достави иницијатива за конфискација на дивоградби до Заедницата на единиците на локалната ...
АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ЗОШТО РЕШИЛА ДА ГО ВРАТИ СПОМЕНИКОТ НА ЌОСЕТО СО КАМА В РАКА ПРЕД СУДОВИТЕ

АРСОВСКА НЕ КАЖУВА ЗОШТО РЕШИЛА ДА ГО ВРАТИ СПОМЕНИКОТ НА ЌОСЕТО СО КАМА В РАКА ПРЕД СУДОВИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска не кажува зошто ќе го враќа споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред комплексот судови во Скопје. САКАМДАКАЖАМ.МК побар ...
„ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР“ ПОКРАЈ ПАРКИРАЊЕТО ЌЕ ГО УПРАВУВА И ЧИСТЕЊЕТО НА ОПШТИНАТА

„ПАРКИНЗИ ЦЕНТАР“ ПОКРАЈ ПАРКИРАЊЕТО ЌЕ ГО УПРАВУВА И ЧИСТЕЊЕТО НА ОПШТИНАТА

ЈП „Паркинзи Општина Центар“ (ПОЦ) од понеделник ќе биде надлежен за чистењето на општината. Хигиеничарите и машините за чистење ќе бидат префрлени по ...
ДАНЕЛА АРСОВСКА ПОЧНА ПОСТАПКА ЗА ДА ГО ВРАТИ СПОМЕНИКОТ НА ЌОСЕТО ПРЕД СУДОВИТЕ

ДАНЕЛА АРСОВСКА ПОЧНА ПОСТАПКА ЗА ДА ГО ВРАТИ СПОМЕНИКОТ НА ЌОСЕТО ПРЕД СУДОВИТЕ

Градоначалничката Данела Арсовска почнува со постапка за да го врати споменикот на Андон Лазов-Ќосето пред комплексот судови во Скопје. Споменикот во ...
МВР СО МЕСЕЦИ НЕ Ѝ ПРАЌА АСИСТЕНЦИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА УРИВАЊЕ НА ДИВОГРАДБАТА НА ПЛАСТИЧАРСКА УЛИЦА

МВР СО МЕСЕЦИ НЕ Ѝ ПРАЌА АСИСТЕНЦИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР ЗА УРИВАЊЕ НА ДИВОГРАДБАТА НА ПЛАСТИЧАРСКА УЛИЦА

Сите институции  дозволуваат да се гради дивоградбата на државно земјиште на Пластичарска улица. Општина Центар не ја урива оти чека асистенција од по ...
ПРОПАДНА УЛИЦАТА 9 МАЈ ЗАД СКОПСКА УНИВЕРЗАЛНА САЛА ПОРАДИ ГРАДИЛИШТЕТО ЗА НОВА ЗГРАДА

ПРОПАДНА УЛИЦАТА 9 МАЈ ЗАД СКОПСКА УНИВЕРЗАЛНА САЛА ПОРАДИ ГРАДИЛИШТЕТО ЗА НОВА ЗГРАДА

Пропадна улицата 9 Мај зад Универзална сала во Скопје поради градежните работи за нова зграда. Од градилиштето за зградата блокирана е пола улица, заш ...
ПЕСНАТА НА АЦО ШОПОВ СЕ ИЗВИШУВА НАД ГОДИНИТЕ, РЕЧЕ ВЕЛЕ СМИЛЕВСКИ НА 100-ГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ПОЕТОТ

ПЕСНАТА НА АЦО ШОПОВ СЕ ИЗВИШУВА НАД ГОДИНИТЕ, РЕЧЕ ВЕЛЕ СМИЛЕВСКИ НА 100-ГОДИШНИНАТА ОД РАЃАЊЕТО НА ПОЕТОТ

Наша обврска е зачувување на оставнината на поетот Ацо Шопов, еден од столбовите на македонската модерна поезија, рекоа учесниците на денешниот настан ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ИМА 5.000 ПАРКИНГ МЕСТА, А ИЗДАДЕНИ СЕ 16.000 КАРТИЧКИ ЗА ПАРКИРАЊЕ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ИМА 5.000 ПАРКИНГ МЕСТА, А ИЗДАДЕНИ СЕ 16.000 КАРТИЧКИ ЗА ПАРКИРАЊЕ

ЈП „Паркинзи Општина Центар“ стопанисува со 5.170 паркинг места, а издадени се три пати повеќе картички за паркирање односно 16.130. Бројот на повласт ...
1 2 3 4 5 43 30 / 428 НАПИСИ