Таг: Перм

НАЈМАЛКУ ОСУММИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО НА УНИВЕРЗИТЕТ ВО РУСКИОТ ГРАД ПЕРМ

НАЈМАЛКУ ОСУММИНА УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО НА УНИВЕРЗИТЕТ ВО РУСКИОТ ГРАД ПЕРМ

Најмалку осум лица се убиени во пукањето на универзитет во рускиот град Перм, објавија властите, додавајќи дека има и неколкумина повредени. Нападот г ...
1 / 1 НАПИСИ