Таг: Пирин

КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ДОАЃААТ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН, ЗДРУЖЕНИЕТО НА МАКЕДОНЦИ ОД БУГАРИЈА КОЕ ДОБИ 11 ПРЕСУДИ ВО СТРАЗБУР ПРОТИВ ДРЖАВАТА

КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ДОАЃААТ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ОМО ИЛИНДЕН ПИРИН, ЗДРУЖЕНИЕТО НА МАКЕДОНЦИ ОД БУГАРИЈА КОЕ ДОБИ 11 ПРЕСУДИ ВО СТРАЗБУР ПРОТИВ ДРЖАВАТА

На барање на ОМО „Илинден Пирин“ од Бугарија, претседателот на Македонија Стево Пендаровски ќе прими нејзини претставници на средба, но датумот и терм ...
ЏЕРЕД ЛЕТО ПОБАРА ОД БОЈКО БОРИСОВ ДА НЕ ГРАДИ СКИЈАЧКИ ЦЕНТРИ НА ПИРИН

ЏЕРЕД ЛЕТО ПОБАРА ОД БОЈКО БОРИСОВ ДА НЕ ГРАДИ СКИЈАЧКИ ЦЕНТРИ НА ПИРИН

Холивудската ѕвезда Џеред Лето се придружи на кампањата за спас на планинскиот масив Пирин, при што му испрати писмо на бугарскиот премиер Бојко Борис ...
2 / 2 НАПИСИ