Таг: повреда

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ТЕТОВСКАТА ЕКИПА ЗА СПАСУВАЊЕ СПАСИ ПОВРЕДЕН ПЛАНИНАР

ТЕТОВСКАТА ЕКИПА ЗА СПАСУВАЊЕ СПАСИ ПОВРЕДЕН ПЛАНИНАР

Екипа за спасување во планина при Дирекцијата за заштита и спасување од Тетово, вчера успеа да спаси двајца планинари на кои им била потребна помош, б ...
ГЕРМАНЕЦ КОЈ ПАДНАЛ КОГА ОДЕЛ ОД СПАЛНАТА СОБА ДО ДОМАШНАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЈА ДОБИ ТУЖБАТА ЗА НЕСРЕЌА НА РАБОТНО МЕСТО

ГЕРМАНЕЦ КОЈ ПАДНАЛ КОГА ОДЕЛ ОД СПАЛНАТА СОБА ДО ДОМАШНАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЈА ДОБИ ТУЖБАТА ЗА НЕСРЕЌА НА РАБОТНО МЕСТО

Инцидент во кој еден маж се лизнал на скали и се повредил додека одел од креветот до својата домашна канцеларија е означен како несреќа на работно мес ...
ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ КОСТА ПЕТРОВ ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ ПО ПАД ОД ВЕЛОСИПЕД

ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ КОСТА ПЕТРОВ ГИ СКРШИ ДВЕТЕ РАЦЕ ПО ПАД ОД ВЕЛОСИПЕД

Директорот на Фондот за иновации Коста Петров ги скрши двете раце откако во саботата падна од велосипед. Како што напиша на својот Фејсбук профил при ...
НЕ СУМ НИ ПОМИСЛИЛ ДА СЕ ПЕНЗИОНИРАМ, ВЕЛИ ФЕДЕРЕР КОЈ МУ СЕ ВРАЌА НА ТЕНИСОТ ПО 14-МЕСЕЧНА ПАУЗА

НЕ СУМ НИ ПОМИСЛИЛ ДА СЕ ПЕНЗИОНИРАМ, ВЕЛИ ФЕДЕРЕР КОЈ МУ СЕ ВРАЌА НА ТЕНИСОТ ПО 14-МЕСЕЧНА ПАУЗА

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер вели дека воопшто не размислувал за пензионирање за време на неговата 14-месечна пауза од тенисот и се враќа на тер ...
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГОДИШНО СИ ГИ ПРЕСЕКУВААТ ПРСТИТЕ ВО ОБИД ДА ОТВОРАТ АВОКАДО, ПРЕДУПРЕДУВААТ ХИРУРЗИТЕ

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГОДИШНО СИ ГИ ПРЕСЕКУВААТ ПРСТИТЕ ВО ОБИД ДА ОТВОРАТ АВОКАДО, ПРЕДУПРЕДУВААТ ХИРУРЗИТЕ

Холандските хирурзи велат дека лекуваат сè повеќе пациенти кои си ја повредуваат раката поради авокадо. Здружението на пластични хирурзи од Утрехт обј ...
МВР 15 МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕ ДА ОТКРИЕ КОЈ Е МОТОРЏИЈАТА ШТО ТЕШКО ЈА ПОВРЕДИ ВЕЛЕШАНКАТА ЛИДИЈА СИМСАРОВА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО СКОПЈЕ

МВР 15 МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕ ДА ОТКРИЕ КОЈ Е МОТОРЏИЈАТА ШТО ТЕШКО ЈА ПОВРЕДИ ВЕЛЕШАНКАТА ЛИДИЈА СИМСАРОВА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО СКОПЈЕ

Ниту по 15 месеци нема информации, ниту има име на сторител на сообраќајката во која тешко беше повредена велешанката Лидија Симсарова. Сообраќајката ...
ОХРИЃАНКА ВИДЕЛА СООБРАЌАЈКА И СЕ ИСПЛАШИЛА, ПАДНАЛА НА ТРОТОАР И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛА

ОХРИЃАНКА ВИДЕЛА СООБРАЌАЈКА И СЕ ИСПЛАШИЛА, ПАДНАЛА НА ТРОТОАР И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛА

Повозрасна охриѓанка вчера претпладне во Охрид видела сообраќајка и се исплашила, паднала на тротоарот и тешко се повредила, соопшти полицијата. Женат ...
ТЕХНИЧАР ВО МНТ ПАДНАЛ И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛ, ДИРЕКТОРКАТА ВЕЛИ МУ ПОМАГАЛ НА КОЛЕГА

ТЕХНИЧАР ВО МНТ ПАДНАЛ И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛ, ДИРЕКТОРКАТА ВЕЛИ МУ ПОМАГАЛ НА КОЛЕГА

Светло-техничарот кој вчера падна од висина во Македонскиот народен театар (МНТ) е опериран, во добра состојба е, но ќе следи долг период на рехабилит ...
УЧЕНИК СКРШИЛ НОГА ОТКАКО ВО ИГРА СКОКНАЛ ОД ПРВИОТ КАТ НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕС

УЧЕНИК СКРШИЛ НОГА ОТКАКО ВО ИГРА СКОКНАЛ ОД ПРВИОТ КАТ НА УЧИЛИШТЕ ВО ВЕЛЕС

Четиринаесетгодишен ученик во велешкото основно училиште „Панко Брашнар“ скокнал од први кат и тешко се повредил. Инцидентот се случил вчера утро, пре ...
ЃОКОВИЌ ИСВИРКАН ОТКАКО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

ЃОКОВИЌ ИСВИРКАН ОТКАКО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

Актуелниот шампион Новак Ѓоковиќ се повлече од Отвореното првенство на САД, предавајќи го мечот со Станислас Вавринка во моментите кога се наоѓаше пре ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ