Таг: протест

1 2 3 4 54 20 / 537 НАПИСИ
ФРАНЦИЈА ГИ ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРИТЕ ВО САД И АВСТРАЛИЈА, СМЕТАЈЌИ ДЕКА Ѝ БИЛ ЗАБИЕН НОЖ ВО ГРБ СО НОВИОТ БЕЗБЕДНОСЕН ПАКТ

ФРАНЦИЈА ГИ ПОВЛЕЧЕ АМБАСАДОРИТЕ ВО САД И АВСТРАЛИЈА, СМЕТАЈЌИ ДЕКА Ѝ БИЛ ЗАБИЕН НОЖ ВО ГРБ СО НОВИОТ БЕЗБЕДНОСЕН ПАКТ

Франција ги повлече своите амбасадори во САД и Австралија заради консултации, протестирајќи против новоформиран безбедносен пакт, кој ја вклучува и Ве ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ФРЛАА СО ЈАЈЦА ПО ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА ТЕТОВО И БАРАА ОДГОВОРНОСТ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОВИД-БОЛНИЦАТА

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ФРЛАА СО ЈАЈЦА ПО ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА ТЕТОВО И БАРАА ОДГОВОРНОСТ ЗА ПОЖАРОТ ВО КОВИД-БОЛНИЦАТА

Во Тетово повторно се протестираше поради пожарот во модуларната ковид-болница. Иако никој не кажуваше кој е организатор на протестот, неофицијално, т ...
БЛОКАДИ И ПРОТЕСТИ ВО ЦЕТИЊЕ ПОРАДИ УСТОЛИЧУВАЊЕТО НА НОВИОТ МИТРОПОЛИТ, НА КОЕ ДОАЃА И СРПСКИОТ ПАТРИЈАРХ

БЛОКАДИ И ПРОТЕСТИ ВО ЦЕТИЊЕ ПОРАДИ УСТОЛИЧУВАЊЕТО НА НОВИОТ МИТРОПОЛИТ, НА КОЕ ДОАЃА И СРПСКИОТ ПАТРИЈАРХ

Во Црна Гора растат тензиите во пресрет на утрешното устоличување на новиот митрополит црногорско-приморски Јоаникиј, при што група граѓани ги блокира ...
ТРОЈЦА УБИЕНИ ВО ЏАЛАЛАБАД НА ПРВИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ТАЛИБАНЦИТЕ

ТРОЈЦА УБИЕНИ ВО ЏАЛАЛАБАД НА ПРВИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ТАЛИБАНЦИТЕ

Најмалку три лица се убиени, а повеќе од десет се повредени откако талибанските милитанти отвориле оган кон група демонстранти во авганистанскиот град ...
ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

Лекарската комора предупредува дека говорот на омраза кон лекарите е кривично дело за кое во Кривичниот законик се предвидени и затворски казни и поте ...
МЛАДИТЕ ЛЕКАРИ ПОБАРАА ОД ДРЖАВАТА ДА ГИ ЗАШТИТИ ОД АНТИВАКСЕРИТЕ КОИ ВО СКОПЈЕ ВИКАА ДЕКА ДОКТОРИТЕ СЕ УБИЈЦИ

МЛАДИТЕ ЛЕКАРИ ПОБАРАА ОД ДРЖАВАТА ДА ГИ ЗАШТИТИ ОД АНТИВАКСЕРИТЕ КОИ ВО СКОПЈЕ ВИКАА ДЕКА ДОКТОРИТЕ СЕ УБИЈЦИ

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари, по протестот во Скопје на толпа против ковид-мерките и вакцините против коронавирусот која скандираше ...
БЕРЛИНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАБРАНИ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ

БЕРЛИНСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗАБРАНИ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОВИД РЕСТРИКЦИИТЕ

Берлинските власти забранија три протеста закажани за денеска против мерките за спречување на ширење на коронавирусот по насилствата викендов, соопшти ...
МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ  ВО АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА ГО ПРЕКИНАТ КАРАНТИНОТ, ПРЕДУПРЕДИ ВЛАСТА

МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА ГО ПРЕКИНАТ КАРАНТИНОТ, ПРЕДУПРЕДИ ВЛАСТА

Стотици казни се изречени по протестот против коронамерките во Сиднеј, на кој демонстрантите маршираа и се судрија со полицијата. Премиерот Скот Морис ...
ДАЈТЕ ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА ИЛИ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ ОД СЕЛОТО ЧИФЛИК

ДАЈТЕ ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА ИЛИ НЕМА ДА ГЛАСАМЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ ОД СЕЛОТО ЧИФЛИК

Жители од кочанското село Чифлик денеска го блокираа магистралниот пат Штип-Кочани, револтирани што досега не се исполнети нивните барања за квалитетн ...
НЕ МОЖЕМЕ ДА ДИШЕМЕ ОД ДЕПОНИЈАТА БУКОВО, ИМА И БОЛНИ И ПОЧИНАТИ, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ИТНО ЗАТВОРАЊЕ

НЕ МОЖЕМЕ ДА ДИШЕМЕ ОД ДЕПОНИЈАТА БУКОВО, ИМА И БОЛНИ И ПОЧИНАТИ, ЖИТЕЛИТЕ БАРААТ ИТНО ЗАТВОРАЊЕ

Со мирен протест и непропуштање на камионите и механизацијата на ЈП „Комуналец“ жителите на селата околу превојот Буково, денес го изразија својот рев ...
1 2 3 4 54 20 / 537 НАПИСИ