Таг: Радмила Шеќеринска

1 2 3 11 10 / 101 НАПИСИ
ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГРАЃАНИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НЕ СЕ ПРОТИВ ЕУ, ТУКУ ИМААТ ОПРАВДАН СТРАВ ДЕКА ОВА НЕ Е КРАЈ НА БАРАЊАТА, ВЕЛИ ШЕКЕРИНСКА

ГОЛЕМ ДЕЛ ОД ГРАЃАНИТЕ КОИ СЕ ПРОТИВ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ НЕ СЕ ПРОТИВ ЕУ, ТУКУ ИМААТ ОПРАВДАН СТРАВ ДЕКА ОВА НЕ Е КРАЈ НА БАРАЊАТА, ВЕЛИ ШЕКЕРИНСКА

Поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска, која сега е потпретседателка на Партијата на европски социјалисти, вели дека се оправдани страво ...
НЕМА ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НОВАТА ВЛАДА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ШЕКЕРИНСКА

НЕМА ДА БИДАМ ДЕЛ ОД НОВАТА ВЛАДА, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ШЕКЕРИНСКА

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска нема да биде дел од новата Влада, која треба да ја состави идниот мандатар Димитар Ковачевски. На денешната ...
СО ПРЕЛЕТ НА АВАКС И Ф-16 МАКЕДОНСКОТО НЕБО ОФИЦИЈАЛНО Е ДЕЛ ОД НАТО ОДБРАНАТА

СО ПРЕЛЕТ НА АВАКС И Ф-16 МАКЕДОНСКОТО НЕБО ОФИЦИЈАЛНО Е ДЕЛ ОД НАТО ОДБРАНАТА

Денеска македонското небо официјално стана дел од  системот на  воздушното патролирање на НАТО. За таа цел, над Скопје беа организирани прелети со бор ...
МАКЕДОНСКИТЕ КОМПАНИИ ЌЕ МОЖЕ ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИТЕ ЗА ПОТРЕБИТЕ НА НАТО

МАКЕДОНСКИТЕ КОМПАНИИ ЌЕ МОЖЕ ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИТЕ ЗА ПОТРЕБИТЕ НА НАТО

Компаниите од земјава отсега ќе може на учествуваат на тендери за потребите на НАТО и земјите членки. Како што кажаа на денешната прес-конференција пр ...
ЛУКАРЕВСКА Е ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА СДСМ МЕСТО ШЕКЕРИНСКА, ФИЛИПЧЕ И БИТИЌИ НОВИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

ЛУКАРЕВСКА Е ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА СДСМ МЕСТО ШЕКЕРИНСКА, ФИЛИПЧЕ И БИТИЌИ НОВИ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛИ

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска е нова заменик-претседателка на СДСМ. Лукаревска ја зазема високата партиска функција која д ...
ПАРТИЈАТА КОЈА ГО СОЗДАДЕ НАСИЛСТВОТО НА 27 АПРИЛ НЕ САКА НИТУ ВЕРБАЛНО ДА СЕ ОГРАДИ ОД НЕГО, КАЖА ШЕКЕРИНСКА ЗА ВЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

ПАРТИЈАТА КОЈА ГО СОЗДАДЕ НАСИЛСТВОТО НА 27 АПРИЛ НЕ САКА НИТУ ВЕРБАЛНО ДА СЕ ОГРАДИ ОД НЕГО, КАЖА ШЕКЕРИНСКА ЗА ВЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ ВО СКОПЈЕ

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, која беше една од повредените за време на организираниот напад во Собранието на 27 април 2 ...
ЈА ПОЧИТУВАМ ОДЛУКАТА НА ШЕКЕРИНСКА ДА НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ И ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ПРОДОЛЖАМ ДА СОРАБОТУВАМ СО НЕА, ТАА Е МОЈА ДРУГАРКА, РЕЧЕ ЗАЕВ

ЈА ПОЧИТУВАМ ОДЛУКАТА НА ШЕКЕРИНСКА ДА НЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК-ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ И ЗНАМ ДЕКА ЌЕ ПРОДОЛЖАМ ДА СОРАБОТУВАМ СО НЕА, ТАА Е МОЈА ДРУГАРКА, РЕЧЕ ЗАЕВ

„Јас заедно со Радмила Шекеринска во 2013 година предзедовме одговорност во СДСМ, јас како претседател, таа како заменик-претседател, да го водиме СДС ...
ШЕКЕРИНСКА НЕМА ПАК ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, ВЕЛИ ДЕКА НА ПАРТИЈАТА Ѝ ТРЕБААТ НОВИ КАДРИ

ШЕКЕРИНСКА НЕМА ПАК ДА СЕ КАНДИДИРА ЗА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СДСМ, ВЕЛИ ДЕКА НА ПАРТИЈАТА Ѝ ТРЕБААТ НОВИ КАДРИ

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која е актуелен заменик претседател на СДСМ, вели дека нема повторно да се кандидира за високата партиска ...
МАКЕДОНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА СО КИНЕСКИ ВАКЦИНИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ФЕНГХЕ

МАКЕДОНСКАТА ВОЈСКА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА СО КИНЕСКИ ВАКЦИНИ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА ФЕНГХЕ

Министерот за одбрана на Народна Република Кина, генералот Веи Фенгхе, кој денес е во официјална посета на земјава најави дека Армијата ќе може да се ...
ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ВОЈНИЦИ ЌЕ ДОБИВААТ ОТПРЕМНИНА ДО 25.000 ЕВРА ДА ПОЧНАТ БИЗНИС ОТКАКО ЌЕ ИМ ЗАВРШИ ВОЈНИЧКИОТ СТАЖ

ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ ВОЈНИЦИ ЌЕ ДОБИВААТ ОТПРЕМНИНА ДО 25.000 ЕВРА ДА ПОЧНАТ БИЗНИС ОТКАКО ЌЕ ИМ ЗАВРШИ ВОЈНИЧКИОТ СТАЖ

По завршувањето на војничката кариера кога ќе навршат 45 години, професионалните војници ќе имаат можност да добијат отпремнина во висина од 1.000 евр ...
1 2 3 11 10 / 101 НАПИСИ