Таг: Русија

1 2 3 13 10 / 128 НАПИСИ
ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУСКА ЛАБОРАТОРИЈА КАДЕШТО СЕ ЧУВААТ НАЈОПАСНИТЕ ВИРУСИ НА СВЕТОТ, НЕМА ОПАСНОСТ ПО ЗДРАВЈЕТО

ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУСКА ЛАБОРАТОРИЈА КАДЕШТО СЕ ЧУВААТ НАЈОПАСНИТЕ ВИРУСИ НА СВЕТОТ, НЕМА ОПАСНОСТ ПО ЗДРАВЈЕТО

Експлозија на гас предизвика пожар во лабораторија во Русија, која е домаќин на вируси од сипаници до ебола, објавија властите. Тие додаваат дека експ ...
РУСКА ДВОЈКА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ДЕТЕТО ОТКАКО БИЛА СНИМЕНА НА ПРОТЕСТ ВО МОСКВА

РУСКА ДВОЈКА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ДЕТЕТО ОТКАКО БИЛА СНИМЕНА НА ПРОТЕСТ ВО МОСКВА

Руската двојка Дмитри и Олга Проказови живеат во страв дека би можело да им биде одземено едногодишното дете, зашто наводно го земале со себе на незак ...
САД СЕ ПОВЛЕКОА ОД НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР СО РУСИЈА И НАЈАВИЈА ТЕСТИРАЊЕ НА НОВ ПРОЕКТИЛ

САД СЕ ПОВЛЕКОА ОД НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР СО РУСИЈА И НАЈАВИЈА ТЕСТИРАЊЕ НА НОВ ПРОЕКТИЛ

САД и официјално се повлекоа од нуклеарниот договор со Русија и најавија дека во наредните недели ќе тестираат нов проектил, што инаку беше забранет в ...
ЛИДЕРОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ ДЕМОКРАТИ ГО ПОВИКА ФБИ ДА ЈА ИСТРАЖИ РУСКАТА АПЛИКАЦИЈА КОЈА ГИ ПРАВИ ЛУЃЕТО СТАРИ

ЛИДЕРОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ ДЕМОКРАТИ ГО ПОВИКА ФБИ ДА ЈА ИСТРАЖИ РУСКАТА АПЛИКАЦИЈА КОЈА ГИ ПРАВИ ЛУЃЕТО СТАРИ

Лидерот на Демократите во американскиот Сенат, Чак Шумер, побара истрага против апликацијата FaceApp, која во последниот период стана популарна низ це ...
ФЕЈК ПЕРФОРМАНСИТЕ НЕ СЕ АКТ ОД РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА, ТУКУ СЕ ПРИВАТНИ РАБОТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ФЕЈК ПЕРФОРМАНСИТЕ НЕ СЕ АКТ ОД РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА, ТУКУ СЕ ПРИВАТНИ РАБОТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Ние сме пријатели со Русија и против нивното противење да станеме членка на НАТО, рече денеска премиерот Зоран Заев кој заедно со амбасадорот на Руска ...
14 РУСКИ МОРНАРИ ЗАГИНАЛЕ ВО ПОЖАР ВО ПОДМОРНИЦА

14 РУСКИ МОРНАРИ ЗАГИНАЛЕ ВО ПОЖАР ВО ПОДМОРНИЦА

Четиринаесетмина руски морнари загинале откако избувнал пожар во подморница на голема длабочина, потврди министерството за одбрана на Русија. Трагедиј ...
СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ НА САД МИЛЕР ДАДЕ ОСТАВКА, РЕЧЕ ДЕКА ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ТРАМП ЗА РУСИЈА НЕ БИЛО ОПЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНИОТ ОБВИНИТЕЛ НА САД МИЛЕР ДАДЕ ОСТАВКА, РЕЧЕ ДЕКА ОБВИНЕНИЕ ПРОТИВ ТРАМП ЗА РУСИЈА НЕ БИЛО ОПЦИЈА

Специјалниот обвинител на САД Роберт Милер даде оставка од Министерството за правда, кршејќи го двегодишниот молк за неговата истрага за врските меѓу ...
АВСТРИСКИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ДАДЕ ОСТАВКА ПО ВИДЕОТО ВО КОЕ БАРА ПАРИ ЗА КАМПАЊА ОД ЛАЖЕН РУСКИ ДОНАТОР

АВСТРИСКИОТ ВИЦЕПРЕМИЕР ДАДЕ ОСТАВКА ПО ВИДЕОТО ВО КОЕ БАРА ПАРИ ЗА КАМПАЊА ОД ЛАЖЕН РУСКИ ДОНАТОР

Австрискиот вицепремиер и лидер на крајната десница Хајнц-Кристијан Штрахе даде оставка откако беше објавено тајно видео во кое тој нуди владини тенде ...
РУСИТЕ РАБОТАТ СО СЕКС ТРЕНЕРИ ЗА ДА ГИ НАДМИНАТ ТАБУАТА ОД СССР

РУСИТЕ РАБОТАТ СО СЕКС ТРЕНЕРИ ЗА ДА ГИ НАДМИНАТ ТАБУАТА ОД СССР

Опкружени со еротски танчарки, 50-тина жени и мажи од сите возрасти седат во подрум во централна Москва, слушајќи ја тренерката за секс, додека отворе ...
НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА РУСКАТА КОМПАНИЈА „АЕРОФЛОТ“

НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ОТКАКО ВО ЛЕТ СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА РУСКАТА КОМПАНИЈА „АЕРОФЛОТ“

Најмалку 13 луѓе загинаа откако во лет се запали авион на руската компанија „Аерофлот“, по што принудно слета на московскиот аеродром „Шереметјево“. Р ...
1 2 3 13 10 / 128 НАПИСИ