Таг: Русија

1 2 3 19 10 / 185 НАПИСИ
НАВАЛНИ ИЗМАМИЛ РУСКИ АГЕНТ КОЈ МУ ОТКРИЛ ДЕКА МУ СТАВИЛЕ ОТРОВ ВО ГАЌИ

НАВАЛНИ ИЗМАМИЛ РУСКИ АГЕНТ КОЈ МУ ОТКРИЛ ДЕКА МУ СТАВИЛЕ ОТРОВ ВО ГАЌИ

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални успеал да измами агент на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), кој му ги открил деталите за обидот з ...
ФЕДЕРАЛНИ ИНСТИТУЦИИ ВО САД СО МЕСЕЦИ БИЛЕ ЦЕЛ НА СЛОЖЕНА ХАКЕРСКА КАМПАЊА, СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ЗАД НЕА СТОИ РУСИЈА

ФЕДЕРАЛНИ ИНСТИТУЦИИ ВО САД СО МЕСЕЦИ БИЛЕ ЦЕЛ НА СЛОЖЕНА ХАКЕРСКА КАМПАЊА, СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ЗАД НЕА СТОИ РУСИЈА

Американските власти предупредија дека голема и софистицирана хакерска кампања откриена оваа недела претставува огромна закана за владата, критичната ...
ОКСФОРД И РУСИЈА ЗАЕДНИЧКИ ЌЕ ГИ ТЕСТИРААТ СВОИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19

ОКСФОРД И РУСИЈА ЗАЕДНИЧКИ ЌЕ ГИ ТЕСТИРААТ СВОИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19

Британски и руски научници ќе тестираат комбинација од вакцините „Оксфорд/АстраЗенека“ и „Спутник“, за да видат како може да се подобри заштитата од к ...
РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДАВА ЗАШТИТА ОД 95%, ПУТИН СЀ УШТЕ НЕ ЈА ПРИМИЛ

РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДАВА ЗАШТИТА ОД 95%, ПУТИН СЀ УШТЕ НЕ ЈА ПРИМИЛ

Русија соопшти дека нејзината вакцина против ковид-19 обезбедува заштита од 95%, што ја става на исто ниво со оние на „Модерна“ и „Фајзер“. Руски офиц ...
РУСИЈА ЌЕ МУ ОБЕЗБЕДИ ДОЖИВОТЕН ИМУНИТЕТ НА ПУТИН ОД КРИМИНАЛНИ ИСТРАГИ

РУСИЈА ЌЕ МУ ОБЕЗБЕДИ ДОЖИВОТЕН ИМУНИТЕТ НА ПУТИН ОД КРИМИНАЛНИ ИСТРАГИ

Долниот дом на рускиот парламент (Дума) поддржа закон со кој на руските претседатели им се обезбедува имунитет од криминални истраги откако ќе заминат ...
РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА НЕЈЗИНАТА ВАКЦИНА „СПУТНИК“ ДАВА 92-ПРОЦЕНТНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА НЕЈЗИНАТА ВАКЦИНА „СПУТНИК“ ДАВА 92-ПРОЦЕНТНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

Руската вакцина „спутник“ обезбедува 92-процентна заштита од ковид-19, покажуваат резултатите од тестирањата. Ова го објави Рускиот фонд за директни и ...
НАВАЛНИ ИЗЛЕЗЕ ОД БЕРЛИНСКАТА БОЛНИЦА КАДЕ ШТО СЕ ЛЕКУВАШЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

НАВАЛНИ ИЗЛЕЗЕ ОД БЕРЛИНСКАТА БОЛНИЦА КАДЕ ШТО СЕ ЛЕКУВАШЕ ЕДЕН МЕСЕЦ

Отруениот руски опозиционер Алексеј Навални излезе од берлинската болница каде што се лекуваше еден месец. Од болницата „Чарите“ соопштија дека заврши ...
МЕЃУНАРОДЕН ТИМ НАУЧНИЦИ ГИ ДОВЕДЕ ВО ПРАШАЊЕ ПОДАТОЦИТЕ ЗА РУСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 И СМЕТА ДЕКА БИЛЕ МАНИПУЛИРАНИ

МЕЃУНАРОДЕН ТИМ НАУЧНИЦИ ГИ ДОВЕДЕ ВО ПРАШАЊЕ ПОДАТОЦИТЕ ЗА РУСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 И СМЕТА ДЕКА БИЛЕ МАНИПУЛИРАНИ

Русија го изненади светот кога во средина на август објави дека ја одобрила употребата на вакцината „спутник V“, прва против ковид-19 на светот, откак ...
ОТРУЕНИОТ НАВАЛНИ ПЛАНИРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РУСИЈА ПО ЛЕКУВАЊЕТО

ОТРУЕНИОТ НАВАЛНИ ПЛАНИРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РУСИЈА ПО ЛЕКУВАЊЕТО

Отруениот руски опозиционер Алексеј Навални ќе се врати во Русија, изјави неговата портпаролка. „Не ми е јасно зошто некој би мислел поинаку“, кажа К ...
НАВАЛНИ СЕ РАЗБУДИ ОД КОМА ПО ТРУЕЊЕТО

НАВАЛНИ СЕ РАЗБУДИ ОД КОМА ПО ТРУЕЊЕТО

Рускиот опозиционер Алексеј Навални се разбуди од кома и неговата состојба се подобрува, објавија лекарите од берлинската болница каде што тој беше пр ...
1 2 3 19 10 / 185 НАПИСИ