Таг: Слави Трифонов

1 211 / 11 НАПИСИ
БОРИСОВ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА, ПАРТИЈАТА НА ШОУМЕНОТ СЛАВИ ТРИФОНОВ НА ТРЕТОТО МЕСТО

БОРИСОВ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА, ПАРТИЈАТА НА ШОУМЕНОТ СЛАВИ ТРИФОНОВ НА ТРЕТОТО МЕСТО

ГЕРБ на Бојко Борисов останува водечката политичка сила во Бугарија и по денешните парламентарни избори, откако освои 25,7% од гласовите, велат излезн ...
1 211 / 11 НАПИСИ