Таг: Славјанка Петровска

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА ПРЕДЛАГА ДА СЕ СЛУЖИ ВОЈСКА ДОБРОВОЛНО, А ТАКВА МОЖНОСТ ВО ЗАКОНОТ ЗА СЛУЖБА ВО АРМИЈАТА ПОСТОИ УШТЕ ОД 2010

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА ПРЕДЛАГА ДА СЕ СЛУЖИ ВОЈСКА ДОБРОВОЛНО, А ТАКВА МОЖНОСТ ВО ЗАКОНОТ ЗА СЛУЖБА ВО АРМИЈАТА ПОСТОИ УШТЕ ОД 2010

Претседателката Гордана Сиљановска-Давкова предлага да се воведе доброволно служење воен рок, а таква можност веќе постои уште од 2010, кога е донесен ...
СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ, ЗА НЕПРАВИЛНОСТИТЕ НА КОИ УКАЖАЛА, ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА НЕ Ѝ ОДГОВОРИЛА НИ ЗБОР

СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА ЈА ПОВЛЕЧЕ КАНДИДАТУРАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ, ЗА НЕПРАВИЛНОСТИТЕ НА КОИ УКАЖАЛА, ИЗБОРНАТА КОМИСИЈА НЕ Ѝ ОДГОВОРИЛА НИ ЗБОР

Кандидатката за претседателка на СДСМ, пратеничката и ксминистерка за одбрана Славјанка Петровска, денеска со писмо ја извести партиската Централна из ...
КАНДИДАТКАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА БАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПАРТИСКИТЕ ИЗБОРИ ПОРАДИ БРОЈНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

КАНДИДАТКАТА ЗА ЛИДЕРКА НА СДСМ СЛАВЈАНКА ПЕТРОВСКА БАРА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ПАРТИСКИТЕ ИЗБОРИ ПОРАДИ БРОЈНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

Кандидатката за претседателка на СДСМ, пратеничката Славјанка Петровска, побара изборите за лидер закажани за в недела, 30 јуни, да не се одржат, а на ...
МИЦКОСКИ СЕ ЗДРУЖИ И СО ДУИ И ВО 2.30 ПО ПОЛНОЌ НАПРАВИ ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЗА ДА ЈА ПРОШИРИ ВЛАДАТА ОД 20 НА 24 МИНИСТЕРСТВА

МИЦКОСКИ СЕ ЗДРУЖИ И СО ДУИ И ВО 2.30 ПО ПОЛНОЌ НАПРАВИ ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО ЗА ДА ЈА ПРОШИРИ ВЛАДАТА ОД 20 НА 24 МИНИСТЕРСТВА

Предлагачот на законот со кој се зголемува бројот на министерствата од 16 на 20, а бројот на министри сосе оние без ресор ќе се зголеми од 20 на 24, м ...
УКРАИНСКИ ТРАНСПОРТЕН АВИОН СЕКОЈ ДЕН СЛЕТУВА ВО СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА Е ПЕТТИ НАЈГОЛЕМ ДОНАТОР НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА СПОРЕД ПРОЦЕНТ НА БДП

УКРАИНСКИ ТРАНСПОРТЕН АВИОН СЕКОЈ ДЕН СЛЕТУВА ВО СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА Е ПЕТТИ НАЈГОЛЕМ ДОНАТОР НА ОРУЖЈЕ ВО УКРАИНА СПОРЕД ПРОЦЕНТ НА БДП

На Скопскиот аеродром речиси секој ден може да се забележи транспортен авион со украински регистарски ознаки и знаме. Станува збор за турбопроп авион ...
ИТАЛИЈА ЗАЕДНО СО ГРЦИЈА ЌЕ ГО ШТИТАТ МАКЕДОНСКОТО НЕБО КАКО ДЕЛ ОД МИСИЈАТА НА НАТО ЗА ВОЗДУХОПЛОВНО ПАТРОЛИРАЊЕ

ИТАЛИЈА ЗАЕДНО СО ГРЦИЈА ЌЕ ГО ШТИТАТ МАКЕДОНСКОТО НЕБО КАКО ДЕЛ ОД МИСИЈАТА НА НАТО ЗА ВОЗДУХОПЛОВНО ПАТРОЛИРАЊЕ

Италијанските воздухопловни сили и официјално станаа дел од мисијата на НАТО за воздухопловно патролирање над Македонија, откако министрите за одбрана ...
АРМ КУПУВА 8 БОРБЕНИ ХЕЛИКОПТЕРИ СО КОИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГАСАТ И ПОЖАРИ, ДРЖАВАТА ИМА ОБЕЗБЕДЕНО 230 МИЛИОНИ ЕВРА

АРМ КУПУВА 8 БОРБЕНИ ХЕЛИКОПТЕРИ СО КОИ ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГАСАТ И ПОЖАРИ, ДРЖАВАТА ИМА ОБЕЗБЕДЕНО 230 МИЛИОНИ ЕВРА

По договорот за набавка на систем за противвоздушна одбрана од Франција, возила и оклопни транспортери од САД, како и артилериски системи од Турција, ...
МАКЕДОНСКАТА АРМИЈА ЌЕ СЕ ОПРЕМИ СО ХЕЛИКОПТЕРИ АГУСТАВЕСТЛАНД ОД ИТАЛИЈА КАКО ЗАМЕНА ЗА СОВЕТСКИТЕ ХЕЛИКОПТЕРИ ШТО ЌЕ Ѝ ГИ ДОНИРАМЕ НА УКРАИНА

МАКЕДОНСКАТА АРМИЈА ЌЕ СЕ ОПРЕМИ СО ХЕЛИКОПТЕРИ АГУСТАВЕСТЛАНД ОД ИТАЛИЈА КАКО ЗАМЕНА ЗА СОВЕТСКИТЕ ХЕЛИКОПТЕРИ ШТО ЌЕ Ѝ ГИ ДОНИРАМЕ НА УКРАИНА

Министерството за одбрана ќе набави хеликоптери АгустаВестланд 149 и 159 од италијанската компанија „Леонардо“ за потребите на македонската армија. ...
ЗЕЧЕВИЌ БЕШЕ КАЈ ДАНЕЛА ОД КУЛТУРА, НЕ КАКО НАЈАВА ЗА ПОЛИТИЧКО КОАЛИЦИРАЊЕ СО СДСМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

ЗЕЧЕВИЌ БЕШЕ КАЈ ДАНЕЛА ОД КУЛТУРА, НЕ КАКО НАЈАВА ЗА ПОЛИТИЧКО КОАЛИЦИРАЊЕ СО СДСМ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ беше на промоцијата на Данела Арсовска за претседател на партијата Нова Алтернатива од политичка култура, не ...
СУДОТ ПОСЕРИОЗНО ДА ЈА СФАТИ СИТУАЦИЈАТА СО УПАДОТ ВО М-НАВ, СЕ РАБОТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА НАШИТЕ ГРАЃАНИ, НО И НА ГРАЃАНИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

СУДОТ ПОСЕРИОЗНО ДА ЈА СФАТИ СИТУАЦИЈАТА СО УПАДОТ ВО М-НАВ, СЕ РАБОТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА НАШИТЕ ГРАЃАНИ, НО И НА ГРАЃАНИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА

Министерката за одбрана Славјанка Петровска го повика судот да ја преиспита одлуката да не им одреди притвор на лицата кои упаднаа во контролната кула ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ