Таг: Собрание

1 2 3 4 5 141 30 / 1408 НАПИСИ
РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО НЕ ПОЧНА ВО СОБРАНИЕТО, СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ИСКАРАА КОЈ ПОВЕЌЕ СЕ ПЛАШИ ОД ИЗБОРИ

РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО НЕ ПОЧНА ВО СОБРАНИЕТО, СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ИСКАРАА КОЈ ПОВЕЌЕ СЕ ПЛАШИ ОД ИЗБОРИ

Со меѓусебни обвинувања на координаторите на СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ, Јован Митревски и Никола Мицевски, за тоа кој се плаши од избори на 12 април денеска п ...
ЏАФЕРИ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО, АМА ОТВОРИ ВРАТА ЗА НОВО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО

ЏАФЕРИ ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА РАСПУШТАЊЕ НА СОБРАНИЕТО, АМА ОТВОРИ ВРАТА ЗА НОВО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО

Претседателот на Собранието Талат Џафери закажа седница за распуштање на Собранието в недела (16 февруари) во 12 часот. Закажа и уште една за утре во ...
МИЗРАХИ НЕКА ЈА ЗАМЕНИ НЕКОЈ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, МУ ПРЕДЛОЖИ СПАСОВСКИ НА МИЦКОСКИ

МИЗРАХИ НЕКА ЈА ЗАМЕНИ НЕКОЈ ОД ПРАТЕНИЦИТЕ КОИ ГЛАСАА ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО, МУ ПРЕДЛОЖИ СПАСОВСКИ НА МИЦКОСКИ

Техничкиот премиер Оливер Спасовски очекува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да достави нов предлог за технички министер за труд и социјална п ...
ВМРО-ДПМНЕ НЕ ОДЛУЧИ ДА ГО НАПУШТИ СОБРАНИЕТО

ВМРО-ДПМНЕ НЕ ОДЛУЧИ ДА ГО НАПУШТИ СОБРАНИЕТО

Извршниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ не одлучи да го напушти Собранието на синоќешната седница, на која, како што се вели во партиското соопштение, расправ ...
ЗНАМЕТО НА НАТО КРЕНАТО ПРЕД СОБРАНИЕ

ЗНАМЕТО НА НАТО КРЕНАТО ПРЕД СОБРАНИЕ

Знамето на НАТО од денеска ќе стои пред Собранието. Откако пратениците со 114 гласа „за“ го изгласа Законот за ратификација на Протоколот за членст ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ГО РАТИФИКУВАА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

ПРАТЕНИЦИТЕ ГО РАТИФИКУВАА ПРОТОКОЛОТ ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО

Собранието го ратификуваше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа „за“ 114 пратеници. Немаше прот ...
ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ХОЛАНДСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВО ПОСЕТА НА СКОПЈЕ ЗА ДИРЕКТНО ДА СЕ ЗАПОЗНААТ СО РЕФОРМИТЕ ЗА ЕВРОАТЛАНТСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ

ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ХОЛАНДСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ВО ПОСЕТА НА СКОПЈЕ ЗА ДИРЕКТНО ДА СЕ ЗАПОЗНААТ СО РЕФОРМИТЕ ЗА ЕВРОАТЛАНТСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ

Делегација на Постојаниот комитет за европски прашања на Претставничкиот дом на Кралството Холандија беше во работна посета на Република Северна Макед ...
ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ПО ВТОРПАТ СТИГНА ВО СОБРАНИЕ, ЌЕ СЕ НОСИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО ПО ВТОРПАТ СТИГНА ВО СОБРАНИЕ, ЌЕ СЕ НОСИ ПО СКРАТЕНА ПОСТАПКА

По вторпат стасаа вечерва двата обвинителски закона во Собранието и седницата број 134, доби број 135. Таа не почнува, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ тр ...
ВЛАДАТА ПОНИШТИ 89 РАСПОРЕДУВАЊА НА ЧУЛЕВ

ВЛАДАТА ПОНИШТИ 89 РАСПОРЕДУВАЊА НА ЧУЛЕВ

Владата на синоќешната седница донесе одлука за поништување на 89 решенија за распоредување на работно место што ги донел техничкиот министер за внатр ...
ПРАТЕНИЦИ СЕ ВРАЌААТ ОД ГОСТИ ОД СТРАНСТВО, ОБЕЗБЕДЕНИ СЕ НАЈМАЛКУ 80 ГЛАСА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

ПРАТЕНИЦИ СЕ ВРАЌААТ ОД ГОСТИ ОД СТРАНСТВО, ОБЕЗБЕДЕНИ СЕ НАЈМАЛКУ 80 ГЛАСА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

Техничкиот премиер Оливер Спасовски за доцна вечерва закажал седница на Влада, за министрите да го одобрат Законот за јавно обвинителство, откако лиде ...
1 2 3 4 5 141 30 / 1408 НАПИСИ