Таг: советничка листа

ФРЛЕНА БОМБА ВО ДВОРОТ НА ГАБРИЕЛ БАЈРАМ, КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК НА ГРАД СКОПЈЕ

ФРЛЕНА БОМБА ВО ДВОРОТ НА ГАБРИЕЛ БАЈРАМ, КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК НА ГРАД СКОПЈЕ

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, ноќеска пријавил дека во дворот на неговата куќа во Чаир е фрлена бомба, која експлодирала и предизвикала матери ...
НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

НА ЛЕВИЦА ИМ ЈА ВРАТИЛЕ ЛИСТАТА ВО ЃОРЧЕ ОТИ ИМАЛЕ МНОГУ ЖЕНИ ЗА СОВЕТНИЧКИ

На Левица не им ја прифатиле листата за советници за Општина Ѓорче Петров оти на неа имало поголем број жени од предвидениот процент, односно немало д ...
ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ДВЕ МЕСТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ДВЕ МЕСТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ

По најавата за излегување со независна советничка листа на претстојните локални избори, која ќе ги застапува нивните интереси, од Здружението на пензи ...
3 / 3 НАПИСИ