Таг: судење

1 2 3 4 5 16 30 / 158 НАПИСИ
ПРИСЛУШНИТЕ УРЕДИ ВО УБК БИЛЕ ПОВРЗАНИ СО СТАНБЕНА ЗГРАДА КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЗВОНКО КОСТОВСКИ НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

ПРИСЛУШНИТЕ УРЕДИ ВО УБК БИЛЕ ПОВРЗАНИ СО СТАНБЕНА ЗГРАДА КАЈ ЖЕЛЕЗНИЧКАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, СВЕДОЧЕШЕ ЗВОНКО КОСТОВСКИ НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

Во стан во жолтата зграда до Железничката станица во Скопје, позната како „функционерска зграда“ или „парламентарка“, биле репродуцирани и вадени како ...
МИЦКОСКИ ГО ИЗЕДНАЧИ СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ СО СУДЕЊЕТО НА НАЦИСТИТЕ НА НИРНБЕРШКИОТ ПРОЦЕС

МИЦКОСКИ ГО ИЗЕДНАЧИ СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ СО СУДЕЊЕТО НА НАЦИСТИТЕ НА НИРНБЕРШКИОТ ПРОЦЕС

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го спореди судењето на обвинетите за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 со историското судењ ...
НАРЕДБАТА ДА СЕ ОТВОРАТ ВРАТИТЕ НА 27 АПРИЛ СТАСА ОД ТОЈ ШТО НАРАЧУВАШЕ ПОЛИЦИ ЗА СЕЛО, ИЗЈАВИ ОБВИНЕТИОТ ВЛАТКО ТРАЈКОВСКИ

НАРЕДБАТА ДА СЕ ОТВОРАТ ВРАТИТЕ НА 27 АПРИЛ СТАСА ОД ТОЈ ШТО НАРАЧУВАШЕ ПОЛИЦИ ЗА СЕЛО, ИЗЈАВИ ОБВИНЕТИОТ ВЛАТКО ТРАЈКОВСКИ

Да не се отвореа вратите од Собранието, ништо немаше да се случи, рече обвинетиот Влатко Трајковски во своите завршни зборови на судењето за организир ...
НАЈПОЗНАТИОТ СВЕТСКИ НАРКОБОС ЕЛ ЧАПО ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН НА СУДЕЊЕТО ВО САД

НАЈПОЗНАТИОТ СВЕТСКИ НАРКОБОС ЕЛ ЧАПО ПРОГЛАСЕН ЗА ВИНОВЕН НА СУДЕЊЕТО ВО САД

Мексиканскиот наркобос Хоакин Гусман, попознат како Ел Чапо, е прогласен за виновен по сите десет обвиненија во спорот што се водеше во федерален суд ...
ТОА ШТО ЧАВКОВ НЕ МУ СЕ ЈАВУВАЛ НА МИНИСТЕРОТ НУХИУ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕ РАБОТЕЛ НА 27 АПРИЛ, ВЕЛИ ОДБРАНАТА

ТОА ШТО ЧАВКОВ НЕ МУ СЕ ЈАВУВАЛ НА МИНИСТЕРОТ НУХИУ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕ РАБОТЕЛ НА 27 АПРИЛ, ВЕЛИ ОДБРАНАТА

Казната е најмалку 10 години затвор за терористичко загрозување на уставниот поредок и брзбедноста, а имаме во обвинението нецела реченица за извршено ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, КАЖА ОБВИНЕТИОТ МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НЕГОВАТА ОБЈАВА НА ФЕЈСБУК ЗА ПОЖАРИТЕ ВО ГРЦИЈА

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН, КАЖА ОБВИНЕТИОТ МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА НЕГОВАТА ОБЈАВА НА ФЕЈСБУК ЗА ПОЖАРИТЕ ВО ГРЦИЈА

Новинарот Миленко Неделковски, обвинет за ширење расистички и ксенофобичен материјал на интернет, по пожарите кои летото ја зафатија Грција во кои заг ...
НАРКОБОСОТ ЕЛ ЧАПО ГО ПОТКУПИЛ БИВШИОТ МЕКСИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИЕТО СО 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ВО ЊУЈОРК

НАРКОБОСОТ ЕЛ ЧАПО ГО ПОТКУПИЛ БИВШИОТ МЕКСИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИЕТО СО 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, КАЖА СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ВО ЊУЈОРК

Бившиот мексикански претседател Енрике Пења Нието примил поткуп од 100 милиони долари од наркобосот Хоакин Ел Чапо Гусман, изјави сведок на судењето в ...
СУДСКО-МЕДИУМСКИОТ СОВЕТ РЕАГИРА КАЈ КАЦАРСКА И РУСКОСКА ЗА БРИШЕЊЕТО НА НОВИНАРСКИТЕ СНИМКИ ОД СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПО НАРЕДБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА ТРАЈЧЕВА

СУДСКО-МЕДИУМСКИОТ СОВЕТ РЕАГИРА КАЈ КАЦАРСКА И РУСКОСКА ЗА БРИШЕЊЕТО НА НОВИНАРСКИТЕ СНИМКИ ОД СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПО НАРЕДБА НА ОБВИНИТЕЛКАТА ТРАЈЧЕВА

Судско-медиумскиот совет испрати реакција до Основниот суд Скопје 1 и до Обвинителството за организиран криминал по вчерашниот втор случај на бришење ...
НЕ СЕ ЈАВИВ ДА ГИ СПАСАМ КОЛЕГИТЕ, Ѝ ОДГОВОРИ ТРАЈКО НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

НЕ СЕ ЈАВИВ ДА ГИ СПАСАМ КОЛЕГИТЕ, Ѝ ОДГОВОРИ ТРАЈКО НА СУДИЈКАТА КАЦАРСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Судијката Добрила Кацарска по распитот на тогашниот претседавач Трајко Вељаноски од адвокатите, обвинителката Вилма Рускоска и од обвинетите за органи ...
ЧАВКОВ ОТИДЕ ВО ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НА ПОЛНОЌ ДА СЕ ВИДИ СО ТОДОРОВ, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ЧАВКОВ ОТИДЕ ВО ШТАБОТ НА ВМРО-ДПМНЕ НА ПОЛНОЌ ДА СЕ ВИДИ СО ТОДОРОВ, СВЕДОЧЕШЕ НЕГОВИОТ ТЕЛОХРАНИТЕЛ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Наспроти тврдењата на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа дека Митко Чавков е еден од командантите на организираниот напад на Собранието на 27 апри ...
1 2 3 4 5 16 30 / 158 НАПИСИ