Таг: тендер

1 2 3 12 10 / 119 НАПИСИ
СЀ Е СПОРЕД ЗАКОН, ФИРМИТЕ ЗА НАДЗОР НЕМААТ ЗАБРАНА ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИ, РЕКОА БОЧВАРСКИ И РУСТЕМИ ЗА АВТОПАТИТЕ ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

СЀ Е СПОРЕД ЗАКОН, ФИРМИТЕ ЗА НАДЗОР НЕМААТ ЗАБРАНА ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИ, РЕКОА БОЧВАРСКИ И РУСТЕМИ ЗА АВТОПАТИТЕ ОД 1,3 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Постапката за избор на надзорот за изградбата на четирите автопати од 1,3 милијарди евра е спроведена според законските прописи, рекоа на денешниот бр ...
ЗГРАДИТЕ НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА ФИЗИЧКА КУЛТУРА И ФИНКИ 4 ГОДИНИ СТОЈАТ НЕЧЕПНАТИ, ТЕНДЕР ЗА ДОГРАДБА УШТЕ НЕМА

ЗГРАДИТЕ НА ФАКУЛТЕТОТ ЗА ФИЗИЧКА КУЛТУРА И ФИНКИ 4 ГОДИНИ СТОЈАТ НЕЧЕПНАТИ, ТЕНДЕР ЗА ДОГРАДБА УШТЕ НЕМА

Четири години не се градат и стојат во фаза на карабина зградите на Факултетот за физичка култура (ФФК) и Факултетот за информатички технологии (ФИНКИ ...
МНР ЗА 100.000 ЕВРА АНГАЖИРАШЕ ПИАР АГЕНЦИЈА ЗА ДА ГО ПРОМОВИРА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ

МНР ЗА 100.000 ЕВРА АНГАЖИРАШЕ ПИАР АГЕНЦИЈА ЗА ДА ГО ПРОМОВИРА ПРЕТСЕДАВАЊЕТО СО ОБСЕ

Министерството за надворешни работи (МНР) ќе потроши околу 100.000 евра за пиар активности за претседавањето на Македонија со Организација за безбедно ...
УПРАВАТА ЗА МАТИЧНИ КНИГИ НАМЕСТИЛА ТЕНДЕР ЗА ДИГИТАЛИЗАЦИЈА И НАБАВКА НА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА, СПОРЕД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

УПРАВАТА ЗА МАТИЧНИ КНИГИ НАМЕСТИЛА ТЕНДЕР ЗА ДИГИТАЛИЗАЦИЈА И НАБАВКА НА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА, СПОРЕД ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА

Управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава до Обвинителството за организиран криминал против три физички лица и едно правно лице за наме ...
ЕВРОПСКАТА БАНКА СМЕТА ДЕКА НЕМА ПРИЧИНА АРСОВСКА ДА ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ

ЕВРОПСКАТА БАНКА СМЕТА ДЕКА НЕМА ПРИЧИНА АРСОВСКА ДА ГО ПОНИШТИ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ НУРЕДИНИ

Завршена е постапката за евалуација на понудите за пречистителната станица во Скопје и сега треба само да се донесе одлука за избор на фирмата која ќе ...
АРСОВСКА ЗАГРОЗУВА ДВА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА СКОПЈЕ ВРЕДНИ 206 МИЛИОНИ ЕВРА, ФИНАНСИРАНИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

АРСОВСКА ЗАГРОЗУВА ДВА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА СКОПЈЕ ВРЕДНИ 206 МИЛИОНИ ЕВРА, ФИНАНСИРАНИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

Двата капитални проекти за Скопје кои се финансирани со европски пари и се вредни 206 милиони евра се загрозени откако на градоначалничката функција е ...
РАЗРЕШЕНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ТУЖИ АРСОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА

РАЗРЕШЕНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ТУЖИ АРСОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА

Разрешениот секретар на Град Скопје Ѓоко Велковски ќе ја тужи градоначалничката Данела Арсовска за клевета откако таа кажа дека и тој учествувал во ме ...
АРСОВСКА ВЛЕТА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА РАЗРЕШЕНИОТ ДИРЕКТОР НА „ВОДОВОД“ И СЕ ИСКАРАА ЗА МИЛИОНСКИОТ ТЕНДЕР ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

АРСОВСКА ВЛЕТА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА РАЗРЕШЕНИОТ ДИРЕКТОР НА „ВОДОВОД“ И СЕ ИСКАРАА ЗА МИЛИОНСКИОТ ТЕНДЕР ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Градоначалничката Данела Арсовска и разрешениот директор на ЈП „Водовод и канализација“ Златко Перински денеска на прес-конференција што ја закажа тој ...
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ ДЕКА СИ ЗАМИНУВА РАЗОЧАРАН ОД АРСОВСКА, ТАА ТВРДИ ДЕКА Е РАЗРЕШЕН ПОРАДИ СПОРЕН ТЕНДЕР

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛИ ДЕКА СИ ЗАМИНУВА РАЗОЧАРАН ОД АРСОВСКА, ТАА ТВРДИ ДЕКА Е РАЗРЕШЕН ПОРАДИ СПОРЕН ТЕНДЕР

Генералниот секретар на Град Скопје Ѓоко Велковски утринава соопшти дека си заминува од функцијата, разочаран од, како што вели тој, слабиот потенција ...
АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА ВОДОВОД ПЕРИНСКИ, БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ, СЕ СОМНЕВА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

АРСОВСКА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА ВОДОВОД ПЕРИНСКИ, БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ, СЕ СОМНЕВА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА

Градоначалничката  на Скопје Данела Аросвска го разреши директорот на Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ Златко Перински, соопшти нејзиниот ...
1 2 3 12 10 / 119 НАПИСИ