Таг: Титаник

1 2 3 7 10 / 67 НАПИСИ
ОТКАКО СО ГЛАСОВИТЕ НА ШЕСТМИНА ЧЛЕНОВИ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ПРОПАДНАА И ПОСЛЕДНИТЕ ПРЕДМЕТИ ЗА ВИСОКА КОРУПЦИЈА „ТИТАНИК“ И „ТАЛИР“, ИНСТИТУЦИЈАТА ГО ПРОСЛАВИ 30-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ

ОТКАКО СО ГЛАСОВИТЕ НА ШЕСТМИНА ЧЛЕНОВИ НА СУДСКИОТ СОВЕТ ПРОПАДНАА И ПОСЛЕДНИТЕ ПРЕДМЕТИ ЗА ВИСОКА КОРУПЦИЈА „ТИТАНИК“ И „ТАЛИР“, ИНСТИТУЦИЈАТА ГО ПРОСЛАВИ 30-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ

Амбасадорката Анџела Прајс Агелер вчера на одбележувањето на 30 години од формирањето на Судскиот совет отиде во посета на оваа институција, само ден ...
ЌЕ ИМ ПЛАТИМЕ И ОТШТЕТА НА ОБВИНЕТИТЕ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОТИ ИМ ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК

ЌЕ ИМ ПЛАТИМЕ И ОТШТЕТА НА ОБВИНЕТИТЕ КОРУМПИРАНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОТИ ИМ ЗАСТАРУВААТ ДЕЛАТА СО ИЗМЕНИТЕ НА КРИВИЧНИОТ ЗАКОНИК

Обвинетите функционери за кои настапува застареност на кривичното гонење може да побараат и Надомест за притворот кој со запирањето на истрагата би би ...
„ТИТАН“ НАСТРАДА ЗАШТО НЕ СЕ ПОЧИТУВАА ПРЕДУПРЕДУВАЊА, ИСТО КАКО „ТИТАНИК“, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ЏЕЈМС КАМЕРОН, КОЈ 33 ПАТИ ГИ ПОСЕТИЛ ОСТАТОЦИТЕ НА БРОДОТ

„ТИТАН“ НАСТРАДА ЗАШТО НЕ СЕ ПОЧИТУВАА ПРЕДУПРЕДУВАЊА, ИСТО КАКО „ТИТАНИК“, ВЕЛИ РЕЖИСЕРОТ ЏЕЈМС КАМЕРОН, КОЈ 33 ПАТИ ГИ ПОСЕТИЛ ОСТАТОЦИТЕ НА БРОДОТ

Филмскиот режисер и производител на подводни пловила Џејмс Камерон изјави дека жали што порано не го вклучил алармот за подморницата „Титан“, која имп ...
ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИТЕ НА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА „ТИТАН“, СИТЕ ПАТНИЦИ СЕ МРТВИ

ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИТЕ НА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА „ТИТАН“, СИТЕ ПАТНИЦИ СЕ МРТВИ

Компанијата „Оушнгејт“ објави дека петтемина патници од исчезнатата подморница „Титан“ се мртви, со што е ставен трагичен крај на обемната потрага кој ...
ИСТЕКУВА ВРЕМЕТО ЗА СПАСУВАЊЕ НА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“, ЕКИПАЖОТ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ КИСЛОРОД ПО 13 ЧАСОТ

ИСТЕКУВА ВРЕМЕТО ЗА СПАСУВАЊЕ НА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“, ЕКИПАЖОТ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ КИСЛОРОД ПО 13 ЧАСОТ

Сè побројните спасувачки екипи ги прават последните напори да ја пронајдат исчезнатата подморница „Титан“, при што се проценува дека петчлениот екипаж ...
ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА „ТИТАН“ Е ТЕСНО ПОДВОДНО ПЛОВИЛО УПРАВУВАНО ОД КОНТРОЛЕР ЗА ВИДЕОИГРИ, НЕ Е ОДОБРЕНО ОД НИЕДНО РЕГУЛАТОРНО ТЕЛО

ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА „ТИТАН“ Е ТЕСНО ПОДВОДНО ПЛОВИЛО УПРАВУВАНО ОД КОНТРОЛЕР ЗА ВИДЕОИГРИ, НЕ Е ОДОБРЕНО ОД НИЕДНО РЕГУЛАТОРНО ТЕЛО

Веќе три дена трае потрагата по подморницата „Титан“, која со петчлен екипаж исчезна во Атлантскиот Океан додека беше на пат кон остатоците на „Титани ...
ДВАЈЦА МИЛИЈАРДЕРИ МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ВО ПОДМОРНИЦАТА ШТО ИСЧЕЗНА НА ПАТ КОН „ТИТАНИК“

ДВАЈЦА МИЛИЈАРДЕРИ МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ВО ПОДМОРНИЦАТА ШТО ИСЧЕЗНА НА ПАТ КОН „ТИТАНИК“

Познат е идентитетот на петтемина луѓе за кои се верува дека се наоѓаат во туристичката подморница „Титан“, која исчезна во Атлантскиот Океан додека б ...
НЕМА ЗНАЦИ ОД ПОДМОРНИЦАТА ШТО ИСЧЕЗНА НА ПАТ КОН „ТИТАНИК“, ЕКИПАЖОТ ИМАШЕ КИСЛОРОД ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА

НЕМА ЗНАЦИ ОД ПОДМОРНИЦАТА ШТО ИСЧЕЗНА НА ПАТ КОН „ТИТАНИК“, ЕКИПАЖОТ ИМАШЕ КИСЛОРОД ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА

Американските и канадските истражувачи се во трка со времето да ја пронајдат туристичката подморница која исчезна во Атлантскиот Океан додека била на ...
ИСЧЕЗНА ТУРИСТИЧКА ПОДМОРНИЦА КОЈА ПРЕВЕЗУВА ЛУЃЕ ДО ОСТАТОЦИТЕ НА „ТИТАНИК“

ИСЧЕЗНА ТУРИСТИЧКА ПОДМОРНИЦА КОЈА ПРЕВЕЗУВА ЛУЃЕ ДО ОСТАТОЦИТЕ НА „ТИТАНИК“

Подморница која служи за превезување луѓе до остатоците на „Титаник“ исчезна во Атлантскиот Океан, што покрена голема спасувачка операција. „Оушнгејт“ ...
ОТКАКО ПРИЗНАА ВИНА, ПРОТОЃЕР ДОБИ УСЛОВНА КАЗНА ВО „ТИТАНИК”, МИЛЕ 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, А ЈАНКУЛОСКА 2,5 ГОДИНИ, СУДИЈАТА ГИ ПРОЧИТА ПО ИМЕ СИТЕ 625 ЛУЃЕ КОИ ГИ ДОВЛЕЧКАЛЕ ОД ПУСТЕЦ

ОТКАКО ПРИЗНАА ВИНА, ПРОТОЃЕР ДОБИ УСЛОВНА КАЗНА ВО „ТИТАНИК”, МИЛЕ 4,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, А ЈАНКУЛОСКА 2,5 ГОДИНИ, СУДИЈАТА ГИ ПРОЧИТА ПО ИМЕ СИТЕ 625 ЛУЃЕ КОИ ГИ ДОВЛЕЧКАЛЕ ОД ПУСТЕЦ

Откако на 11 февруари признаа вина за дел од кривичните дела за кои се обвинети во најголемиот предмет на поранешното СЈО „Титаник" за манипулации во ...
1 2 3 7 10 / 67 НАПИСИ