Таг: туристи

1 2 3 10 10 / 99 НАПИСИ
ДОЗНАВМЕ ДЕКА ПАТУВАЊЕТО Е ОДЛОЖЕНО НА ДЕН ПРЕД ТРГНУВАЊЕ, ПАРИТЕ ЕДВАЈ ГИ ДОБИВМЕ ПО 2 МЕСЕЦА, ВЕЛАТ ГРАЃАНИ ЗА ИСКУСТВАТА СО АГЕНЦИИ, СЕКОГАШ ЧИТАЈТЕ ГИ ДОГОВОРИТЕ, ВЕЛИ ИНСПЕКТОРАТОТ

ДОЗНАВМЕ ДЕКА ПАТУВАЊЕТО Е ОДЛОЖЕНО НА ДЕН ПРЕД ТРГНУВАЊЕ, ПАРИТЕ ЕДВАЈ ГИ ДОБИВМЕ ПО 2 МЕСЕЦА, ВЕЛАТ ГРАЃАНИ ЗА ИСКУСТВАТА СО АГЕНЦИИ, СЕКОГАШ ЧИТАЈТЕ ГИ ДОГОВОРИТЕ, ВЕЛИ ИНСПЕКТОРАТОТ

Проблеми со сместувањето, со расипани автобуси, платени, а нереализирани факултативни излети се најчестите проблеми со кои се соочуваат граѓаните при ...
ИЗБЕГНУВАЈТЕ ПЛИВАЊЕ ВО РЕКИ, НЕ ТРГНУВАЈТЕ НА ПАТ БЕЗ „ЗДРАВСТВЕНА ЧАНТА“, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ЗА ЛЕТНИТЕ ПАТУВАЊА

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ПЛИВАЊЕ ВО РЕКИ, НЕ ТРГНУВАЈТЕ НА ПАТ БЕЗ „ЗДРАВСТВЕНА ЧАНТА“, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ЗА ЛЕТНИТЕ ПАТУВАЊА

Најмалку еден месец пред да се замине на патување, треба да се проверат препораките за профилактична терапија (на пример, лекови за маларија) и/или ва ...
СО 10.000 ПОСЕТИТЕЛИ ЗА ПОЛА ГОДИНА, СТОБИ ОЧЕКУВА ДА ГО НАДМИНЕ РЕКОРДОТ ОД 2018

СО 10.000 ПОСЕТИТЕЛИ ЗА ПОЛА ГОДИНА, СТОБИ ОЧЕКУВА ДА ГО НАДМИНЕ РЕКОРДОТ ОД 2018

Археолошкиот локалитет Стоби во првата половина од годинава бележи висока посетеност, која најавува дека ќе има успешно лето, период кога има најмногу ...
ЖИТЕЛИТЕ НА БАРСЕЛОНА ГИ ПРСКАА ТУРИСТИТЕ СО ПИШТОЛИ СО ВОДА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ МАСОВНИОТ ТУРИЗАМ

ЖИТЕЛИТЕ НА БАРСЕЛОНА ГИ ПРСКАА ТУРИСТИТЕ СО ПИШТОЛИ СО ВОДА НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ МАСОВНИОТ ТУРИЗАМ

Околу 2.800 демонстранти изминатава сабота прскаа со вода туристи во области низ Барселона, како знак на протест против масовниот туризам. Демонстрант ...
ТУРИСТИТЕ ВО ОХРИД СЕ ПАРКИРААТ В ШУМА ЗА ДА НЕ ПЛАЌААТ ПАРКИНГ

ТУРИСТИТЕ ВО ОХРИД СЕ ПАРКИРААТ В ШУМА ЗА ДА НЕ ПЛАЌААТ ПАРКИНГ

Охрид е преполн за продлжениот викенд, а охриѓани велат дека гужвата ги потсетува на периодот околу 2 август, кога во градот има најмногу туристи. Нај ...
СПОДЕЛЕТЕ ИСКУСТВА И ПРОБЛЕМИ СО МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ

СПОДЕЛЕТЕ ИСКУСТВА И ПРОБЛЕМИ СО МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ

Во екот на летните месеци, социјалните мрежи се преполни со фотографии од патувања и плажи, но не изостануваат и реакциите од македонските граѓани за ...
ПРИСТАПИТЕ ОД АВТОПАТОТ ДО ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“ СЕ УЖАСНИ, СЕ ЖАЛАТ ТУРИСТИТЕ ОД СРБИЈА КОИ ОДМОРААТ ВО ВЕЛЕШКО НА ПАТ ДО ГРЦИЈА

ПРИСТАПИТЕ ОД АВТОПАТОТ ДО ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“ СЕ УЖАСНИ, СЕ ЖАЛАТ ТУРИСТИТЕ ОД СРБИЈА КОИ ОДМОРААТ ВО ВЕЛЕШКО НА ПАТ ДО ГРЦИЈА

Со првомајските и велигденските празници започна сезоната на транзитниот туризам низ Македонија. На туристите, најмногу од Србија кои одат на летување ...
ТРОЈЦА ШПАНСКИ ТУРИСТИ УБИЕНИ ВО АВГАНИСТАН

ТРОЈЦА ШПАНСКИ ТУРИСТИ УБИЕНИ ВО АВГАНИСТАН

Тројца шпански туристи се убиени од вооружени напаѓачи во централен Авганистан, во градот Бамијан, соопштија шпанските власти. Авганистанските власти ...
ТУРСКИТЕ ТУРИСТИ ВО БИТОЛА СЕ ФОТОГРАФИРААТ ПРЕД КУЌАТА НА ЕЛЕНИ КАРИНТЕ, ЧИЈА ЉУБОВ СО КЕМАЛ АТАТУРК СÈ УШТЕ Е НЕПОТВРДЕНА ПРИКАЗНА

ТУРСКИТЕ ТУРИСТИ ВО БИТОЛА СЕ ФОТОГРАФИРААТ ПРЕД КУЌАТА НА ЕЛЕНИ КАРИНТЕ, ЧИЈА ЉУБОВ СО КЕМАЛ АТАТУРК СÈ УШТЕ Е НЕПОТВРДЕНА ПРИКАЗНА

Повеќе од еден век живее љубовната приказна за таткото на модерна Турција, Мустафа Кемал Ататурк, и убавата рисјанка од Битола, Елени Каринте. Приказн ...
МАЈОРКА И ИБИЦА ГИ ЗГОЛЕМИЈА ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА АЛКОХОЛ И ЗА БРОДОВИТЕ ЗА ЗАБАВИ

МАЈОРКА И ИБИЦА ГИ ЗГОЛЕМИЈА ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА АЛКОХОЛ И ЗА БРОДОВИТЕ ЗА ЗАБАВИ

Шпанските Балеарски Острови ги прошируваат ограничувањата за пиење на улица и дополнително ги ограничуваат бродовите за забави, како обид да ги спреча ...
1 2 3 10 10 / 99 НАПИСИ