Таг: убиство

1 13 14 15 16 150 / 153 НАПИСИ
БРАТОТ НА КИМ ЏОНГ-УН УБИЕН СО ОТРОВНИ ИГЛИ ВО МАЛЕЗИЈА

БРАТОТ НА КИМ ЏОНГ-УН УБИЕН СО ОТРОВНИ ИГЛИ ВО МАЛЕЗИЈА

Отуѓениот полубрат на лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун умре во Малезија, јави „Ројтерс“, цитирајќи малезиски функционер, кој вели дека неидентифи ...
ПРИТВОР ЗА ЦИМЕРОТ НА ПОЧИНАТИОТ БЕЗДОМНИК ВО БИТОЛА

ПРИТВОР ЗА ЦИМЕРОТ НА ПОЧИНАТИОТ БЕЗДОМНИК ВО БИТОЛА

Битолската полиција му изрече притвор на битолчанецот Пеце Андреевски кој е осомничен за убиство на бездомникот Сашо Дахан во Битола. Двајцата безд ...
УБИЈЦИТЕ ГО ИЗНЕЛЕ ВО ТЕПИХ ТЕЛОТО НА УБИЕНОТ ГРЧКИ АМБАСАДОР ПРЕД 10-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

УБИЈЦИТЕ ГО ИЗНЕЛЕ ВО ТЕПИХ ТЕЛОТО НА УБИЕНОТ ГРЧКИ АМБАСАДОР ПРЕД 10-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

Бразилската полиција верува дека грчкиот амбасадор во земјата бил убиен од љубовникот на жена му по нејзина наредба во куќа во Рио и уапсени се тројца ...
ЖЕНАТА И НЕЈЗИНИОТ 29-ГОДИШЕН ЉУБОВНИК ГО УБИЛЕ ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ

ЖЕНАТА И НЕЈЗИНИОТ 29-ГОДИШЕН ЉУБОВНИК ГО УБИЛЕ ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ

Истражителите од Рио де Жанеиро се сомневаат дека грчкиот амбасадор во Бразил бил убиен по нарачка на неговата сопруга и 29-годишен полицаец со кој та ...
ДВЕ НОВИНАРКИ И ПОЛИТИЧАРКА УБИЕНИ ВО ФИНСКА

ДВЕ НОВИНАРКИ И ПОЛИТИЧАРКА УБИЕНИ ВО ФИНСКА

Политичарка и две новинарки беа убиени во вооружен напад во кварт со ресторани и ноќни клубови во мал град во југоисточна Финска, соопшти полицијата. ...
САУДИСКА АРАБИЈА ЕГЗЕКУТИРАШЕ ЕДЕН ОД СВОИТЕ ПРИНЦОВИ

САУДИСКА АРАБИЈА ЕГЗЕКУТИРАШЕ ЕДЕН ОД СВОИТЕ ПРИНЦОВИ

Саудиски принц беше егзекутиран за убиство на сонародник за време на тепачка пред три години, соопшти министерството за внатрешни работи. Принцот Турк ...
ЈОРДАНСКИ ПИСАТЕЛ УБИЕН ПРЕД СУДЕЊЕТО ЗА НАВРЕДА НА ИСЛАМОТ

ЈОРДАНСКИ ПИСАТЕЛ УБИЕН ПРЕД СУДЕЊЕТО ЗА НАВРЕДА НА ИСЛАМОТ

Истакнат јордански писател и колумнист беше убиен денеска пред судот во Аман каде требаше да му се суди за објавување карикатура оценета како навредли ...
КУМАНОВЕЦОТ ШТО ГО УБИ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ ЛЕКУВАЛ ВО ДУШЕВНА БОЛНИЦА ВО ШВЕДСКА

КУМАНОВЕЦОТ ШТО ГО УБИ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ ЛЕКУВАЛ ВО ДУШЕВНА БОЛНИЦА ВО ШВЕДСКА

Енвер Бајрамовски (33) од кумановската населба Средорек, кој го уби полицаецот Горан Станишевски (36), 9 месеци бил азилант во Шведска и ги поминал во ...
ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО

ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО

Основното јавно обвинителство Куманово оформи предмет за убиството на полицаецот Горан Станишевски, кој минатата недела беше смртно повреден во населб ...
МАКЕДОНЕЦ ВО МЕЛБУРН СИ ГО ЗАСТРЕЛАЛ ПРИЈАТЕЛОТ ПРИ ФАТАЛЕН САМОСЛИК

МАКЕДОНЕЦ ВО МЕЛБУРН СИ ГО ЗАСТРЕЛАЛ ПРИЈАТЕЛОТ ПРИ ФАТАЛЕН САМОСЛИК

Дваесетгодишен Македонец се соочува со 20-годишна затворска казна во Австралија, откако го застрелал својот пријател при еден фатален самослик. Мо ...
1 13 14 15 16 150 / 153 НАПИСИ