Таг: ученици

1 2 3 18 10 / 175 НАПИСИ
УЧЕНИЦИ ОД КАВАДАРЦИ ПРЕКУ АКЦИЈА НАБАВИЈА ФРИЖИДЕР ЗА СЕМЕЈСТВО СО АУТИСТИЧНО ДЕТЕ

УЧЕНИЦИ ОД КАВАДАРЦИ ПРЕКУ АКЦИЈА НАБАВИЈА ФРИЖИДЕР ЗА СЕМЕЈСТВО СО АУТИСТИЧНО ДЕТЕ

Младите волонтери од Општинската организација на Црвениот крст Кавадарци, кои се ученици во Основното училиште „Гоце Делчев“, на социјално загрозено с ...
СЕКОЕ ШКОЛО ДА ОДРЕДИ КАКО ЌЕ СЕ КОРИСТАТ МОБИЛНИТЕ ВО УЧИЛНИЦИТЕ, ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА УНИФОРМИ, ВЛАДАТА ДОНЕСЕ 10 ПРЕПОРАКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

СЕКОЕ ШКОЛО ДА ОДРЕДИ КАКО ЌЕ СЕ КОРИСТАТ МОБИЛНИТЕ ВО УЧИЛНИЦИТЕ, ДА СЕ РАЗГОВАРА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НА УНИФОРМИ, ВЛАДАТА ДОНЕСЕ 10 ПРЕПОРАКИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

Секое училиште треба да направи протокол за начинот на користење на мобилните телефони на учениците и наставниците за време на часовите во просториите ...
УЧЕНИЦИ ОД БИТОЛСКАТА ГОРНА ГИМНАЗИЈА ПРЕПЕАЈА ПЕСНИ ОД АЦО ШОПОВ НА СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ И УЧИЛИШТЕТО ГИ ОБЈАВИ ВО ЗБИРКА

УЧЕНИЦИ ОД БИТОЛСКАТА ГОРНА ГИМНАЗИЈА ПРЕПЕАЈА ПЕСНИ ОД АЦО ШОПОВ НА СТРАНСКИ ЈАЗИЦИ И УЧИЛИШТЕТО ГИ ОБЈАВИ ВО ЗБИРКА

„Златен круг на времето“ е стихозбирката што ја објави Гимназијата „Јосип Броз-Тито“ од Битола со препеви од своите ученици на некои од песните на вел ...
ДЕЦАТА ОД НЕРЕЗИ И ТАФТАЛИЏЕ ЌЕ УЧАТ ВО „БРАТСТВО“, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ДРУГИ ШКОЛИ ОТИ НЕМА МЕСТО, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

ДЕЦАТА ОД НЕРЕЗИ И ТАФТАЛИЏЕ ЌЕ УЧАТ ВО „БРАТСТВО“, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ВО ДРУГИ ШКОЛИ ОТИ НЕМА МЕСТО, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

Првоодделенците од Општина Карпош ќе мора да учат во училиштата кои се најблиску до адресата на која живеат. Градoначалникот Стевчо Јакимовски денеска ...
ДА НЕ СЕ ДОВЕДУВА ВО ПРАШАЊЕ ДРЖАВНАТА МАТУРА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ ЗА ШТРАЈКОТ НА ДРЖАВНИОТ ИСПИТЕН ЦЕНТАР

ДА НЕ СЕ ДОВЕДУВА ВО ПРАШАЊЕ ДРЖАВНАТА МАТУРА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ ЗА ШТРАЈКОТ НА ДРЖАВНИОТ ИСПИТЕН ЦЕНТАР

Министерот за образование Јетон Шеќири апелираше до вработените и директроката во Државниот испитен центар (ДИЦ) да не се доведува во прашање полагање ...
ВО СТРУГА ПОЧНА ПРОЕКТОТ „ГРАДИМЕ НОВИ МОСТОВИ“, МУЛТИЕТНИЧКА НАСТАВА ЗА НАДМИНУВАЊЕ КУЛТУРНИ РАЗЛИКИ

ВО СТРУГА ПОЧНА ПРОЕКТОТ „ГРАДИМЕ НОВИ МОСТОВИ“, МУЛТИЕТНИЧКА НАСТАВА ЗА НАДМИНУВАЊЕ КУЛТУРНИ РАЗЛИКИ

Градинките и основните и средните училишта во Струга започнаа со заеднички наставни активности за децата кои учат на различни јазици во рамките на про ...
ОД СТИГМА ДО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА СИТЕ – ПОЛА ВЕК НА УЧИЛИШТЕТО „МАЦА ОВЧАРОВА“ ОД ВЕЛЕС КОЕ ОБРАЗУВА ДЕЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТИ

ОД СТИГМА ДО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА СИТЕ – ПОЛА ВЕК НА УЧИЛИШТЕТО „МАЦА ОВЧАРОВА“ ОД ВЕЛЕС КОЕ ОБРАЗУВА ДЕЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТИ

Основното училиште за деца со попречености „Маца Овчарова“ од Велес одбележа 50 години постоење. Училиштето е основано во 1973, кога имало 11 наставни ...
РАСНО КУЧЕ НАПАДНА И КАСНА ОСУМ ЛУЃЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА КУМАНОВО

РАСНО КУЧЕ НАПАДНА И КАСНА ОСУМ ЛУЃЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА КУМАНОВО

Осум граѓани на Куманово, меѓу кои и четири ученици, се повредени откако ги искасало расно куче на улица во центарот на Куманово. Кучето прво нападнал ...
НЕ ВЕЛАМ ДА ИМА, АМА НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО НЕМА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО ПРИВАТНИТЕ ШКОЛИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ

НЕ ВЕЛАМ ДА ИМА, АМА НЕ МИ Е ЈАСНО ЗОШТО НЕМА ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ВО ПРИВАТНИТЕ ШКОЛИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири вели дека очекува во најбрз можен рок Владата да ги дискутира сите проблеми што произлегоа по дојавите ...
ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

ПРЕКИНАТА НАСТАВАТА ВО 33 ОСНОВНИ УЧИЛИШТА ВО СКОПЈЕ, СИТЕ ДОБИЛЕ МЕЈЛОВИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

Во 33 основни училишта, денеска околу 12.30 часот се прекина наставата поради закани со бомби, а подоцна такви закани стасале и во неколку средни учиш ...
1 2 3 18 10 / 175 НАПИСИ