Таг: ВМРО-ДПМНЕ

1 2 3 4 5 81 30 / 801 НАПИСИ
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН

1 Како можеше за четири години Зоран Заев од изјавата: „Да не дозволиме ова зло никогаш  да се повтори!“, да дојде до дереџе да изјави: „Нема да дозво ...
ЈА ЧУ ДОЧИ

ЈА ЧУ ДОЧИ

1 Мора на обвинителите од Обвинителството за организиран криминал да им било многу досадно на плажа, штом по две утрински будења на државава со вести ...
ВМРО-ДПМНЕ И МИЦКОСКИ ДОНЕСОА НЕПРАВДА И НИВНА Е ОДГОВОРНОСТА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ПРАВОСУДСТВОТО, ВЕЛИ ЗАЕВ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

ВМРО-ДПМНЕ И МИЦКОСКИ ДОНЕСОА НЕПРАВДА И НИВНА Е ОДГОВОРНОСТА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ПРАВОСУДСТВОТО, ВЕЛИ ЗАЕВ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

Премиерот Зоран Заев преку видеопорака денеска ја повика опозицијата да го поддржи предложениот Закон за Јавно обвинителство, бидејќи, како што кажа т ...
ОРЦЕ ЗА СЈО

ОРЦЕ ЗА СЈО

1 Во годината кога се прославува 75-годишнината на АСНОМ, атмосферата во Македонија пред Илинден, барем според соопштенијата на полицијата и изјавите ...
ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРИБЛИЖИЈА СТАВОВИТЕ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ

ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРИБЛИЖИЈА СТАВОВИТЕ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ

Работните групи на власта и опозицијата ги приближиле ставовите околу финансирањето на обвинителството, како и за одговорноста на обвинителите, на ден ...
ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНА СО САМО 38 ПРАТЕНИЦИ, А СДСМ И ДУИ ВО РЕЧИСИ СИТЕ КОМИСИИ ГО ГУБАТ МНОЗИНСТВОТО

ВМРО-ДПМНЕ ОСТАНА СО САМО 38 ПРАТЕНИЦИ, А СДСМ И ДУИ ВО РЕЧИСИ СИТЕ КОМИСИИ ГО ГУБАТ МНОЗИНСТВОТО

Оставката на пратеникот Весел Мемеди од НДП, кој коалицираше со Алијансата за Албанците на Зијадин Села и на местата во собраниските комисии беше пост ...
ТВИТЕР ВЕЛИ

ТВИТЕР ВЕЛИ

1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски о ...
ПОТРЕБНО Е ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ, МИЦКОСКИ ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО УСВОЈУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ВЕЛИ ХАН

ПОТРЕБНО Е ОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ, МИЦКОСКИ ДА СЕ ВКЛУЧИ ВО УСВОЈУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА СЈО, ВЕЛИ ХАН

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан го повикал лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да се вклучи активно и конструктивно во усвојувањето на п ...
ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ НЕМА ДА ИМА, ЌЕ ОДИМЕ НА РЕДОВНИ ВО ДЕКЕМВРИ ДОГОДИНА, ЕВЕНТУАЛНО ОКТОМВРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ НЕМА ДА ИМА, ЌЕ ОДИМЕ НА РЕДОВНИ ВО ДЕКЕМВРИ ДОГОДИНА, ЕВЕНТУАЛНО ОКТОМВРИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Предвремени парламентарни избори како што бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да има, кажа денеска премиерот Зоран Заев. Одговарајќи на новинарско пр ...
ЛЕПЧЕ И ПУТЕРЧЕ

ЛЕПЧЕ И ПУТЕРЧЕ

1 Е па, ете до каде го доведе премиерот Зоран Заев кадровската политика со мотото: „за лепче да има“. Да мора самиот да голта кнедли на прес-конферен ...
1 2 3 4 5 81 30 / 801 НАПИСИ