Таг: воена база

ВО НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ УНИШТЕНО СКЛАДИШТЕ НА МУНИЦИЈА

ВО НОВИ ЕКСПЛОЗИИ НА КРИМ УНИШТЕНО СКЛАДИШТЕ НА МУНИЦИЈА

Серија експлозии погоди воена база на окупираниот полуостров Крим. Руски функционери велат дека експлозиите се предизвикани од пожар во складиште на о ...
ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКАТА ВОЗДУШНА БАЗА НА КРИМ, НАЈМАЛКУ ЕДЕН ЗАГИНАТ

ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКАТА ВОЗДУШНА БАЗА НА КРИМ, НАЈМАЛКУ ЕДЕН ЗАГИНАТ

Големи експлозии се регистрирани во воена база на Крим, украинскиот полуостров анектиран од Русија во 2014. Олег Кручков, советник на прорускиот регио ...
РУСИЈА РАКЕТИРАШЕ УКРАИНСКА ВОЕНА БАЗА БЛИЗУ ГРАНИЦАТА СО ПОЛСКА

РУСИЈА РАКЕТИРАШЕ УКРАИНСКА ВОЕНА БАЗА БЛИЗУ ГРАНИЦАТА СО ПОЛСКА

Русија ракетираше воена база за обука во западна Украина, доближувајќи го нападот блиску до границата со Полска, откако руски дипломат предупреди дека ...
САД ЌЕ ОТВОРАТ ДВЕ НОВИ ВОЕНИ БАЗИ ВО ГРЦИЈА

САД ЌЕ ОТВОРАТ ДВЕ НОВИ ВОЕНИ БАЗИ ВО ГРЦИЈА

Грција и САД дополнително ќе го зајакнат своето воено партнерство со проширување на Договорот за заемна одбранбена соработка, што ќе биде потпишано на ...
РУСКИ ВОЈНИК УБИ ОСУММИНА СВОИ КОЛЕГИ ВО ВОЕНА БАЗА ВО СИБИР

РУСКИ ВОЈНИК УБИ ОСУММИНА СВОИ КОЛЕГИ ВО ВОЕНА БАЗА ВО СИБИР

Руски војник уби осуммина свои колеги во воена база на далечниот исток на земјата и истовремено рани уште двајца, објавија официјални лица. Тие дод ...
5 / 5 НАПИСИ