Таг: загинати

1 2 3 21 10 / 204 НАПИСИ
БРАЧНА ДВОЈКА ЗАГИНА ВО ОБИД ДА ГО ПОМИНЕ АТЛАНТИКОТ СО ЕКОЛОШКА ЈАХТА

БРАЧНА ДВОЈКА ЗАГИНА ВО ОБИД ДА ГО ПОМИНЕ АТЛАНТИКОТ СО ЕКОЛОШКА ЈАХТА

Телата на брачна двојка која тргна на едрење низ Атлантскиот океан беа најдени на насукан сплав за спасување шест недели откако беа последен пат виден ...
ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КИЕВ ДЕЛУМНО УНИШТЕНА ОТКАКО БИЛА ПОГОДЕНА СО ХИПЕРСОНИЧЕН ПРОЕКТИЛ, НАД 30 МРТВИ ВО ДЕНЕШНИТЕ НАПАДИ НИЗ УКРАИНА

ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КИЕВ ДЕЛУМНО УНИШТЕНА ОТКАКО БИЛА ПОГОДЕНА СО ХИПЕРСОНИЧЕН ПРОЕКТИЛ, НАД 30 МРТВИ ВО ДЕНЕШНИТЕ НАПАДИ НИЗ УКРАИНА

Непознат број луѓе е заробен под урнатините на најголемата детска болница во Украина, откако Русија денеска изведе силен ракетен напад врз Киев и неко ...
НАЈМАЛКУ 23 МРТВИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ УКРАИНА, ПОГОДЕНА И ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КИЕВ

НАЈМАЛКУ 23 МРТВИ ВО РУСКИ РАКЕТЕН НАПАД ВРЗ УКРАИНА, ПОГОДЕНА И ДЕТСКАТА БОЛНИЦА ВО КИЕВ

Најголемата детска болница во Украина е погодена во денешниот руски воздушен напад, чија мета беше и Киев. Претседателот Володимир Зеленски кажа дека ...
ГОЛЕМ РУСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВРЗ ДНИПРО, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА МРТВИ

ГОЛЕМ РУСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВРЗ ДНИПРО, НАЈМАЛКУ ПЕТМИНА МРТВИ

Најмалку пет луѓе загинаа, а 39 се ранети во денешниот руски воздушен напад врз градот Днипро, објавија властите. Регионалниот гувернер Серхиј Лисак и ...
НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ МРТВИ ВО РУСКИ НАПАД ВРЗ РОДНИОТ ГРАД НА ЗЕЛЕНСКИ, КРИВИ РИХ

НАЈМАЛКУ ДЕВЕТ МРТВИ ВО РУСКИ НАПАД ВРЗ РОДНИОТ ГРАД НА ЗЕЛЕНСКИ, КРИВИ РИХ

Најмалку девет луѓе загинаа, а 29 се ранети во руски ракетен напад на јужниот украински град Криви Рих, родниот град на Володимир Зеленски. Властите ...
ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ И НАД 3.000 ЕВАКУИРАНИ ВО ГОЛЕМИТЕ ПОПЛАВИ ВО ЈУЖНА ГЕРМАНИЈА

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ И НАД 3.000 ЕВАКУИРАНИ ВО ГОЛЕМИТЕ ПОПЛАВИ ВО ЈУЖНА ГЕРМАНИЈА

Телото на жена е извлечено од потопен автомобил во Баварија, со што бројот на жртвите на големите поплави во јужна Германија порасна на пет. Останатит ...
ВТОРА ЖРТВА НА ПОПЛАВИТЕ ВО ЈУЖНА ГЕРМАНИЈА, ВОДОСТОЈОТ НА РЕКИТЕ И НАТАМУ РАСТЕ

ВТОРА ЖРТВА НА ПОПЛАВИТЕ ВО ЈУЖНА ГЕРМАНИЈА, ВОДОСТОЈОТ НА РЕКИТЕ И НАТАМУ РАСТЕ

Бројот на загинати во големите поплави во јужна Германија порасна на двајца откако беше пронајдено телото на исчезната жена. Канцеларот Олаф Шолц го п ...
ЗА ПЕТ МЕСЕЦИ ПЕТ ЗАГИНАТИ НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ, НАД 20 ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО 9 СООБРАЌАЈКИ, МВР НЕМА ПОДАТОЦИ ЗА КАЗНЕТИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

ЗА ПЕТ МЕСЕЦИ ПЕТ ЗАГИНАТИ НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ, НАД 20 ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО 9 СООБРАЌАЈКИ, МВР НЕМА ПОДАТОЦИ ЗА КАЗНЕТИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Во последните неколку месеци, на експресниот пат Штип-Кочани се случиле 9 сообраќајни несреќи во кои загинале пет лица, а 20-тина се тешко или полесно ...
НАД 670 ЛУЃЕ ЗАТРУПАНИ ВО ГОЛЕМО СВЛЕЧИШТЕ НА ПАПУА НОВА ГВИНЕЈА, ВЕЛАТ ОД ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

НАД 670 ЛУЃЕ ЗАТРУПАНИ ВО ГОЛЕМО СВЛЕЧИШТЕ НА ПАПУА НОВА ГВИНЕЈА, ВЕЛАТ ОД ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Се проценува дека над 670 луѓе се затрупани во големо свлечиште на Папуа Нова Гвинеја, кажаа од Обединетите нации. Шефот на Меѓународната организација ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО УКРАИНСКИ НАПАД СО ДРОНОВИ ВРЗ РУСКИОТ РЕГИОН БЕЛГОРОД

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО УКРАИНСКИ НАПАД СО ДРОНОВИ ВРЗ РУСКИОТ РЕГИОН БЕЛГОРОД

Најмалку шест луѓе загинаа, а 35 се повредени во украински напад со дронови врз рускиот регион Белгород, кажаа локалните власти, што е еден од најсмрт ...
1 2 3 21 10 / 204 НАПИСИ