Таг: загинати

1 2 3 10 10 / 100 НАПИСИ
ТРОЈЦА ИЗБОДЕНИ ДО СМРТ И НЕКОЛКУ ПОВРЕДЕНИ ВО АНГЛИСКИОТ ГРАД РЕДИНГ

ТРОЈЦА ИЗБОДЕНИ ДО СМРТ И НЕКОЛКУ ПОВРЕДЕНИ ВО АНГЛИСКИОТ ГРАД РЕДИНГ

Тројца загинаа и неколкумина се повредени во сабота вечер во напад со нож за кој се верува дека е поврзан со тероризам во англискиот град Рединг. Уапс ...
ТРИ ДЕЦА НА ДВЕ СЕСТРИ ОД 8 ДО 11 ГОДИНИ ЗАГИНАА ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО РОМАНОВЦЕ

ТРИ ДЕЦА НА ДВЕ СЕСТРИ ОД 8 ДО 11 ГОДИНИ ЗАГИНАА ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО РОМАНОВЦЕ

Три деца од две сестри загинале утринава при експлозија на плинска боца во куќата на семејството Алими, во кумановското село Романовце. Според соседит ...
И ЌЕРКА МУ НА КОБИ БРАЈАНТ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА

И ЌЕРКА МУ НА КОБИ БРАЈАНТ МЕЃУ ЗАГИНАТИТЕ ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА

Кошаркарската легенда Коби Брајант денеска загина во хеликоптерска несреќа близу Лос Анџелес, а меѓу загинатите е и неговата 13-годишна ќерка Џана Мар ...
НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, НАД 600 СЕ ПОВРЕДЕНИ

НАЈМАЛКУ 13 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, НАД 600 СЕ ПОВРЕДЕНИ

Во силниот земјотрес од 6,4 степени што ја погоди Албанија утринава загинаа најмалку 13 лица, вклучувајќи две деца и полицаец,  објавија албанските ме ...
НАЈМАЛКУ 6 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ИСПРАТИ ЕКИПА СО ТЕРМАЛНИ ДРОНОВИ ЗА БАРАЊЕ ПРЕЖИВЕАНИ

НАЈМАЛКУ 6 МРТВИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АЛБАНИЈА, ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ИСПРАТИ ЕКИПА СО ТЕРМАЛНИ ДРОНОВИ ЗА БАРАЊЕ ПРЕЖИВЕАНИ

Најмалку 6 жртви и 300 повредени и паднати згради има во силниот земјотрес што утрово во 3.54 часот ја погоди Албанија. Се стравува дека има многумина ...
ШЕФОТ ВО „ДУРМО ТУРС“ КОЈ МАНИПУЛИРАЛ СО ТАХОГРАФИТЕ Е ОСУДУВАН И САМО СО ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ, КАЖА ОБВИНИТЕЛОТ ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ

ШЕФОТ ВО „ДУРМО ТУРС“ КОЈ МАНИПУЛИРАЛ СО ТАХОГРАФИТЕ Е ОСУДУВАН И САМО СО ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ, КАЖА ОБВИНИТЕЛОТ ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ

Ремзи Мифтари, шеф на возниот парк во „Дурмо турс“, кој е еден од обвинетите за тешката сообраќајна несреќа кај Ласкарци во која загинаа 16 лица, а 38 ...
10 ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН, НЕКОЛКУ ЧАСА ОТКАКО ЗАГИНАА 20 ВО НАПАД ВО ЕЛ ПАСО

10 ЗАГИНАТИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН, НЕКОЛКУ ЧАСА ОТКАКО ЗАГИНАА 20 ВО НАПАД ВО ЕЛ ПАСО

Десетмина загинаа во пукање во Дејтон, Охајо, соопшти локалната полиција. Според полицијата во Дејтон, меѓу загинатите е и осомничениот напаѓач, а во ...
10 ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВИОН ПАДНА ВО ХАНГАР ВО ТЕКСАС

10 ЗАГИНАТИ ОТКАКО АВИОН ПАДНА ВО ХАНГАР ВО ТЕКСАС

Мал авион се урна во аеродромски хангар во Тексас при што загинаа сите 10 лица во авионот. Авионот, двомоторен Бичкрафт БЕ-350 Кинг Ер, се урна набрзо ...
РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЗАГИНАА НА ДИВО ГО КОПАЛЕ КАНАЛОТ ЗА ПРИКЛУЧОК НА ВОДОВОДНА МРЕЖА, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНА ЧАИР

РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЗАГИНАА НА ДИВО ГО КОПАЛЕ КАНАЛОТ ЗА ПРИКЛУЧОК НА ВОДОВОДНА МРЕЖА, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНА ЧАИР

На диво се копал каналот за приклучување на водоводната мрежа на улицата Кемал Сејфула, во кој денеска загинаа две лица, а едно е повредено, велат од ...
НАЈМАЛКУ 41 ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ НА АЕРОДРОМ ВО МОСКВА

НАЈМАЛКУ 41 ЗАГИНАТ ОТКАКО СЕ ЗАПАЛИ АВИОН НА „АЕРОФЛОТ“ НА АЕРОДРОМ ВО МОСКВА

Во авионската несреќа во Москва загина има најмалку 41 загинат, откако Сухој Суперџет-100 имаше принудно слетување и потоа се запали на аеродромот Шер ...
1 2 3 10 10 / 100 НАПИСИ