Таг: Жан-Ив Ле Дриан

САД ЈА ПОВИКА ФРАНЦИЈА ДА ПОДДРЖИ ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО

САД ЈА ПОВИКА ФРАНЦИЈА ДА ПОДДРЖИ ВЛЕЗ НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО

САД ја повикаа Франција да го поддржи влезот на Македонија во ЕУ и НАТО по потпишувањето на договорот со Грција за името, соопшти американскиот Стејт ...
1 / 1 НАПИСИ