Категорија: Дописна мрежа

1 309 310 311 312 313 429 3110 / 4286 НАПИСИ
НЕМАЛ НИШТО ПРОТИВ РУСКИОТ КОНЗУЛАТ, ТУКУ ГО СКРШИЛ СТАКЛОТО ПОРАДИ ЛИЧНИ ПРОБЛЕМИ

НЕМАЛ НИШТО ПРОТИВ РУСКИОТ КОНЗУЛАТ, ТУКУ ГО СКРШИЛ СТАКЛОТО ПОРАДИ ЛИЧНИ ПРОБЛЕМИ

68-годишниот битолчанец Н. С., кој со бетонска плочка вчера го скрши стаклото од Рускиот конзулат на Широк Сокак, немал ништо против Русија или конзул ...
СОСТОЈБАТА ШТО ЈА НАСЛЕДИВМЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА Е НУЛА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ ЗОРАН ЛАЗАРОВ

СОСТОЈБАТА ШТО ЈА НАСЛЕДИВМЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА Е НУЛА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРОТ ЗОРАН ЛАЗАРОВ

Новиот директор на битолската Клиничка болница Зоран Лазаров ја оцени состојбата во која ја затекнал установата со нула, одговарајќи на новинарско пра ...
КОНСТИТУИРАН СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ, ЉУБИЦА ЈАНЧЕВА ПРЕТСЕДАТЕЛ

КОНСТИТУИРАН СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ, ЉУБИЦА ЈАНЧЕВА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Љубица Јанчева од СДСМ ќе биде претседател на Советот на Град Скопје. На конститутивната седница која што ја водеше најстариот советник, ексминисте ...
ВАНГЕЛ АНДРЕСКИ НОВ ДИРЕКТОР НА ПАРКИНЗИ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ВАНГЕЛ АНДРЕСКИ НОВ ДИРЕКТОР НА ПАРКИНЗИ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Вангел Андрески е нов в.д. директор на ЈП „Паркинзи“ на Општина Центар. Андрески доаѓа на оваа позиција на местото на досегашниот директор Саша Бог ...
ШТИПСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ГИ ДОБИЈА УВЕРЕНИЈАТА, ЗАХАРИЕВ СЕ ПРОСТИ СО ВРАБОТЕНИТЕ ВО ОПШТИНАТА

ШТИПСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ГИ ДОБИЈА УВЕРЕНИЈАТА, ЗАХАРИЕВ СЕ ПРОСТИ СО ВРАБОТЕНИТЕ ВО ОПШТИНАТА

Новите штипски советници и официјално ги добија уверенијата со кои што е верификуван нивниот мандат во наредните четири години. Од 23 советници, 12 се ...
ОСТАНУВА МИСТЕРИЈА ЗОШТО ТЕТОВСКАТА ВОДА ДОБИ НЕПРИЈАТЕН ВКУС

ОСТАНУВА МИСТЕРИЈА ЗОШТО ТЕТОВСКАТА ВОДА ДОБИ НЕПРИЈАТЕН ВКУС

Во два наврати во изминативе десетина дена, водата во тетовскиот водовод доби непријатен вкус на кој се пожалија голем број тетовци. Од Центарот за ја ...
ИСКРШЕНО СТАКЛОТО НА РУСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА

ИСКРШЕНО СТАКЛОТО НА РУСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО БИТОЛА

Непознати сторители попладнево го искршиле стаклото од Рускиот конзулат на Широк Сокак во центарот на Битола. Од битолската полиција велат дека нас ...
ПО МАРАТОНСКО СУДЕЊЕ ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО ОРЕШЕ

ПО МАРАТОНСКО СУДЕЊЕ ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА УБИСТВОТО ВО ОРЕШЕ

Ѓоре Петровски како нарачател и браќата Ордан и Љупчо Ѓоргиевски како извршители се ослободени од  обвинението дека стојат зад убиството на Лазо Милош ...
ОХРИД ДОБИ НОВ СОВЕТ, НО НЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛ ОТИ НИТУ СДСМ НИТУ ВМРО-ДПМНЕ НЕМААТ МНОЗИНСТВО

ОХРИД ДОБИ НОВ СОВЕТ, НО НЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛ ОТИ НИТУ СДСМ НИТУ ВМРО-ДПМНЕ НЕМААТ МНОЗИНСТВО

На денешната конститутивна седница со верификување на мандатите на 23 советници, беше формиран Советот на општина Охрид, но не беше избран претседател ...
ОДГОВОРНОСТА НА ТАЛЕСКИ Е ИНДИВИДУАЛНА, ДА НЕ ПРАВИМЕ ЦИРКУС, ПОБАРАА БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ОДГОВОРНОСТА НА ТАЛЕСКИ Е ИНДИВИДУАЛНА, ДА НЕ ПРАВИМЕ ЦИРКУС, ПОБАРАА БИТОЛСКИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Формирање на привремена советничка Комисија која ќе го испита работењето на општина Битола и екс градоначалникот Валадимир Талески за париодот од 2005 ...
1 309 310 311 312 313 429 3110 / 4286 НАПИСИ