Категорија: Инстаграм

1 15 16 17 18 170 / 179 НАПИСИ
МАСКИ И КИКИРИКИ

МАСКИ И КИКИРИКИ

1 Што е најразумна реакција на граѓанин, кога ќе чуе од епидемиолог од Институтот за јавно здравство дека еден случај на коронавирус не преставува опа ...
ФУДБАЛ И КОШАРКА ВИКЕНДОВ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ, ВАРДАР ОДЛУЧИ ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ СО ПУБЛИКА

ФУДБАЛ И КОШАРКА ВИКЕНДОВ ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ, ВАРДАР ОДЛУЧИ ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ СО ПУБЛИКА

Првенствените фудбалски натпревари викендов ќе се играат пред празни трибини, додека европскиот првак Вардар одлучи да го нагости Монпелје во Лигата н ...
ПЕДЕСЕТИНА ПАДНАТИ ДРВЈА, ОТКОРНАТИ ПОКРИВИ ПО СИНОЌЕШНИОТ СИЛЕН ВЕТЕР ВО СКОПЈЕ

ПЕДЕСЕТИНА ПАДНАТИ ДРВЈА, ОТКОРНАТИ ПОКРИВИ ПО СИНОЌЕШНИОТ СИЛЕН ВЕТЕР ВО СКОПЈЕ

Педесетина паднати дрвја и откорнати покриви на неколку локации, се првичните бројки од вчерашното невреме кое го зафати Скопје. Ветерот кој дуваше со ...
ЕДЕН СЛУЧАЈ СО КОРОНАВИРУС НЕ ПРЕТСТАВУВА ОПАСНОСТ ЗА ЦЕЛОТО НАСЕЛЕНИЕ, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КАРАЏОВСКИ

ЕДЕН СЛУЧАЈ СО КОРОНАВИРУС НЕ ПРЕТСТАВУВА ОПАСНОСТ ЗА ЦЕЛОТО НАСЕЛЕНИЕ, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КАРАЏОВСКИ

Докторот Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје Скопје рече дека жената со коронавирус во земјава влегла преку граничниот премин Табановце. Д ...
50-ГОДИШНАТА ЖЕНА ЗАБОЛЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ БИЛА ВО ИТАЛИЈА ЕДЕН МЕСЕЦ, А ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛА БОЛНА

50-ГОДИШНАТА ЖЕНА ЗАБОЛЕНА ОД КОРОНАВИРУСОТ БИЛА ВО ИТАЛИЈА ЕДЕН МЕСЕЦ, А ДВЕ НЕДЕЛИ БИЛА БОЛНА

Жена на 50-годишна возраст, која еден месец била во посета на Италија, е првиот случај на заразен од коронавирусот во Македонија. Како што кажа денеск ...
ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА, ПОТВРДИ ФИЛИПЧЕ

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА, ПОТВРДИ ФИЛИПЧЕ

Регистриран е првиот случај на заразен со коронавирус на Клиниката за инфективни болести во Скопје, потврди министерот за здравство Венко Филипче. ...
БИДЕТЕ ОДГОВОРНИ И НЕ КРЕВАЈТЕ ПАНИКА ЗА КОРОНАВИРУСОТ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ

БИДЕТЕ ОДГОВОРНИ И НЕ КРЕВАЈТЕ ПАНИКА ЗА КОРОНАВИРУСОТ, АПЕЛИРА МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче ноќеска апелираше до граѓаните да бидат одговорни, да не шират лаги и да не креваат паника во врска со коронавир ...
ИТАЛИЈАНЕЦОТ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НЕМА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ИТАЛИЈАНЕЦОТ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НЕМА КОРОНАВИРУС, ПОТВРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Италијанскиот државјанин, кој ноќеска беше примен на Инфективната клиника во Скопје, е тестиран и нема коронавирус, потврдија од Министерството за здр ...
АХТУНГ, АНГЕЛА

АХТУНГ, АНГЕЛА

1 Техничкиот премиер Оливер Спасовски се чуди како не може да се најде одговорен зошто снема обрасци за пасоши. И јас се чудам како можело да снема па ...
ВЛАДАТА ЌЕ РАСПИШЕ КОНКУРС ЗА ПРЕНАМЕНА НА СПОМЕНИКОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ДАЈТЕ МИ ГО И ВЕДНАШ ЌЕ ГО УРНАМ

ВЛАДАТА ЌЕ РАСПИШЕ КОНКУРС ЗА ПРЕНАМЕНА НА СПОМЕНИКОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ДАЈТЕ МИ ГО И ВЕДНАШ ЌЕ ГО УРНАМ

За недоизградениот 32-метарски споменик на Мајка Тереза, кој го крши Уставот и низа закони бидејќи се наоѓа на пешачки дел за влез на Плоштадот Македо ...
1 15 16 17 18 170 / 179 НАПИСИ