Категорија: Спортски приказни

1 2 3 4 108 20 / 1079 НАПИСИ
СВЕТСКИОТ ПРВАК МАГНУС КАРЛСЕН СО НОРВЕШКИ ТИМ ВО СТРУГА СЕ БОРИ ЗА ТИТУЛАТА НА ШАХОВСКАТА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

СВЕТСКИОТ ПРВАК МАГНУС КАРЛСЕН СО НОРВЕШКИ ТИМ ВО СТРУГА СЕ БОРИ ЗА ТИТУЛАТА НА ШАХОВСКАТА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Светската шаховска суперѕвезда Магнус Карлсен со победа го започна својот настан на Европскиот клупски куп во Струга, каде што ги брани боите на норве ...
ТЕНИСЕРКАТА СИМОНА ХАЛЕП СЕ ОМАЖИ ЗА РОМАНСКИ БИЗНИСМЕН ПО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА

ТЕНИСЕРКАТА СИМОНА ХАЛЕП СЕ ОМАЖИ ЗА РОМАНСКИ БИЗНИСМЕН ПО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА

Една од најдобрите светски тенисерки Симона Халеп се омажи за романскиот бизнисмен Тони Јурук на приватна церемонија во нејзиниот роден град Констанца ...
450 ТРКАЧИ ОД 20 ЗЕМЈИ НА ТРЕТОТО ИЗДАНИЕ НА ОХРИД УЛТРА-ТРЕИЛ, НАЈИЗДРЖЛИВИТЕ ТРЧААТ 100 КИЛОМЕТРИ

450 ТРКАЧИ ОД 20 ЗЕМЈИ НА ТРЕТОТО ИЗДАНИЕ НА ОХРИД УЛТРА-ТРЕИЛ, НАЈИЗДРЖЛИВИТЕ ТРЧААТ 100 КИЛОМЕТРИ

Третото издание на Охрид ултра-треил ќе се одржи од 17 до 19 септември, при што низ Националниот парк Галичица и Преспанско-Охридскиот Регион ќе се тр ...
ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ КОШАРКАРСКИ ТРЕНЕР ДУШАН ИВКОВИЌ

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ КОШАРКАРСКИ ТРЕНЕР ДУШАН ИВКОВИЌ

Легендарниот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ почина денеска во болница во Белград на 78 години. „Душан почина утрово од последиците на вода в ...
ТИМ ОД НЕПРИЗНАТАТА ДРЖАВА ТРАНСНИСТРИЈА, КОЈА ВАЖИ ЗА ШВЕРЦЕРСКИ РАЈ, ВЕЧЕРВА ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ТИМ ОД НЕПРИЗНАТАТА ДРЖАВА ТРАНСНИСТРИЈА, КОЈА ВАЖИ ЗА ШВЕРЦЕРСКИ РАЈ, ВЕЧЕРВА ЌЕ ДЕБИТИРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Српот и чеканот и огромната статуа на Ленин и натаму гордо стојат во Тираспол, но вечерва, тој ќе направи голем чекор кон модерниот свет, кога локални ...
МИ ОЛЕСНА, ИГРАВ ПОД ОГРОМЕН ПРИТИСОК, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ПОРАЗОТ ОД МЕДВЕДЕВ ВО ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

МИ ОЛЕСНА, ИГРАВ ПОД ОГРОМЕН ПРИТИСОК, КАЖА ЃОКОВИЌ ПО ПОРАЗОТ ОД МЕДВЕДЕВ ВО ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Данил Медведев го спречи обидот на Новак Ѓоковиќ да стане само вториот тенисер во модерната ера кој ги освоил сите четири гренд слем турнири во една г ...
ПРАЗНИК НА ТРЧАЊЕТО ВО БИТОЛА, НАД ИЛЈАДА УЧЕСНИЦИ ОД 11 ЗЕМЈИ НА „ТРЧАЈ БЕ“

ПРАЗНИК НА ТРЧАЊЕТО ВО БИТОЛА, НАД ИЛЈАДА УЧЕСНИЦИ ОД 11 ЗЕМЈИ НА „ТРЧАЈ БЕ“

Над 1.000 учесници од 11 земји, на возраст од четири до 77 години, денес учествуваа на најголемиот спортски настан што се одржа во Битола, третото тра ...
БИВШ КАПИТЕН НА САМПДОРИЈА МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ НА 46 ГОДИНИ ПО 12-ГОДИШНАТА СУСПЕНЗИЈА ЗА КОРИСТЕЊЕ КОКАИН

БИВШ КАПИТЕН НА САМПДОРИЈА МУ СЕ ВРАЌА НА ФУДБАЛОТ НА 46 ГОДИНИ ПО 12-ГОДИШНАТА СУСПЕНЗИЈА ЗА КОРИСТЕЊЕ КОКАИН

Во почетокот на 2007, Франческо Флаки беше на прагот да стане легенда на Сампдорија. Беше нејзин капитен и имаше постигнато 110 голови и доби повик во ...
ПОЧИНА БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ФУДБАЛЕР ЖАН-ПЈЕР АДАМС КОЈ ПОРАДИ ЛЕКАРСКА ГРЕШКА БЕШЕ ВО КОМА 39 ГОДИНИ

ПОЧИНА БИВШИОТ ФРАНЦУСКИ ФУДБАЛЕР ЖАН-ПЈЕР АДАМС КОЈ ПОРАДИ ЛЕКАРСКА ГРЕШКА БЕШЕ ВО КОМА 39 ГОДИНИ

Поранешниот француски фудбалер Жан-Пјер Адамс почина на 75 години откако последните 39 години ги помина во кома. Адамс бил примен во болница во 1982 г ...
МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ ПЛИВА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, А СТРУШКИТЕ КАЈАКАРИ ВОЗАТ ЗА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

МАРКО ПЕЈЧИНОСКИ ПЛИВА ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО, А СТРУШКИТЕ КАЈАКАРИ ВОЗАТ ЗА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

Младиот Марко Пејчиноски денеска повторно плива во водите на Охридското Езеро, што е една од активностите што се одржуваат во Охрид и Струга во знак н ...
1 2 3 4 108 20 / 1079 НАПИСИ