Категорија: Спортски приказни

1 2 3 4 64 20 / 633 НАПИСИ
ПОКАЖАВМЕ ДЕКА ЗЛАТОТО Е ДОСТИЖНО, ВЕЛАТ ОД СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА ПО ОСВОЕНИТЕ 8 МЕДАЛИ НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

ПОКАЖАВМЕ ДЕКА ЗЛАТОТО Е ДОСТИЖНО, ВЕЛАТ ОД СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА ПО ОСВОЕНИТЕ 8 МЕДАЛИ НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

Пливачите, атлетичарите, кошаркарите и нивните тренери од тимот на Специјална олимпијада Македонија кои на летните олимписки игри во Абу Даби освоија ...
НИЕ СМЕ СПЕЦИЈАЛНИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ, МАКЕДОНСКИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ ОСВОИЈА 9 МЕДАЛИ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АБУ ДАБИ

НИЕ СМЕ СПЕЦИЈАЛНИ, НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ, МАКЕДОНСКИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ ОСВОИЈА 9 МЕДАЛИ НА СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ВО АБУ ДАБИ

Тимот на Специјална олимпијада Македонија од Летните олимписки игри во Абу Даби се врати со освоени 9 медали во спортските дисциплини и едно второ мес ...
ПАНДЕВ ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА ГО ОДИГРА ЈУБИЛЕЈНИОТ 100. МЕЧ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ПАНДЕВ ПРОТИВ ЛЕТОНИЈА ГО ОДИГРА ЈУБИЛЕЈНИОТ 100. МЕЧ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

На натпреварот против Летонија, Горан Пандев стана само вториот македонски фудбалер со 100 настапи за репрезентацијата. Пред мечот на „Филип Втори“ во ...
БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА КОШАРКАРИТЕ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА КОШАРКАРИТЕ ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

Кошаркарскиот тим од Специјалната олимпијада Македонија освоија бронзен медал на Летните олимписки игри, кои се одржуваат во Абу Даби во Обединетите А ...
САРА ДУРАКУ ОСВОИ БРОНЗА НА ТРКАТА НА 100 МЕТРИ, ПЕТТИ МЕДАЛ ЗА СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

САРА ДУРАКУ ОСВОИ БРОНЗА НА ТРКАТА НА 100 МЕТРИ, ПЕТТИ МЕДАЛ ЗА СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

Атлетичарката Сара Дураку од Специјалната олимпијада Македонија денес освои бронзен медал во трката на 100 метри на Летните олимписки игри кои се одрж ...
ПОВЕЌЕ ОД 140 ВЕЛЕМАЈСТОРИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ТИТУЛАТА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ШАХ ВО СКОПЈЕ

ПОВЕЌЕ ОД 140 ВЕЛЕМАЈСТОРИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ТИТУЛАТА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ШАХ ВО СКОПЈЕ

Скопје од денеска е домаќин на 20. Европско поединечно првенство во шах, 18 години откако во Охрид се одржа второто издание на ова меѓународно натпрев ...
МУХАМЕД СЕЈДИНИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

МУХАМЕД СЕЈДИНИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФУДБАЛСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Досегашниот в.д. претседател Мухамед Сејдини беше избран за нов претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) на денешното собрание во Охр ...
ДВЕ ЗЛАТА ЗА СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

ДВЕ ЗЛАТА ЗА СПЕЦИЈАЛНА ОЛИМПИЈАДА МАКЕДОНИЈА НА ИГРИТЕ ВО АБУ ДАБИ

Марио Мицковски и Стефан Трпковски од Специјалната олимпијада Македонија освоија златни медали на Летните олимписки игри кои се одржуваат во Абу Даби, ...
ШЕФОТ НА ФОРМУЛА 1 ЧАРЛИ ВАЈТИНГ ПОЧИНА ДЕН ПРЕД СТАРТОТ НА НОВАТА СЕЗОНА

ШЕФОТ НА ФОРМУЛА 1 ЧАРЛИ ВАЈТИНГ ПОЧИНА ДЕН ПРЕД СТАРТОТ НА НОВАТА СЕЗОНА

Чарли Вајтинг, шефот на Формула 1 во рамките на Меѓународната автомобилистичка федерација и еден од највлијателните луѓе во спортот, ненадејно почина ...
ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

ОТКАЗ ЗА СОЛАРИ, ЗИДАН СЕ ВРАТИ НА КЛУПАТА НА РЕАЛ МАДРИД

Зинедин Зидан по девет месеци се враќа на клупата на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ го разреши досегашниот тренер Сантјаго Солари и потпиша три и по ...
1 2 3 4 64 20 / 633 НАПИСИ