Категорија: Спортски приказни

1 2 3 4 5 113 30 / 1125 НАПИСИ
ЃОКОВИЌ НЕ ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО АВСТРАЛИЈА И ЌЕ БИДЕ ВРАТЕН ДОМА

ЃОКОВИЌ НЕ ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВЛЕЗ ВО АВСТРАЛИЈА И ЌЕ БИДЕ ВРАТЕН ДОМА

Новак Ѓоковиќ не доби дозвола за влез во Австралија откако му беше одбиена визата и ќе си замине од земјата утре, објавија австралиските медиуми. Мини ...
ЌЕ ГО ВРАТИМЕ ЃОКОВИЌ ДОМА АКО НЕ ПОКАЖЕ ДОКАЗ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ ОД ВАКЦИНИРАЊЕТО, КАЖА ПРЕМИЕРОТ НА АВСТРАЛИЈА

ЌЕ ГО ВРАТИМЕ ЃОКОВИЌ ДОМА АКО НЕ ПОКАЖЕ ДОКАЗ ЗА ИЗЗЕМАЊЕ ОД ВАКЦИНИРАЊЕТО, КАЖА ПРЕМИЕРОТ НА АВСТРАЛИЈА

Австралискиот премиер Скот Морисон го предупреди Новак Ѓоковиќ дека би можел да биде вратен дома доколку при доаѓањето во земјата не покаже соодветен ...
СО МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕВМЕ ДА ОДИМЕ НИ НА ПОГРЕБ, А ЃОКОВИЌ НЕВАКЦИНИРАН МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО АВСТРАЛИЈА, ЖЕСТОКИ РЕАКЦИИ НА ВЕСТА ДЕКА ТЕНИСЕРОТ ДОБИЛ МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ

СО МЕСЕЦИ НЕ МОЖЕВМЕ ДА ОДИМЕ НИ НА ПОГРЕБ, А ЃОКОВИЌ НЕВАКЦИНИРАН МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО АВСТРАЛИЈА, ЖЕСТОКИ РЕАКЦИИ НА ВЕСТА ДЕКА ТЕНИСЕРОТ ДОБИЛ МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ

Австралијците гневно реагираа на веста дека на Новак Ѓоковиќ му е дозволен настап на Отвореното првенство на Австралија иако не е вакциниран против ко ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ДОБИЛ ДОЗВОЛА ЗА МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ ОД ВАКЦИНАЦИЈА

ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ДОБИЛ ДОЗВОЛА ЗА МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ ОД ВАКЦИНАЦИЈА

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Австралијан опен откако потврди дека добил дозвола од организаторите да настапи со медицинско изземање. Најд ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД АТП КУПОТ ВО СИДНЕЈ СРЕДЕ НЕИЗВЕСНОСТА ОКОЛУ АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД АТП КУПОТ ВО СИДНЕЈ СРЕДЕ НЕИЗВЕСНОСТА ОКОЛУ АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ се повлече од српскиот тим за АТП купот во Сиднеј, со што дополнително се зголемија сомнежите дали ќе ја брани титулата на Отвореното пр ...
СЕРХИО АГУЕРО ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА ПОРАДИ СРЦЕВИ ПРОБЛЕМИ

СЕРХИО АГУЕРО ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА ПОРАДИ СРЦЕВИ ПРОБЛЕМИ

Серхио Агуеро изјави дека е горд на својата кариера откако морал да ја прифати тешката реалност да се повлече од фудбалот поради здравствени проблеми. ...
САД ОБЈАВИЈА ДИПЛОМАТСКИ БОЈКОТ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

САД ОБЈАВИЈА ДИПЛОМАТСКИ БОЈКОТ НА ЗИМСКАТА ОЛИМПИЈАДА ВО ПЕКИНГ

САД нема да праќаат никакви дипломатски претставници на претстојните Зимски олимписки ирги во Пекинг во знак на протест поради кршењето на човекови пр ...
ПЕНДАРОВСКИ ОТИДЕ НА ТРЕНИНГ НА СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ

ПЕНДАРОВСКИ ОТИДЕ НА ТРЕНИНГ НА СВЕТСКИОТ ВИЦЕШАМПИОН ВО КАРАТЕ ЕМИЛ ПАВЛОВ

Претседателот Стево Пендаровски отиде на тренинг на каратистите на Штип во спортската сала „Јордан Мијалков“ во Штип и му честиташе на новиот светски ...
ГЕРМАНЕЦОТ РАНГНИК ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ГЕРМАНЕЦОТ РАНГНИК ЌЕ ГО ВОДИ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Манчестер јунајтед го назначи Германецот Ралф Рангник за привремен тренер до крајот на сезоната. Тој доаѓа на местото на Оле Гунар Солшер, кој доби от ...
СО ВАКВИ УЦЕНИ И ПРАВИЛА ЃОКОВИЌ ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ВЕЛИ НЕГОВИОТ ТАТКО

СО ВАКВИ УЦЕНИ И ПРАВИЛА ЃОКОВИЌ ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИГРА НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН, ВЕЛИ НЕГОВИОТ ТАТКО

Новак Ѓоковиќ веројатно нема да игра на Отвореното првенство на Австралија ако не се променат правилата во врска со вакцинирањето против ковид-19, изј ...
1 2 3 4 5 113 30 / 1125 НАПИСИ