Категорија: Спортски приказни

1 2 3 4 5 75 30 / 747 НАПИСИ
НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР

НАДАЛ ПРОТИВ МЕДВЕДЕВ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА СЕ ДОБЛИЖИ ДО РЕКОРДОТ НА ФЕДЕРЕР

Рафаел Надал ќе има можност дополнително да се доближи до рекордот на Роже Федерер откако се пласираше во своето петто финале на Отвореното првенство ...
ГОЛЕМ КАМБЕК ВО КАРИЕРАТА НА ДИМИТРОВ, ГО ИСФРЛИ ФЕДЕРЕР И ВЛЕЗЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ГОЛЕМ КАМБЕК ВО КАРИЕРАТА НА ДИМИТРОВ, ГО ИСФРЛИ ФЕДЕРЕР И ВЛЕЗЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Григор Димитров го елиминираше петкратниот шампион Роже Федерер во четвртфиналето на Отвореното првенство на САД, откако во трилер-меч го совлада со 3 ...
ЃОКОВИЌ ИСВИРКАН ОТКАКО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

ЃОКОВИЌ ИСВИРКАН ОТКАКО СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЈУ-ЕС ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

Актуелниот шампион Новак Ѓоковиќ се повлече од Отвореното првенство на САД, предавајќи го мечот со Станислас Вавринка во моментите кога се наоѓаше пре ...
ФРАНЦУЗИНОТ ИБЕР ЗАГИНА НА ФОРМУЛА 2 ТРКАТА ВО БЕЛГИЈА

ФРАНЦУЗИНОТ ИБЕР ЗАГИНА НА ФОРМУЛА 2 ТРКАТА ВО БЕЛГИЈА

Францускиот возач Антоан Ибер загина на денешната трка за Големата награда на Белгија, што се возеше во рамките на Формула 2, објави Меѓународната авт ...
АНДРЕЈ СТОЈАНОСКИ ПЕТТИ НА 200 МЕТРИ МЕШАНО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ГЛУВОНЕМИ ВО САО ПАУЛО

АНДРЕЈ СТОЈАНОСКИ ПЕТТИ НА 200 МЕТРИ МЕШАНО НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ГЛУВОНЕМИ ВО САО ПАУЛО

Андреј Стојаноски го освои петтото место на 200 метри мешано на Светското првенство во пливање за глувонеми, што се одржува во Сао Пауло. Дваесет и ...
ЛУИС ЕНРИКЕ ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕРКА МУ ПОЧИНАЛА ОД РАК

ЛУИС ЕНРИКЕ ОБЈАВИ ДЕКА ЌЕРКА МУ ПОЧИНАЛА ОД РАК

Поранешниот селектор на Шпанија и тренер на Барселона Луис Енрике ја објави тажната вест дека неговата деветгодишна ќерка починала од рак. Енрике в ...
ШТИПЈАНИ СЕ ПРИСЕТИЈА ДЕКА ВО НИВНИОТ ГРАД ПРЕД 86 ГОДИНИ СЕ ОДИГРАЛ ПРВИОТ КОШАРКАРСКИ МЕЧ НА БАЛКАНОТ

ШТИПЈАНИ СЕ ПРИСЕТИЈА ДЕКА ВО НИВНИОТ ГРАД ПРЕД 86 ГОДИНИ СЕ ОДИГРАЛ ПРВИОТ КОШАРКАРСКИ МЕЧ НА БАЛКАНОТ

На денешен ден пред 86 години во Штип се одиграл првиот кошаркарски натпревар на Балканот, на местото каде што денес се наоѓа ОУ „Ванчо Прќе“. За овој ...
ШТИПЈАНКАТА АНЕТА КИРОВСКА Е ВО КОЛИЧКА ОД РАЃАЊЕ, НО МУ СЕ ПОСВЕТИ НА СПОРТОТ И КАКО НАТПРЕВАРУВАЧКА И КАКО НАВИВАЧКА

ШТИПЈАНКАТА АНЕТА КИРОВСКА Е ВО КОЛИЧКА ОД РАЃАЊЕ, НО МУ СЕ ПОСВЕТИ НА СПОРТОТ И КАКО НАТПРЕВАРУВАЧКА И КАКО НАВИВАЧКА

Штипјанката Анета Кировска е инвалид од раѓање, но таа е голема љубителка на спортот и самата е спортистка. Учествува на сите атлетски митинзи за спор ...
МИХАЈЛОВИЌ ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПО 41 ДЕН ЗА ДА ЈА ВОДИ БОЛОЊА НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА ВО СЕРИЈА А

МИХАЈЛОВИЌ ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА ПО 41 ДЕН ЗА ДА ЈА ВОДИ БОЛОЊА НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА ВО СЕРИЈА А

Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ имаше емотивно враќање на терен шест недели откако објави дека боледува од леукемија. Педесетгодишниот српски ...
БАРСЕЛОНА СЕ ОСЛОБОДИ ОД КУТИЊО И ГО ПРАТИ НА ЗАЕМ ВО БАЕРН

БАРСЕЛОНА СЕ ОСЛОБОДИ ОД КУТИЊО И ГО ПРАТИ НА ЗАЕМ ВО БАЕРН

Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона Филипе Кутињо ќе ја продолжи кариерата во Баерн како отстапен играч. Каталонскиот клуб соопшти дека ...
1 2 3 4 5 75 30 / 747 НАПИСИ