Категорија: Свет

1 196 197 198 199 200 223 1980 / 2221 НАПИСИ
КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

КРИЛО НА МАЛ АВИОН УДРИ ПЕШАК ПО СЛЕТУВАЊЕТО ВО СЛОВЕНИЈА

Словенечката полиција сопшти дека 66-годишна жена пешак завршила во болница со повреди откако била удрена од крило на мал авион, додека се движел по з ...
ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА ХИЛАРИ КЛИНТОН НА БРОДВЕЈ

ЅВЕЗДИТЕ ПЕЕЈА ЗА ХИЛАРИ КЛИНТОН НА БРОДВЕЈ

Ѕвездите од Холивуд и Бродвеј, меѓу кои и Џулија Робертс, Џејк Гиленхал, Сара Џесика Паркер, Метју Бродерик, Хју Џекман, Емили Блант, Нил Патрик Харис ...
АВСТРИСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА СРУШИ КУЌАТА ВО КОЈА Е РОДЕН ХИТЛЕР

АВСТРИСКАТА ВЛАДА ЌЕ ЈА СРУШИ КУЌАТА ВО КОЈА Е РОДЕН ХИТЛЕР

Куќата во која е роден Адолф Хитлер ќе биде срушена и заменета со нова зграда што нема да има никаква врска во нацистичкиот диктатор, соопшти австриск ...
ЃУКАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА, НО БЕЗ МНОЗИНСТВО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

ЃУКАНОВИЌ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА, НО БЕЗ МНОЗИНСТВО ДА ФОРМИРА ВЛАДА

Владеачката партија на премиерот Мило Ѓукановиќ освои најмногу гласови на парламентарните избори во Црна Гора, но недоволно за сама да формира влада и ...
ИЛЈАДНИЦИ УНГАРЦИ НА ПРОТЕСТ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА НАЈГОЛЕМИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК

ИЛЈАДНИЦИ УНГАРЦИ НА ПРОТЕСТ ПО ЗАТВОРАЊЕТО НА НАЈГОЛЕМИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК

Илјадници Унгарци излегоа денес на протест против корупцијата на власта и со барање за зачувување на слободата на медиуми. Протестот во Будимпешта, ор ...
ИСКЛУЧЕНИ ВИБЕР И ВАТСАП ВО ЦРНА ГОРА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

ИСКЛУЧЕНИ ВИБЕР И ВАТСАП ВО ЦРНА ГОРА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

Во Црна Гора денеска се исклучени Вибер, Ватсап и сличните апликации за интернет комуникација додека траат парламентантарните избори во земјата. Тамош ...
ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

Во Црна Гора се уапсени 20 Срби осомничени дека планирале вооружени напади по завршувањето на денешното гласање на парламентарните избори. Директорот ...
ИЗБОРИТЕ РЕШАВАЧКИ ДАЛИ ЦРНА ГОРА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО ИЛИ ЌЕ БИДЕ РУСКА КОЛОНИЈА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЃУКАНОВИЌ

ИЗБОРИТЕ РЕШАВАЧКИ ДАЛИ ЦРНА ГОРА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО ИЛИ ЌЕ БИДЕ РУСКА КОЛОНИЈА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЃУКАНОВИЌ

Премиерот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ изјави дека утрешните парламентарни избори ќе решат дали земјата ќе биде членка на ЕУ и НАТО или руска колонија. ...
ОДЛОЖЕНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ПОРАДИ МОЖЕН САЈБЕР НАПАД

ОДЛОЖЕНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ПОРАДИ МОЖЕН САЈБЕР НАПАД

Стравот од кампања на сајбер напади на водечките светски авиокомпании порасна откако „системски проблем“ одложи стотици летови на „Јунајтед Ерлајнс“ ш ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

Комитетот за заштита на новинари на САД (КЗН) синоќа соопшти дека претседателството на Доналд Трамп би претставувало фундаментална закана за медиумски ...
1 196 197 198 199 200 223 1980 / 2221 НАПИСИ