Категорија: Свет

1 197 198 199 200 201 271 1990 / 2702 НАПИСИ
ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

Северна Кореја лансираше уште една ракета од престолнината Пјонгјанг кон Јапонија, објавија медиумите во Јапонија и Јужна Кореја. Јапонските власти ве ...
ЕР БЕРЛИН ОТКАЖА НАД 100 ЛЕТА ОТКАКО 250 ПИЛОТИ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА СЕ БОЛНИ, ПОРЕМЕТУВАЊЕ И НА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ

ЕР БЕРЛИН ОТКАЖА НАД 100 ЛЕТА ОТКАКО 250 ПИЛОТИ ПРИЈАВИЛЕ ДЕКА СЕ БОЛНИ, ПОРЕМЕТУВАЊЕ И НА ЛЕТОВИТЕ ЗА СКОПЈЕ

Германската авиокомпанија Ер Берлин беше принудена да откаже над 100 летови, откако невообичаено голем број пилоти пријавиле дека се болни, што, всушн ...
ЈАВНИОТ ДОЛГ НА САД НАДМИНА 20 ТРИЛИОНИ ДОЛАРИ

ЈАВНИОТ ДОЛГ НА САД НАДМИНА 20 ТРИЛИОНИ ДОЛАРИ

Националниот долг на САД за првпат во историјата ја надмина сумата од 20 трилиони долари (20 илјади милијарди). Според податоците што беа објавени во ...
БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ПОДДРШКА ЗА БРЕГЗИТ

БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ПОДДРШКА ЗА БРЕГЗИТ

Пратениците во британскиот парламент ноќеска изгласаа поддршка за законот за излегување на Велика Британија од Европската Унија, со што и овозможија н ...
ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ СО ГАС НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ

ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО НАПАДОТ СО ГАС НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ

Шест лица се повредени во напад со непознат гас на аеродромот во Франкфурт, јави весникот „Билд“. Патниците биле попрскани со гас што предизвикува ир ...
ИРМА ОДНЕСЕ ПЕТ ЖИВОТИ, САД ОЧЕКУВААТ ШТЕТА ОД 290 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

ИРМА ОДНЕСЕ ПЕТ ЖИВОТИ, САД ОЧЕКУВААТ ШТЕТА ОД 290 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

Ураганот Ирма, кој изминативе денови предизвика огромни штети на дел од карипските острови, значително ослабна, како што се движи кон градовите Тампа ...
ИРМА СЛАБЕЕ, ИМАВМЕ СРЕЌА, ИЗЈАВИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП

ИРМА СЛАБЕЕ, ИМАВМЕ СРЕЌА, ИЗЈАВИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП

Претседателот Доналд Трамп изјави дека САД имале малку среќа затоа што ураганот Ирма излезе  од оригиналната линија на движење и сврте западно долж бр ...
ХАВАНА И МАЈАМИ ПОД ВОДА, ТАМПА ЈА ОЧЕКУВА СВОЈАТА ВЕРЗИЈА НА ПЕКОЛОТ

ХАВАНА И МАЈАМИ ПОД ВОДА, ТАМПА ЈА ОЧЕКУВА СВОЈАТА ВЕРЗИЈА НА ПЕКОЛОТ

Откако опустоши дел од карипските острови, оставајќи зад себе 22 мртви, Ирма стигна до брегот на Флорида, удирајќи ја со сета силина како ураган од че ...
РАМУШ ХАРАДИНАЈ – ПРЕМИЕР НА КОСОВО, ИЗГЛАСАНА НОВАТА ВЛАДА

РАМУШ ХАРАДИНАЈ – ПРЕМИЕР НА КОСОВО, ИЗГЛАСАНА НОВАТА ВЛАДА

Во парламентот на Косово беше изгласана нова Влада, предводена од лидерот на Алијансата за иднина на Косово, Рамуш Харадинај. Владата ја поддржаа парт ...
ХОЛАНДИЈА И ФРАНЦИЈА ИСПРАЌААТ ВОЈСКА ДА ВОВЕДАТ РЕД НА СЕН МАРТИН, КАРИПСКИОТ ОСТРОВ ПО ИРМА ОД РАЈ СЕ ПРЕТВОРИ ВО КОШМАР

ХОЛАНДИЈА И ФРАНЦИЈА ИСПРАЌААТ ВОЈСКА ДА ВОВЕДАТ РЕД НА СЕН МАРТИН, КАРИПСКИОТ ОСТРОВ ПО ИРМА ОД РАЈ СЕ ПРЕТВОРИ ВО КОШМАР

Повеќе од 1.100 полицајци и војници пристигнаа на карипскиот остров Сен Мартин и на соседната француска територија Сент Бартс, кадешто со помош на хел ...
1 197 198 199 200 201 271 1990 / 2702 НАПИСИ