Категорија: Свет

1 202 203 204 205 206 228 2040 / 2276 НАПИСИ
ИСКЛУЧЕНИ ВИБЕР И ВАТСАП ВО ЦРНА ГОРА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

ИСКЛУЧЕНИ ВИБЕР И ВАТСАП ВО ЦРНА ГОРА ПОРАДИ ИЗБОРИТЕ

Во Црна Гора денеска се исклучени Вибер, Ватсап и сличните апликации за интернет комуникација додека траат парламентантарните избори во земјата. Тамош ...
ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

ЦРНА ГОРА УАПСИ 20 СРБИ ЗА ПЛАНИРАЊЕ НАПАДИ ПО ГЛАСАЊЕТО

Во Црна Гора се уапсени 20 Срби осомничени дека планирале вооружени напади по завршувањето на денешното гласање на парламентарните избори. Директорот ...
ИЗБОРИТЕ РЕШАВАЧКИ ДАЛИ ЦРНА ГОРА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО ИЛИ ЌЕ БИДЕ РУСКА КОЛОНИЈА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЃУКАНОВИЌ

ИЗБОРИТЕ РЕШАВАЧКИ ДАЛИ ЦРНА ГОРА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО НАТО ИЛИ ЌЕ БИДЕ РУСКА КОЛОНИЈА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРОТ ЃУКАНОВИЌ

Премиерот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ изјави дека утрешните парламентарни избори ќе решат дали земјата ќе биде членка на ЕУ и НАТО или руска колонија. ...
ОДЛОЖЕНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ПОРАДИ МОЖЕН САЈБЕР НАПАД

ОДЛОЖЕНИ СТОТИЦИ ЛЕТОВИ ШИРУМ СВЕТОТ ПОРАДИ МОЖЕН САЈБЕР НАПАД

Стравот од кампања на сајбер напади на водечките светски авиокомпании порасна откако „системски проблем“ одложи стотици летови на „Јунајтед Ерлајнс“ ш ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАМП БИ БИЛ ФУНДАМЕНТАЛНА ЗАКАНА ЗА МЕДИУМСКИТЕ СЛОБОДИ, ВЕЛИ КОМИТЕТОТ ЗА ЗАШТИТА НА НОВИНАРИ НА САД

Комитетот за заштита на новинари на САД (КЗН) синоќа соопшти дека претседателството на Доналд Трамп би претставувало фундаментална закана за медиумски ...
ТРАМП СЕКСУАЛНО НАПАДНАЛ И НОВИНАРКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО

ТРАМП СЕКСУАЛНО НАПАДНАЛ И НОВИНАРКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО

Канадската новинарка со македонско потекло Наташа Стојноф објави дека во 2005, додека работела во магазинот „Пипл“, сегашниот републикански кандидат з ...
ГОРИЛА ИЗБЕГА ОД ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО ЛОНДОН

ГОРИЛА ИЗБЕГА ОД ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО ЛОНДОН

Горила избегала од лондонската зоолошка градина, јавува Индипендент повикувајќи се на извори од посетители. Иако посетителите се затворени во зоолошка ...
ГЕРМАНЦИ СИ ГО ДАЛЕ БЕБЕТО НА ПРОДАЖБА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЗА 5.000 ЕВРА

ГЕРМАНЦИ СИ ГО ДАЛЕ БЕБЕТО НА ПРОДАЖБА ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ ЗА 5.000 ЕВРА

Полицијата во германскиот град Дуизбург соопшти дека истражува родители на новородено девојче од 40 дена поради тоа што се осомничени дека пробале да ...
КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

КРАЛОТ НА ТАЈЛАНД ПОЧИНА ПО 70 ГОДИНИ НА ТРОНОТ

Кралот на Тајланд Бумибол Адулјадеj, монарх со најдолг стаж на власт во светот, почина по 70 години на тронот, соопшти кралската палата. Кралот (88), ...
БОБ ДИЛАН Е НОБЕЛОВЕЦ ЗА ЛИТЕРАТУРА

БОБ ДИЛАН Е НОБЕЛОВЕЦ ЗА ЛИТЕРАТУРА

Американскиот легендарен пејач и поет Боб Дилан ја доби Нобеловата награда за литература за „создавање нови поетски изрази во рамките на величественат ...
1 202 203 204 205 206 228 2040 / 2276 НАПИСИ