Категорија: Свет

1 303 304 305 306 307 322 3050 / 3218 НАПИСИ
СЛАВНОТО ЗНАМЕ ОД НАПАДИТЕ НА 11 СЕПТЕМВРИ МИСТЕРИОЗНО СЕ ПОЈАВИ 15 ГОДИНИ ПО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО

СЛАВНОТО ЗНАМЕ ОД НАПАДИТЕ НА 11 СЕПТЕМВРИ МИСТЕРИОЗНО СЕ ПОЈАВИ 15 ГОДИНИ ПО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО

Веднаш по терористичките напади од 11 септември 2001 година, препознатлива слика со пожарникари како го креваат американското знаме над остатоците од ...
ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА „ЖЕНАТА КОЈА ЗАМИНА“ НА ФИЛИПИНЕЦОТ ЛАВ ДИЈАЗ

ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА „ЖЕНАТА КОЈА ЗАМИНА“ НА ФИЛИПИНЕЦОТ ЛАВ ДИЈАЗ

„Жената која замина“, црно-бел трилер за одмазда што трае 4,30 часа, го освои Златниот лав на 73. филмски фестивал во Венеција, што заврши вечерва. Ов ...
„САМСУНГ“ АПЕЛИРАШЕ ДО КОРИСНИЦИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ГИ КОРИСТАТ ТЕЛЕФОНИТЕ ГАЛАКСИ НОУТ 7

„САМСУНГ“ АПЕЛИРАШЕ ДО КОРИСНИЦИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ГИ КОРИСТАТ ТЕЛЕФОНИТЕ ГАЛАКСИ НОУТ 7

„Самсунг Електроникс“ апелираше до корисниците во Јужна Кореја да престанат да го користат новите телефони Галакси Ноут 7, кои компанијата ги повлекув ...
САД И РУСИЈА ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА, ЗАЕДНО ЌЕ ГИ БОМБАРДИРААТ ИСЛАМСКА ДРЖАВА И АЛ-КАЕДА

САД И РУСИЈА ДОГОВОРИЈА ПРИМИРЈЕ ВО СИРИЈА, ЗАЕДНО ЌЕ ГИ БОМБАРДИРААТ ИСЛАМСКА ДРЖАВА И АЛ-КАЕДА

САД и Русија соопштија дека постигнале договор за Сирија, кој предвидува примирје низ целата земја, почнувајќи од следниот понеделник, а една недела п ...
ФЕЈСБУК СЕ ОТКАЖА ОД ЦЕНЗУРА НА СЛИКАТА СО „НАПАЛМ ДЕВОЈЧЕТО“ ПО ОБВИНУВАЊЕТО ДЕКА ЗАКЕРБЕРГ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА МОЌТА

ФЕЈСБУК СЕ ОТКАЖА ОД ЦЕНЗУРА НА СЛИКАТА СО „НАПАЛМ ДЕВОЈЧЕТО“ ПО ОБВИНУВАЊЕТО ДЕКА ЗАКЕРБЕРГ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА МОЌТА

Фејсбук направи целосен пресврт по решението да ја цензурира историската слика од дете жртва на Виетнамската војна, која беше отстранета од социјалнат ...
НАЈГОЛЕМИОТ НОРВЕШКИ ВЕСНИК ГО ОБВИНИ ФЕЈСБУК ЗА ЦЕНЗУРА

НАЈГОЛЕМИОТ НОРВЕШКИ ВЕСНИК ГО ОБВИНИ ФЕЈСБУК ЗА ЦЕНЗУРА

Најголемиот норвешки весник „Афтенпостен“ oбјави отворено писмо на насловната страна упатено до извршниот директор на Фејсбук Марк Закерберг, во кое ο ...
СПАСЕНИ ТУРИСТИТЕ КОИ ВИСЕА ЦЕЛА НОЌ НА ЖИЧНИЦА НАД ФРАНЦУСКИТЕ АЛПИ

СПАСЕНИ ТУРИСТИТЕ КОИ ВИСЕА ЦЕЛА НОЌ НА ЖИЧНИЦА НАД ФРАНЦУСКИТЕ АЛПИ

Најмалку 33-ца туристи , кои поминаа студена ноќ заробени во неколку гондоли од жичницата високо над Француските Алпи близу Шамони, беа спасени денеск ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ИЗВРШИ ДО СЕГА НАЈСИЛНО НУКЛЕАРНО ТЕСТИРАЊЕ, РЕГИСТРИРАНА СЕИЗМИЧКА АКТИВНОСТ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ИЗВРШИ ДО СЕГА НАЈСИЛНО НУКЛЕАРНО ТЕСТИРАЊЕ, РЕГИСТРИРАНА СЕИЗМИЧКА АКТИВНОСТ

Северна Кореја соопшти дека успешно извршила петти нуклеарен тест. Сооопштението пристигна неколку часа откако беше регистрирана сериозна сеизмичка ак ...
ВО СВЕТОТ ИМА 50 МИЛИОНИ РАСЕЛЕНИ ДЕЦА, ВЕЛИ УНИЦЕФ

ВО СВЕТОТ ИМА 50 МИЛИОНИ РАСЕЛЕНИ ДЕЦА, ВЕЛИ УНИЦЕФ

Низ светот се раселени речиси 50 милиони деца, од кои 28 милиони се протерани од своите домови поради конфликти, а милиони други мигрираат во надеж де ...
БРИТАНИЈА ЌЕ ГРАДИ ЧЕТИРИМЕТАРСКИ ЅИД ЗА ДА ГИ ЗАПРЕ БЕГАЛЦИТЕ

БРИТАНИЈА ЌЕ ГРАДИ ЧЕТИРИМЕТАРСКИ ЅИД ЗА ДА ГИ ЗАПРЕ БЕГАЛЦИТЕ

Велика Британија ќе гради четириметарски ѕид во Кале за да ги запре бегалците да преминуваат каналот Ла Манш, соопшти британската влада. „Луѓето се ...
1 303 304 305 306 307 322 3050 / 3218 НАПИСИ