Категорија: Свет

1 305 306 307 308 309 312 3070 / 3113 НАПИСИ
ЕУ ЌЕ ДАДЕ 96 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СРБИЈА, АЛБАНИЈА И КОСОВО, МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ СПОМЕНУВА

ЕУ ЌЕ ДАДЕ 96 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СРБИЈА, АЛБАНИЈА И КОСОВО, МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ СПОМЕНУВА

Европската унија ќе даде 96 милиони евра за три железнички инфраструктурни проекти во Србија, Албанија и во Косово, соопшти денеска на Самитот за Запа ...
ПОЧИНА НОБЕЛОВЕЦОТ ЕЛИ ВИЗЕЛ, СВЕДОК НА ХОЛОКАУСТОТ

ПОЧИНА НОБЕЛОВЕЦОТ ЕЛИ ВИЗЕЛ, СВЕДОК НА ХОЛОКАУСТОТ

Ели Визел, преживеан од холокаустот, нобеловец и автор, почина на 87 години. Визел ги преживеа нацистичките концентрациони логори Аушвиц и Бухенвалд. ...
5 МРТВИ И НАД 20 РАНЕТИ ВО ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ ВО ЗРЕЊАНИН

5 МРТВИ И НАД 20 РАНЕТИ ВО ПУКАЊЕ ВО КАФУЛЕ ВО ЗРЕЊАНИН

Пет лица загинаа и над 20 беа повредени ноќеска во српското село Житиште, близу Зрењанин, откако 38-годишниот Синиша Златиќ влегол во кафулето „Макија ...
НА МЕРКЕЛ НЕ Ѝ СЕ БРЗА ДА ЈА ИЗБРКА БРИТАНИЈА ОД ЕУ

НА МЕРКЕЛ НЕ Ѝ СЕ БРЗА ДА ЈА ИЗБРКА БРИТАНИЈА ОД ЕУ

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека лидерите на ЕУ не сакаат да почнат гломазни промени на договорите на блокот, додека се обидуваат да ј ...
41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

41 ЗАГИНАТ И 230 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

Истанбулскиот гувернер соопшти дека има 41 загинат во вчерашниот смртоносен самоубиствен напад на аеродромот Ататурк зад кој најверојатно стои Исл ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ГО СПАСУВААТ РАСТУРЕНИОТ БРАК МЕЃУ БРИТАНИЈА И ЕУ

АМЕРИКАНЦИТЕ ГО СПАСУВААТ РАСТУРЕНИОТ БРАК МЕЃУ БРИТАНИЈА И ЕУ

Американскиот државен секретар Џон Кери рече дека преговорите за излез на Британија од ЕУ не смеат да бидат такви што „ќе се отсече носот за да му се ...
АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ НЕ Е ОТКАЖАН, ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СЕ НОРМАЛИЗИРААТ ЛЕТОВИТЕ

АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ ЗА ИСТАНБУЛ НЕ Е ОТКАЖАН, ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД СЕ НОРМАЛИЗИРААТ ЛЕТОВИТЕ

Авионот на Туркиш ерлајнс на утринската редовна линија од Истанбул за Скопје кој по редот на летање треба да слета во 8.30 часот не е откажан и се оче ...
36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ТУРСКИОТ АЕРОДРОМ

36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ТУРСКИОТ АЕРОДРОМ

Бомбаши самоубијци, вооружени со бомби и калашникови го нападнаа најголемиот турски аеродром во вторник навечер, при што има најмалку 36 загинати и 14 ...
НАЈМАЛКУ 36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 36 ЗАГИНАТИ И 147 ПОВРЕДЕНИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Најмалку 36 загинале и 147 се повредени во терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром, соопшти турскиот премиер Бинали Јилдирим, јави Си Ен Ен. Бр ...
РЕЧИСИ 50 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

РЕЧИСИ 50 ЗАГИНАТИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА ИСТАНБУЛСКИОТ АЕРОДРОМ

Речиси 50 луѓе загинале од терористичкиот напад на истанбулскиот аеродром, јави агенцијата АП, повикувајќи се на извор од висок  турски функционер. Ра ...
1 305 306 307 308 309 312 3070 / 3113 НАПИСИ